Iš nacių koncentracijos stovyklos muziejaus Lenkijoje pavogti belaisvių batai

  • Teksto dydis:

Iš vieno Lenkijos nacių koncentracijos stovyklos muziejaus pavogti aštuoni buvusių kalinių batai, antradienį pranešė muziejaus atstovė.

Policija pradėjo tyrimą dėl savaitgalį įvykdytos vagystės iš Valstybinio muziejaus, įsikūrusio buvusioje Antrojo pasaulinio karo koncentracijos stovykloje Maidaneke, paskelbė muziejaus atstovė Agnieszka Kowalczyk-Nowak (Agneška Kovalčik Novak).

„Batų dingimą pastebėjo vienas darbuotojas šeštadienį per įprastą patikrinimą. 52 barako metaliniame tinklelyje, už kurio buvo kelių šimtų batų ekspozicija, atsirado skylė“, – paaiškino ji naujienų agentūrai AFP.

„Suskaičiavę batus pastebėjome, kad aštuoni batai dingo“, – sakė atstovė ir pridūrė, kad vagystės motyvas lieka nežinomas.

Pasak A.Kowalczyk-Nowak, „būtent šiame barake buvo eksponuojami visi batai, taip norėta padėti lankytojams suvokti visą nacių nusikaltimų mastą“.

Iš viso muziejuje yra 280 tūkstančių batų, priklausiusių koncentracijos stovyklos aukoms, iš kurių eksponuojami buvo keli tūkstančiai, sakė ji.

Nacių koncentracijos stovykla buvo įkurta tuomet vokiečių okupuoto rytinio Lenkijos Liublino miesto apylinkėse 1941 metais ir veikė iki 1944-ųjų.

Iš viso stovykloje mirė 78 tūkst. kalinių, tarp jų buvo 60 tūkst. žydų – beveik pusė iš visų ten atsidūrusių.

Praėjusiais metais, internetiniame aukcione „eBay“ Jungtinėse Valstijose buvo parduota prieš 20 metų iš muziejaus pavogta kalinio kepurė, už kurią buvo sumokėta 1750 JAV dolerių.

1989 metais švedų menininkas Carlas Michaelis von Hausswolffas (Karlas Michaelis fon Hausvolf) iš Maidaneko nacių laikų krematoriumo pavogė Holokausto aukų pelenų.

Dar didesnis skandalas kilo 2012 metais, kai Švedijoje buvo eksponuota šio dailininko akvarelė, kurią menininkas tvirtino nuliejęs panaudodamas tuos pelenus.

Vėliau paveikslas buvo išimtas iš ekspozicijos, o Lenkijos ir Švedijos teisėsaugos pareigūnai nutraukė tyrimą, taip ir nepateikę jokių kaltinimų, atėjus bylos senaties terminui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių