Lietuvos krepšininkės – šeštos

2006-09-25
Česlovas KAVARZA

Brazilijoje pasibaigusiose pasaulio moterų krepšinio pirmenybėse, į kurias nuvyko po didžiausių nuotykių, Lietuvos rinktinė užėmė šeštą vietą. Kovoje dėl penktosios vietos lietuvaitės 73:79 (16:23, 18:18, 12:18, 27:20) pralaimėjo Prancūzijos komandai.

Šeštosios Lietuvos žaidėjos buvo ir 1998 metų pasaulio čempionate Vokietijoje, o 2002 metais Kinijoje tenkinosi vienuolikta vieta.

Baigiantis pirmajam kėliniui lietuvės pirmavo prieš prancūzes 16:13, tačiau po to pralaimėjo atkarpą net 3:20 ir leido varžovėms įgyti 14 taškų persvarą - 33:19 (16-ąją min.).

Antrojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusios lietuvės sumažino skirtumą iki 7 taškų - 34:41.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos komandai buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 4 taškų - 43:47, tačiau netrukus prancūzės spurtavo ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

Likus žaisti 2 min. 47 sek., Prancūzijos rinktinė buvo įgijusi 17 taškų persvarą - 77:60. Tačiau po to lietuvės laimėjo atkarpą 13:0 ir sumažino skirtumą vėl iki 4 taškų - 73:77. Bet iki rungtynių pabaigos bebuvo likusios 9 sek.

Po 19 taškų pelnė Sandra Valužytė ir Aušra Bimbaitė, 9 - Jurgita Štreimikytė , po 6 - Lina Brazdeikytė, Rima Valentienė, Diana Razmaitė bei Gintarė Petronytė, 2 - Agnė Čiūdarienė.

Prancūzėms, kurios prieš ketverius metus pasaulio čempionate buvo aštuntos, 22 taškus pelnė Emilė Gomes.

Pirmą kartą aukso medalius iškovojo Okeanijos čempionė Australijos rinktinė, finale 91:74 (19:15, 24:20, 26:20, 22:19) nugalėjusi Europos vicečempionę Rusijos ekipą.

Iki šiol Australijos krepšininkėms, kurios tuo pačiu pelnė ir kelialapį į 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpines žaidynes, dukart - 1998 ir 2002 metais - buvo pavykę iškovoti bronzos apdovanojimus.

Čempionato bronzos medaliai atiteko šešiskart pasaulio čempionei JAV rinktinei, mače dėl trečiosios vietos 99:59 (31:21, 18:13, 34:11, 16:14) sutriuškinusiai Brazilijos krepšininkes.

Rungtynėse dėl septintosios vietos Europos čempionės Čekijos krepšininkės 57:49 (15:15, 6:10, 16:9, 20:15) įveikė Ispanijos komandą.