Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  • Teksto dydis:

Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius savo darbo rezultatus pateiks iki gegužės pabaigos.

„Lietuvoje ne visi gerai supranta, kas tai yra mokslo centras arba mokslo muziejus. Paprastai kalbant, tai yra ketvirtos kartos įstaigos, kuriose visuomenė ypatingu, unikaliu būdu supažindinama su technologijomis, mokslo pasiekimais. Kaune suburti ekspertai – tai žmonės su didele patirtimi, kurie sutiko ja pasidalinti. Tai be galo svarbu kuriant Kauno mokslo centro turinį“, – teigė Lietuvos mokslo akademijos atstovas Rolandas Maskoliūnas.

Vienos dienos trukmės sesijoje mokslininkai iš Europos dalinosi įžvalgomis, susijusiomis su mokslo centrų ekspozicijų kūrimu, lankytojų pritraukimu, centrų finansavimo bei bendradarbiavimo modeliais. Sukaupta informacija po mėnesio nuguls specialioje ataskaitoje, kuria bus remiamasi kuriant „Mokslo salos“ turinio koncepciją.

Mokslo populiarinimo centro turinio idėjų padeda ieškoti Robertas Firmhoferis, Varšuvos Koperniko mokslo centro vadovas (Lenkija), Amito Haarhuis, Amsterdamo „Nemo“ mokslo muziejaus vadovas (Nyderlandai), Sheena Laursen, Kopenhagos mokslo centro „Experimentarium“ programų vadovė (Danija), Michele Lanzinger, Trento mokslo muziejaus MUSE vadovas (Italija), ir Dorothee Vatinel, Paryžiaus „Universcience“ mokslo centro kuratorė (Prancūzija).

„Parengtos rekomendacijos palengvins būsimus sprendimus. Žinodami, kas geriausiai veikia skirtingoms grupėms, žinodami apie tai, kas kiek kainuoja ir kiek užtrunka laiko, mes galėsime lengviau apsispręsti dėl Kaune kuriamo mokslo centro koncepcijos“, – pabrėžė R. Maskoliūnas.

„Mokslo centre turės tilpti įvairios ekspozicijos – tiek standartizuotos, susijusios su fizika ar chemija, tiek ir unikalios, būdingos tik Kaunui ar Lietuvai”, – teigė visuomeninė Kauno mero patarėja Svetlana Kauzonienė.

„Suradus architektūrinius sprendimus, kitas ne mažiau svarbus žingsnis yra turinys. Arba, kitaip sakant, dvasios ir išskirtinumo įdiegimas „Mokslo salai“, –akcentavo architektas, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis.

Praėjusių metų vasarą prasidėjęs „Mokslo salos“ tarptautinis architektūrinis konkursas per keletą mėnesių sulaukė 145 pasiūlymų iš viso pasaulio. Tų pačių metų rudenį paaiškėjo ir nugalėtojas, juo tapo Ispanijos ir Australijos architektų biuras „SMAR Architecture Studio“. Planuojama, jog techninis mokslo centro projektas po derybų su architektais bus pradėtas rengti antroje šių metų pusėje.


Šiame straipsnyje: Mokslo sala

NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas Zubinas-Tęsėjas

Romas  Zubinas-Tęsėjas portretas
MOKSLO SALA išties nustebintu ne tiktai Lietuvą bet ir PASAULĮ, jeigu susidomėtų ir pradėtų rašyti apie jau prieš 10 metų, seniausios Žemėje LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, atrastus Trečiąjį ir Ketvirtąjį Žemės ašies judėjimus! (Kaip žinome, prieš 500 metų M.Kopernikas atrado Pirmąjį ir Antrąjį Žemės judėjimus!). O gal gerbiamam Maskoliūnui tai daryti neleidžia mūsų laikais kažkokie tai TABU?!

Romualdas Zubinas

Romualdas  Zubinas  portretas
Kreipimasis į Kauno valdžią ir kauniečius - Kauno Sala yra puiki vieta šiam projektui įgyvendinti! Kodėl? Pirma,- todėl, kad jau praėjo tie laikai kai Nemuno potvyniai sieks Kauno Centrą! Jau nereikia bijoti ir Nemuno potvynių! Antra - todėl, kad ši Sala, tai ne tiktai Kauno miesto, bet ir Lietuvos kultūros centras! Tačiau, yra vienas tačiau - būtina bus ypatingai sustiprinti Kauno Hidroelektrinės - užtvankos, saugumą! Tai liečia ne tiktai užtvankos, kaip inžinerinio statinio fizinis sustiprinimas, bet ir užtvankos apsaugą nuo sąmoningų diversijų iš vidaus!

Anonimas

Anonimas portretas
"Mokslo Sala!" Ir dar gi Kaune!? Tai būtų geras sumanymas, jeigu jis būtų siejamas su būtent KAUNE padarytų TŪKSTANTMEČIO ATRADIMU! O šis atradimas padarytas SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!!! Tai - TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI!!! Juk Lietuva jau žino tai ko dar ir PASAULIS NEŽINO!!!
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių