Kiek kainuoja automobilio draudimas


2004-03-15
Valerijus Rajevskis
Kiek kainuoja automobilio draudimas

Dienos rūpestis

Kiek kainuoja automobilio draudimas

Daugumai vairuotojų ir transporto priemonių savininkų labai aktualus būsimasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo polisų pabrangimas. Gegužės 1 dieną įsigalios Transporto priemonių savininkų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo papildymai. Tačiau oficialiai niekur neskelbiama polisų kaina po gegužės 1-osios. Daugelio vairuotojų metinio poliso terminas baigėsi dar kovo pradžioje, o važinėti reikia kasdien. Kiek įvairiose draudimo kompanijose kainuoja civilinės atsakomybės polisas? Ką gali pasiūlyti draudikai, o svarbiausia – kiek kainuos polisas po gegužės 1-osios, ar teks primokėti?

Draudimo brokerio bendrovės “Mes kartu” vyresnioji vadybininkė Birutė Lukošienė, parduodanti daugelio kompanijų polisus, sakė, kad konkreti polisų kaina po gegužės 1 dienos oficialiai dar nepaskelbta, nes kiekviena kompanija pati nustato savo polisų kainas. Poliso kaina priklauso nuo to, ar vairuotojas per metus buvo padaręs avarijų (D0, D1, D2 kategorijos – padarė avariją, nepadarė metus, nepadarė dvejus metus), nuo mašinos tipo, kai kuriose kompanijose (“Lietuvos draudimas”, “Ergo Lietuva”, “IF”) – ir nuo variklio tūrio. “Šiuo metu polisus parduodame už tokias kainas: bendrovėje “Nord LB” lengvojo automobilio metų draudimas kainuoja 110 Lt (D1 ir D2 kategorijoms), “Lietuvos draudime” – 144 Lt (D1, D2), “Ergo Lietuva” – 115-122 Lt, “Baltikums draudime” ir “Baltik garante” – 108 Lt, “Snoro garante” – 98 Lt.

Daugelis kompanijų, norėdamos patraukti klientus, jiems siūlo įvairių lengvatų. “Baltikums draudimas” perkantiems metinį polisą siūlo 10 Lt nuolaidą. “Lietuvos draudimas” išduoda nuolaidos degalams kuponą (6-8 ct litrui), bet tik perkant nurodytoje degalinėje ir pateikiant konkrečios mašinos ar asmens polisą. “Nord LB draudimas” perkantiems polisą po gegužės 1 dienos siūlo 10 proc. nuolaidą. “Snoro garantas” savo klientams surengė loteriją dėl kelionės į Braziliją.

B. Lukošienė skeptiškai vertino kalbas, kad po gegužės 1 dienos nereikės primokėti už naujus polisus, jeigu klientai nevažiuos į užsienį ir turės iki gegužės 1-osios pirktą polisą. Klientai taip pat nežino, ar po gegužės 1 dienos bus panaikinti ankstesni polisai (kartu grąžinant pinigus už nepanaudotus mėnesius). O gal klientams teks tai pačiai draudimo kompanijai primokėti už polisą, kuris kainuos brangiau negu dabartinis. Dar nežinoma, kokį procentą draudimo kompanijos išskaičiuos iš tų klientų, kurie po gegužės 1 dienos pereis į kitą draudimo kompaniją. Draudikai tai vadina mokesčiu už lojalumą – šis mokestis turėtų sulaikyti klientus nuo perėjimo pas konkurentus. Gal tokioje situacijoje patogiau apsidrausti mėnesiui iki gegužės 1-osios?