Kad atostogos išliktų ilgam: idėjos tobuloms nuotraukoms

 • Teksto dydis:

Iki šiol vyravo nuomonė, kad geros kokybės nuotraukas galima padaryti tik su profesionaliu fotoaparatu. Tačiau technologijoms tobulėjant, viskas keičiasi – šiandien jau ir profesionalūs fotografai pripažįsta, kad svarbiausia pagauti tinkamą momentą. Keliautojai atostogoms nebesiveža sunkių ir daug vietos užimančių fotoaparatų, o akimirkas fiksuoja išmaniaisiais telefonais. „Huawei“ Vartotojų verslo grupės vadovas Yan Fei pateikia 5 idėjas atostogų nuotraukoms.

Grupinės nuotraukos

Keliaujant su artimaisiais ar draugais padaryti kelias grupines nuotraukas gali būti labai smagu. Tokiais atvejais naudokitės asmenukių lazda ar trikoju – yra funkcionalių asmenukių lazdų, kurios prireikus nesunkiai gali transformuotis į trikojį. Paprašykite draugų sustoti priešais objektyvą – fotografuojant visi gali pašokti į viršų ar tiesiog nusišypsoti. Fotografuojant kai kuriais telefonais nebūtina spustelėti mygtuko – galima nustatyti laikmatį, reagavimą į balsą ar šypseną – pastarasis būdas grupinei nuotraukai suteiks papildomo žavesio.

Grupinę nuotrauką galima padaryti ne tik su bendrakeleiviais, tačiau ir su vietiniais gyventojais ar sutiktais įdomiais žmonėmis. Tokios nuotraukos leis vėliau atkurti kelionės prisiminimus, nuotaiką bei sulauks sėkmės socialiniuose tinkluose.

Vakaras

Atėjus vakarui, dauguma žmonių sako, kad jau per tamsu fotografuoti ir išgauti gerą nuotraukos kokybę. Tačiau jie klysta, nes net ir esant prieblandai galima padaryti amą atimančią nuotrauką. Tiesiog įstatykite išmanųjį telefoną į trikojį ir sulėtinkite fotografavimo greitį „Pro Photo“ režime. Eksperimentuodami su skirtingais išlaikymais tikrai išgausite įdomius efektus – nuo naktinio miesto švytėjimo iki romantiško saulėlydžio. Be to, pritaikius jautrumo nustatymus, naktinis fotografavimas džiugins net fotografuojančius mobiliaisiais telefonais.

Šviesos tapymas

Piešimas šviesomis yra viena iš įspūdingiausių telefonų ypatybių. Norėdami išbandyti šią funkciją, būtinai naudokitės trikoju. Pavyzdžiui, išmanusis telefonas „Huawei P10 Lite“ piešimui šviesomis siūlo keturis įspūdingus efektus. Galima rinktis iš tokių efektų: naktiniai automobilių žibintai, šviesos grafičiai, meniški upių ar krioklių vaizdai, žvaigždės ar net jų judesio fiksavimas. Kiekvienas iš šių režimų reikalauja ilgo ekspozicijos laiko, taigi, trikojis fotografuojant yra būtinas. Naudojant šiuos nustatymus jūsų nuotraukos bus stulbinančios, draugai net gali pamanyti, kad jos buvo parsiųstos iš interneto, o ne darytos atostogų metu išmaniuoju telefonu.

Interjero fotografavimas

Fotografuojant patalpose nuotraukos dažnai nebūna tokios geros kokybės kaip fotografuojant lauke. Tačiau yra paprastas būdas padaryti gražių nuotraukų viduramžius menančiose katedrose, bažnyčiose ar įspūdingose geležinkelių stotyse. Visų pirma patalpos viduje raskite patogią vietą, kurioje galėtumėte pastatyti trikojį. Prieš įstatydami mobilųjį telefoną į trikojį, nustatykite „Pro Photo“ režimą ir pradėkite keisti ekspozicijos laiką. Neužtruks ilgai suprasti, kad kuo ilgesnis bus išlaikymas, tuo šviesesnė patalpa atrodys nuotraukose. Galite padidinti arba sumažinti fotografavimo greitį ir vėliau pasirinkti gražiausią kadrą.

Magiški filmukai

Trumpi, įdomūs filmukai taip pat gali tapti puikiu atsiminimu apie nepamirštamas atostogas. Viena iš galimybių – pasinaudoti „time-laps“ funkcija telefone. Tai nepaprastai įdomus būdas užfiksuoti ligai trunkančius įvykius – saulėlydį ar debesis, plaukiančius dangumi. Tokie filmukai gali užfiksuoti žmones, einančius į koncertą ar tiesiog vaikštinėjančius miesto centre. Jūsų draugai tikrai liks nustebinti tokiais filmukais, o jų kūrimas yra labai paprastas – tiesiog pastatykite trikojį ir pasirinkite telefono kameros funkciją. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių