Kietas vanduo sausina plaukus: auksinės taisyklės

  • Teksto dydis:

Kaip teisingai naudoti galvos odos šveitiklius, kaip iš viso prižiūrėti plaukus, kad jie būtų sveiki? Į šiuos klausimus atsako ir patarimų teikia plaukų stilistė Birutė Jermalavičienė.

Kartą per savaitę

Šveitiklį patariama naudoti bent kartą per savaitę. Jį reikia  pasirinkti pagal savo galvos odos tipą, o ji gali būti riebi, sausa, normali.

Prieš pradedant naudoti šveitiklį, pirmiausia reikia gerai sudrėkinti galvos odą, kad į ją įsigertų vanduo, o ne tik plaukai sušlaptų. Tuomet šveitiklį paskirstykite vertikaliais skyrimais per visą skalpą, tepkite prie pat šaknų. Pirštų galais masažuokite visos galvos odą.

Po masažo nuskalaukite plaukus ir ištrinkite juos šampūnu, kuris visiškai pašalins šveitiklio ir nešvarumų likučius.

Šampūnas – du kartus

Plaukams kenkia daugelis veiksnių. Vienas jų – kietas vanduo.

Ypač kietas vanduo labai sausina plaukus, todėl patariama naudoti drėkinančias priemones ir aliejukus. Jei vanduo minkštas, akivaizdžiai jaučiamas skirtumas, nereikia ypač stiprių priemonių, sunaudojamas mažesnis jų kiekis.

Netinkamas šampūnas erzina galvos odą. Jai reikia kvėpuoti, todėl odą atitinkantis šampūnas ją sudrėkina, gerai išplauna nešvarumus ir užkerta kelią sudirgimams.

Plaunant galvą, šampūnu plaukus ir odą reikia suvilgyti du kartus.

Plaunant galvą, svarbu ją trinkti du kartus. Pirmą kartą šampūnas prisikabina ir tirpdo nešvarumus. Šampūnas mažai putoja ir tai yra normalu. Išskalaukite plaukus ir antrą kartą reikės labai nedidelio šampūno kiekio.

Antrą kartą šampūnas, suvilgius juo plaukus, stipriai suputos ir išplaus nešvarumų likučius. Plaudami du kartus, pašalinsite kosmetikos likučius, kurie dirgina galvos odą.

Kitos priemonės ir pavojai

Balzamas ar kaukė ypač svarbu, nes tai atkuria plaukų drėgmę, glotnina jų žvynelius ir juos stiprina.

Nevalia eiti miegoti, kol plaukai dar šlapi. Miegant jie ilgiau džiūna, trinasi į pagalvę, dėl to labai stipriai pašiaušiami plaukų žvyneliai.

Plaukus reikia šukuoti kantriai, nuo pat jų galiukų, lėtai kylant link šaknų.

Karšti įrankiai išgarina drėgmę, kuri itin reikalinga mūsų plaukams. Todėl būtinai naudokite specialias apsaugos priemones nuo karščio, kurios užrakina būtiniausią drėgmę plaukuose. Naudojant karštus įrankius plaukams tiesinti ar garbanoms, idealu, jei išdžiūvusius plaukus formuosite praėjus mažiausiai šešioms valandoms. Taip mažiau kenksite plaukams, o šukuosena išsilaikys daug ilgiau.

Šviesinimas neišvengiamai pakeičia plauko kokybę, kad ir kaip saugiai ir profesionaliai tai atlikta. Šviesinimo metu iš plaukų pašalinami natūralūs spalvos pigmentai, todėl plaukai pasidaro tuštesni, suplonėja ir tampa lengviau pažeidžiami. Šviesintiems plaukams nuolat reikia didesnio dėmesio ir papildomų maitinančių bei stiprinančių priemonių.

Jei norite sveikų plaukų, venkite cheminio garbanojimo ir tiesinimo. Šių procedūrų metu plaukų struktūra sulaužoma, o plaukų paviršius padengiamas cheminėmis medžiagomis, kurios užfiksuoja naują plaukų formą. Po kurio laiko efektas dingsta, nes medžiagos, aprengusios plaukus, išsiplauna. Tuomet lieka sulaužyta plaukų struktūra, jie pradeda lūžinėti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pasimetusi

pasimetusi portretas
gal galite įmesti video kaip šukuojate plaukus nuo galiukų iki šaknų

...,kai buvau JAUNAS turejau LABAI GRAZIUS JUODUS PLAUKUS...

...,kai buvau JAUNAS turejau LABAI GRAZIUS JUODUS PLAUKUS... portretas
vienas SENAS KIRPEJAS MAN patare JUOS karta SAVAITEJE plauti UKISKU MUILU ir kasdien ITRINTI SKYSCIU nuo UTELIU...,nePAKLAUSIAU JO tai dabar budamas PAGYVENES vaikstau PUSPLIKIS...,reikia klausyti SENU ZMONIU ISMINTIES... TASKAS
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių