Specialūs akiniai - darbui su kompiuteriu


2005-08-09
GINA KUBILIŪTĖ
Specialūs akiniai - darbui su kompiuteriu

Dienos rūpestis

Specialūs akiniai - darbui su kompiuteriu

Nuolatinis darbas su kompiuteriu išvargina akis. Jas apsaugoti galima užsidėjus specialius akinius su antirefleksine danga.

Darbui su kompiuteriu skirti akiniai apsaugo akis nuo nuovargio bei šalina atspindžius. Tokie akiniai praverčia ne tik silpnai, bet ir gerai matantiems žmonėms.

Darbui kompiuteriu skirtus akinius galima įsigyti daugelyje optikos parduotuvių. Optikos salono „Fielmann“ administratorė Vida Gunienė sakė, kad jeigu regėjimas geras – prirašomi akiniai be dioptrijų. Silpnai reginčio žmogaus akys yra patikrinamos ir pritaikomi jam tinkami specialieji akiniai. Regėjimą nustatyti ir akinius darbui su kompiuteriu išrinkti gali tiek optikos salonų specialistai, tiek akių gydytojai. V. Gunienė minėjo, jog pagal individualius užsakymus specialūs akiniai pagaminami per tris dienas. Lengvų, nedūžtančių plastikinių lęšių pora gali kainuoti apie 60 – 98, stiklinių – apie 17 litų, neskaitant rėmelių kainos.

Akių gydytoja Marina Rudnickaja taip pat patarė dirbantiems su kompiuteriu užsidėti specialius akinius. Anot jos, nuolat sėdint prie kompiuterio sausėja akys, todėl jas dar galima apsaugoti ir kasdien lašinant dirbtines ašaras. Šių vaistų be recepto galima įsigyti visose vaistinėse. Taip pat pravartu valgyti maistą, kuriame gausu akims reikalingo vitamino A, ar vitamino įsigyti iš vaistinės.

Pasak gydytojos, patalpos 7 kvadratiniuose metruose turi būti ne daugiau kaip vienas kompiuteris. Kompiuterio ekranas nuo akių turi būti nutolęs apie 70 centimetrų, o šviesa turėtų kristi iš šono. Kas 45 minutes reiktų daryti 10-15 minučių pertraukas. Pertraukos metu specialistai pataria atlikti akių nuovargį mažinančius pratimus: užsimerkti 3-5 sekundes ir atsimerkti; greitai mirksėti 1-2 minutes; žiūrėti tiesiai prieš save į vieną tašką pro langą 2-3 sekundes, tada į nosies galiuką 3-5 sekundes; užsimerkti ir 1 minutę lengvai pirštų galiukais masažuoti vokus; sukti akių obuolius užsimerkus, pažiūrėti į kairę, į dešinę, į viršų ir apačią, po to akimis sukti ratus į dešinę ir į kairę.