Stilistė K. Danilevičė: kas sakė, kad kailinius galima nešioti tik žiemą?

  • Teksto dydis:

Amžina klasika vadinamas kailis dabar itin populiarus, bet naudojamas ne tik savo klasikiniame amplua.

Kailiniai ir toliau išsaugo savo, kaip tam tikro statuso, brandos, solidumo simbolio reikšmę. Kita vertus, dabar kailį dažnai galime pamatyti ir kaip gana valiūkišką dekoro elementą, rašoma pranešime spaudai.

Stilistė ir tinklaraščio apie madą TryOn.lt autorė Kristina Danilevičė pastebi, kad kailiu dabar dekoruojama beveik viskas: rankinės, avalynė, rankovės, sijonai. Tačiau nepaisant didesnio prieinamumo, jis išlaiko savo įprastą iš senų laikų ateinančią simboliką.

„Tai tarsi nusako moters statusą, amžių, brandą. Įsivaizduokime, kaip dailiai elegantiška šešiasdešimtmetė atrodo su natūraliais kailiniais. Tačiau tiek juos perkant, tiek kaskart velkantis reikia prisiminti, kad ir labai jauna mergina, kad ir su žaismingesniu puspalčiu, irgi atrodys gerokai vyresnė“, – sakė pašnekovė.

Dar vienas svarbus aspektas renkantis kailius – natūralumas ir kokybė. „Geras natūralus kailis tarnaus ilgiau už dirbtinį, tad turbūt geriau turėti vieną gerą daiktą, nei dažnai juos keisti. Juolab, kad dirbtinio kailio gamybos procesas nėra draugiškas aplinkai. Kita vertus, kokybišką dirbtinį kailį dabar sunku atskirti nuo natūralaus, o dėl jo, bent jau tiesiogiai, nenukenčia gyvūnai. Tad kiekvienas renkasi pagal savo požiūrį“, - pastebėjo K. Danilevičė.

Brangiausi ir labiausi trokštami išlieka audinių kailiniai, o labiausiai perkami avikailio, lapės, bebro kailio drabužiai.

Kad populiariausi yra natūralūs kailiniai pasakojo ir Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ Vakarinėje galerijoje susitelkusių kailiniais prekiaujančių butikų ir parduotuvėlių prekybininkai. Pasak jų, brangiausi ir labiausi trokštami išlieka audinių kailiniai, o labiausiai perkami avikailio, lapės, bebro kailio rūbai. Anot pašnekovų, pastarieji paskutiniu metu tapo ypač populiarūs, nes yra atsparūs vandeniui, todėl labai tinka dabartinėms šiltesnėms žiemoms.

„Turime ir baltų, taip pat ir kitokių, ryškesnių, išsiskiriančių spalvų, bet populiariausios, žinoma, išlieka tamsios, nes taip praktiškiau. Pirkėjų sulaukiame įvairaus amžiaus. Tik vyresnės moterys renkasi klasikinio silueto, ilgesnius rūbus, o jaunos – trumpesnius kailinukus“,  –sakė vienos parduotuvių savininkas Vidmantas Lazdauskis.

Stilistė K. Danilevičė ragina nesusieti kailinių dėvėjimo vien tik su pačiu šalčiausiu metų laiku. „Kas pasakė, kad juos galima traukti iš spintos tik žiemą? Kailinukai puikiai tiks ir ankstyvą pavasarį, ir rudenį. Netgi vėsų vasaros vakarą galima vilktis kailinę liemenę. Į teatrą, vakarėlį galite jais puoštis beveik ištisus metus“, – idėjomis dalijosi tinklaraščio autorė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

cha

cha portretas
O vasarinių kelnaičių iš kailio ta višta nenešioja ?

nesvarbu

nesvarbu portretas
deja, išsivysčiusiose pasaulio šalyse visai kita tendencija - natūralius kailinius nešioti AMORALU, O mūsuose - ir visiškai nepraktiška, kai vyrauja lietingi orai.

Hm...

Hm... portretas
Negirdėjau, bet gal niekas nesakė. Galima šiaip ir vasarą nešioti,pvz. kailiniai trumpomis rankovėmis :)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių