Zodiakas ir darbas: koks esate darbuotojas?

Kad kai kurie darbdaviai propaguoja darbuotojų atranką pagal Zodiako ženklus – jokia naujiena.

Tai nereiškia, kad „nesuderinama“ Mergelė, Skorpionas ar Dvyniai liks už „borto“, tačiau žinant jų dangiškas charakteristikas tampa paprasčiau burti darnią komandą, išmokti neskausmingai reaguoti į vieni kitų trūkumus, įvertinti ir visapusiškai pritaikyti gerąsias savybes.

Portalas apžvelgia, kokie esate darbuotojai pagal Zodiako ženklą ir ko galite tikėtis iš kitų. 

AVINAS

Per dažnai apibūdinamas kaip ambicingas ir nesąžiningas, Avinas sunkiau nei kiti kuria savo profesinį gyvenimą. Darbe Avinas veikia taip, lyg tai būtų išgyvenimo klausimas. Tai, jo įsitikinimu, būtina nenorint būti kitų sutryptam. Avinas sutinka dirbti komandoje su sąlyga, kad galės jai vadovauti. Jis mėgsta imtis iniciatyvos ir neretai sukuria savo paties įmonę. Šio Zodiako ženklo atstovo tvirtas požiūris, užtikrintumas įkvepia darbuotojų, galinčių jam pagelbėti ir pakurstyti jo autoritarinę prigimtį, pasitikėjimą. Gauta valdžia nepriverčia Avino nurimti – tai jo didžiausias trūkumas. Jis naudojasi valdžia, ja kartais piktnaudžiauja ir net stokoja atlaidumo tiems, kurie jam yra kažkuo naudingi. Visada nepatenkintas savo socialine padėtimi Avinas kuria vis naujus projektus. Ypač būgštaudamas dėl ateities jis nesupranta, kad tik eikvoja laiką siekdamas kelių viršūnių vienu metu. Kad triumfuotų, Avinui vertėtų išmokti susikoncentruoti ties svarbiausiu tikslu.

JAUTIS

Jaučio darbo metodas reprezentuoja tikrą įmonės komandinę kultūrą. Ar įsipareigotų kažkokiam projektui, ar prekiniam ženklui, ar produktui,  jis kolektyvo interesus laiko prioritetu ir užleidžia jiems savąsias ambicijas. Jaučio nuomone, kuo geriau klostysis visos įmonės veikla, tuo daugiau atsiras veiksnių, kurie padės jo asmeninės karjeros „gamybai“. Susirūpinęs dėl visų detalių, smulkmenų, Jautis nepraleis jų pro pirštus. Jautis pirma įsipareigoja, o tada saugosi, kad nepakirstų parodyto pasitikėjimo ir nesulaužytų taisyklių. Jo galimybės atrodo neišsemiamos, jį neretai galima išvysti ateinantį anksčiau ir išeinantį iš darbo vėliau nei kolegos. Būtinybė po kojomis jausti tvirtą pamatą Jautį verčia paraleliai užsiimti kita veikla ar megzti ryšius, kurie galėtų padėti patekus į aklavietę. Komandoje Jautis kalba mažai, bet jo nuomonę sprendžiant sudėtingus klausimus kolegos itin vertina. Jis gerai jaučiasi tiek dirbdamas fizinį, tiek protinį darbą – sužiba ir ūkyje, ir versle. Jam svarbu viena: žinoti, kuria vaga eina ir kur ji veda.

DVYNIAI

Juos paprastai įsivaizduojame nerūpestingus, besiblaškančiu, bet Dvyniai puikiai moka susikoncentruoti, jei užduotis jiems atrodo įdomi. Prieš sulaukdami finansinės sėkmės jie siekia būti įvertinti savo vadovų. Komunikacijos pirmūnai Dvyniai ieško darbo, kuriame galėtų bendrauti su žmonėmis – klientais, visuomene. Būdami puikūs derybininkai Dvyniai tiesia savo geležinę ranką ir padeda įveikti priešininkus, konkurentus nepakėlę balso ir nepraradę savo legendinės diplomatijos. Metams bėgant jie semiasi įvairios patirties ir parodo esą universalūs. Vienintelis trūkumas siekiant sėkmingos karjeros – Dvynių polinkis palikti sceną dar prieš sulaukiant pripažinimo iš savo aplinkos. Nuobodulys, sunkumai, niūri atmosfera yra veiksniai, lemiantys Dvynių sprendimą palikti darbovietę. Šio Zodiako ženklo atstovams būtų tinkamas savarankiškas darbas – tai jiems suteiktų galimybę išlaisvinti savo kūrybiškumą ambicingiems projektams, nors tektų pasiraitoti rankoves siekiant užsibrėžtų tikslų. Dvyniai turi savas darbo taisykles ir neretai atsisako paklusti toms, kurias diktuoja žmonės, galbūt labiau kvalifikuoti, bet Dvynių įsitikinimu, negebantys imtis rimtų iššūkių.

VĖŽYS

Keista, tačiau geriausia, ką gali, Vėžys duoda tuomet, kai jaučiasi nelaimingas, supykęs, neįvertintas, liūdnas, įskaudintas. Jam principo ir garbės reikalas yra visiems, kurie privertė taip pasijusti, parodyti, kokių gebėjimų turi, ir įrodyti, kad stipriosios jo savybės padeda ne siekti aukštų pareigų, o jas tiesiog pasiimti. Vėžiui neįmanoma jėga, prievarta primesti savo valios, užduoties ar idėjos. Jis užsisklendžia taip pat greitai kaip ir austrė. Vėžys nemėgsta varžybų – paprastai jis iš jų pasitraukia tiek dėl to, kad išvengtų galimo nulinčiavimo, tiek dėl to, kad nebūtų priverstas pats trypti varžovų. Siekti karjeros viršūnių jam padeda ypatingos, neklystančios intuicijos ir puikios atminties dermė. Beje, išskirtinės erudicijos Vėžys niekada nesipuikuos savo pasiekimais ir tikrai neištrauks vizitinės kortelės, kad pademonstruotų savo padėtį. Net pasiekęs karjeros aukštumas jis kitiems mieliau leis manyti, kad yra šešėlyje, – tam, kad turėtų laisvę tobulėti toliau ir siekti daugiau. Kolegas Vėžys globos kaip šeimos narius, nedvejodamas išties ranką, išklausys ir patars, jo išgirstos jūsų paslaptys išliks saugios – dėl to kolektyve jis yra išties vertinamas. Darbo konfliktų atveju Vėžys bus tas, kuris dėl šventos ramybės prisiims visas įmanomas kaltes, tada nusiskandins ašarose vienas sau ar ant artimo žmogaus peties ir, priėmęs šias pamokas, žengs toliau nei kiti galėtų įsivaizduoti.

LIŪTAS

Liūtas savo smalsumą patenkina pasitelkdamas spontaniškumą. Priešingai nei impulsyvus Avinas, Liūtas, prieš pasinerdamas į nuotykius ir darbo avantiūras, pagalvoja ir viską apsvarsto. Jis susidėlioja akcentus, apibrėžia savo strategiją, o tada jau iš esmės imasi projekto. Kuo sudėtingesnė atrodo užduotis, tuo Liūtas jaučiasi geriau ir su užsidegimu ją įveikia. Užuot mirkęs ramioje, saugioje darbovietėje, jis renkasi ambicingą postą, kuriame galės įrodyti savo pranašumus ir gebėjimą imtis iššūkių. Liūtas sutinka su tam tikrais apribojimais, bet būtina sąlyga – kad tos kliūtys, nepatogumai teiktų finansinės naudos ar bent tvirtos motyvacijos. Ypatingą atsakomybę prieš save patį jaučiančiam Liūtui nebūtina turėti „svarių“ diplomų, kad susikurtų sau puikią vietą po saule. Jis geba pakilti, ir tai žino, todėl nepuola į neviltį patyręs nesėkmę, be to, yra įsitikinęs, kad atidavė geriausia, ką galėjo. Maža dėmelė spindinčioje Liūto karjeroje – pernelyg didelis susireikšminimas, kuris jį stumia eiti vis toliau, lipti vis aukščiau. Neatsispyrus autoritariškumui  ir piktnaudžiavimui valdžia, deja, žlunga Liūto reputacija.

MERGELĖ

Mergelės dažniau įdarbina savo smegenis nei raumenis ir naudojasi savo nuostabia atmintimi, kad pasiektų geriausių rezultatų. Pasižymi punktualumu, atvyksta ir išvyksta laiku. Ir nekenčia darbo paskutinę minutę, kuris sujaukia kitus planus. Mergelių kompetencija atrodo beribė, skirtingai nei ambicijos. Pasiekusios tikslą jos saugiai įsikuria ir nebenori peržengti komforto zonos. Mergelės pasitenkina tuo, kad savo srityje pačios jaučiasi profesionalios ir įvertintos kitų. Jos paprastai nesiekia vadovaujančių pareigų ir renkasi šešėlį, kuriame kartkartėmis nepastebimos galėtų patraukyti virveles. Efektyvus bendradarbiavimas, akivaizdus pragmatizmas ir prisiimta atsakomybė už itin svarbias darbo užduotis – tai Mergelės bruožai. Šios Zodiako ženklo atstovai – perfekcionistai, ir ši savybė priveda iki to, kad darbe ima kreipti dėmesį į menkiausias detales pamiršdami, kad sėkmė neretai labiau priklauso nuo žmogiškumo, gerų kolegiškų santykių nei nuo techninių parametrų. Iš to kyla bendravimo su komanda problemų. Mergelės darbe dažniau pelno vadovų įvertinimą nei kolegų pasitikėjimą. Jos noriai tvarko dokumentus, „skaičiukus“, sudarinėja darbotvarkes ir tvarkaraščius. Trūkumas – iš pusiausvyros Mergeles išveda galimi pokyčiai, tvarkos sugriuvimas, apskritai kažkokia reforma destabilizuoja, išmuša iš vėžių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių