2018-ųjų mados tendencijos – gyvenimo būdo atspindys

 • Teksto dydis:

Pasaulio mados sostinės jau dabar pristato ateinančių metų kolekcijas, mados atstovai pradeda pasakoti, kas bus madinga kitais metais, o stilistai ir mados gerbėjai gerte geria šią informaciją ir jau dabar sudaro naujausią pirkinių sąrašą.

"Atwins" įvaizdžio meistrai Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok išskiria keturias ryškiausias 2018 m. tendencijų kryptis: 1. brandūs jaunuoliai ir jaunatviški vyresnieji, 2. perregimų medžiagų triumfas, 3. šaltų pastelinių tonų sugrįžimas ir 4. spalvotų šukuosenų bumas.

"Madą dažniausiai siejame su parduotuvių lentynomis ir masiškai dėvimų drabužių siluetais. Tačiau iš tiesų idėjos gimsta daug anksčiau, o tendencijų prognozavimas yra daug gilesnis procesas, kuriam įtakos daro aktualiausi socialiniai reiškiniai. Talentingi ir įžvalgūs kūrėjai stebi pasaulį ir jį analizuoja. Būtent taip gimsta inspiracijų lentos. Vėliau jos išgryninamos iki siluetų, spalvų, jų derinių ir pristatomos mados savaitėse", – sako "Atwins" komanda.

Branda ir jaunatviškumas

2018-ieji kelia naują klausimą: kiek tau iš tiesų yra metų: tiek, kiek pase, veide, drabužiuose, profesijoje, gyvenimo būde, gvildenamų temų sąraše? Kas nusako tavo amžių? Ką tavo amžius pasako apie tave?

Metų matavimo skalė blunka, nes daugybė vyresnio amžiaus žmonių šiandien yra veiklūs, entuziastingi, drąsūs, linkę eksperimentuoti, keistis, iš naujo ieškoti savęs, o jaunuoliai dėl informacijos gausos turi beribes galimybes sužinoti, išmokti, patirti.

Ši ideologija primena vaikystę ir jos elementus, kuriuos lengvai atpažįstame ant podiumo: dailūs močiutės nėriniai, minkšti mezginiai, lengvumas ir šviesa. Gaminiuose gausu meistriško rankų darbo, lengvų formų ir tekstūrų, švelnių pastelinių spalvų. Tokio stiliaus drabužius ant pasaulinių mados sostinių podiumų pristatė LOV-S, CARVEN ir BORA AKSU.

Perregima realybė

Dėl technologijų teikiamų galimybių šiandien esame daugybės įvykių stebėtojai, liudytojai, dalyviai, ekspertai. Kiekviena naujiena sulaukia  atgarsių, kurie vis slopsta, kol galiausiai nutyla. Madoje ši tema pasireiškia aiškiu pradžios tašku ir nykstančia pabaigos linija, o šį efektą sukurti padeda perregimų medžiagų sluoksniavimas, kuris sulig kiekvienu persidengimu keičia ir blukina pradinio objekto spalvą.

Neatsitiktinai šiai temai perteikti pasirinkta raudona – naujienų, aktualijų ir sensacijų spalva. Šios idėjos itin ryškiai suskambėjo GHEE LIM, Max Mara ir Givency. Sluoksniškumo ir blukimo efektą pasiekti padeda molio, plytų ir kiti atspalviai, kurie itin ryškūs ANNE JEANNIN, PARSONS ir SABRINA ZENG darbuose.

Šalti santykiai, šalti tonai

Kita išryškėjusi tema – socialinių tinklų kuriamas tikrųjų ryšių atšalimas. Karšti jausmai įgauna ramybės ir laukimo būseną, spontaniški triukšmingi susitikimai pavirsta į lėtą aplinkos stebėjimą.

Šį pasaulyje dominuojantį reiškinį madoje atskleidžia šviesūs, bet šalti pasteliniai tonai, kurių dėmesio centre – žydra, žalia, rožinė, sidabro pilka, kurią itin pamėgo PHUONG MY, SALLY ANN ir SEOKWOON YOON savo naujausiose kolekcijose.

Abejonės, arba Spalvotos šukuosenos

"Neabejoja tik kvailiai" – šis posakis šiandien yra itin aktualus. Kategoriškumas yra nykstanti sąvoka. Mūsų principai slopsta sulig kiekvienu nauju informacijos pliūpsniu. Mąstau, vadinasi, esu. Esu, vadinasi, keičiuosi. Keičiuosi, vadinasi, sklaidau savo įsitikinimus ir vėl kuriu naujus. RICK OWENS, Adidas by Rick Owens ir COME DES GARCONS naujausiuose darbuose galima pastebėti šią tematiką, o kalbant apie plaukus, šį asmens virsmą simbolizuoja aiški plaukų kirpimo linija ir iš jos kyšantys galiukai.

Šiam siluetui pabrėžti naudojami įvairaus tamsumo pilki atspalviai, kartono rusva, švelni rožinė, saulėlydžio violetinė spalvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių