„Laukinės Lesės“ senbuvių ir naujakurių istorijos

Laukinių gyvūnų prieglauda "Laukinė Lesė" jau seniai garsėja jautriu atsaku į visuomenės prašymus padėti bejėgiams, į bėdą patekusiems laukiniams gyvūnams.

Kalba skaičiai

Pernai į "Laukinę Lesę" dėl įvairių priežasčių buvo patekę 118 laukinių gyvūnų: 48 jaunikliai užauginti ir paleisti į laisvę; 27 suaugėliai išgydyti ir paleisti į gamtą; 23 paukščiai perduoti globėjams; dvylika gyvūnų neišgyveno; aštuoni gyvūnai gyvena prieglaudoje iki šiol. Šiuo metu prieglaudoje prižiūrimi 38 laukiniai gyvūnai. Pateikiame dalies tokių globotinių nuotraukas ir jų istorijas, kurias pasakoja "Laukinės Lesės" vadovas Karolis Kulikauskas.

Gandrai

Šią žiemą prieglaudoje gyvena keturi gandrai. Vienas iš baltųjų gandrų atvežtas rudenį iš Kauno, iš "Megos" prieigų. Pasirodo, jis negalėjo skristi dėl sužeisto sparno, kurį jau apgydėme, nors  skristi jis nebegalės. Tačiau yra gera žinia – mes jam suradome sodybą, kurios šeimininkai jį priims gyventi. Kitas baltasis gandras pas mus pateko iš Neveronių, kur buvo sulaukęs pirmo sniego ir, žinoma, labai nusilpęs. Bet pas mus jis gan greit atsigavo ir dabar kantriai laukia pavasario, kad galėtų išskristi. Trečias baltasis gandras buvo paimtas iš vienos Gudelių sodybos, nes buvo išsitepęs plunksnas kažkokiais tepalais. Po sėkmingų maudynių mūsų prieglaudoje jis liko žiemoti ir pavasarį, žinoma, galės išskristi.

Juodasis gandras atgabentas iš Išlaužo, bet žiedas ant jo kojos byloja, kad vasarą jis buvo sužieduotas Kėdainiuose. Išlauže  žmonės jį maitino iki rugsėjo pabaigos. Matyt, jam tai patiko ir todėl liko žiemoti. Na, pas mus jis su baltaisiais gandrais susidraugavo – tapo laukinis ir, tikiu, išskris su jais pavasarį.

Kėkštas

Šis paukštelis įskrido į kauniečių namo įstiklintą balkoną pro  langelį. Kėkštas ilgai blaškėsi, daužėsi į stiklą. Apkvaitusį paukštį buto šeimininkai perdavė mums. Čia jis ilgainiui atsigavo ir yra daug vilčių, kad sustiprėjęs pavasarį jis išskris į laisvę.

Kryžiasnapiai

Patinėlis (jis spalvingesnis) buvo rastas, matyt, į kažką atsitrenkęs prie Žaliakalnio turgavietės, automobilių aikštelėje. O patelė buvo atvežta nusilpusi dėl bado, kai žemę užklojo sniegas. Ir jie pavasarį iškeliaus į gamtą.

Sniegiena ir strazdas

Sniegiena liks gyventi pas mus, nes ji neskraido ir nebeskraidys, o strazdas, kuris buvo rastas labai nusilpęs, dabar jau visiškai atsigavęs pas mus laukia pavasario.

Dvi varnos

Viena iš jų pateko pas mus iš Šančių su peršautu sparnu. Dabar ji jau išgydyta. Išgydytas ir antrasis paukštis. Abu jie pavasarį bus grąžinti į gamtą.

Neišskiriamoji

Tai naminė papūgėlė, kurios atsisakė veisėjai dėl "prekinės išvaizdos" stokos. Paukštukas gyveno pas mus, tikėdamas, kad jį kas nors paims į namus. Taip šiomis dienomis ir atsitiko.

Kovas Petia

Šis paukštis, perimtas iš Gyvūnų globėjų asociacijos, tarp žmonių gyvena jau gal aštuonerius metus. Petios negalima paleisti į gamtą, nes jis nepripažįsta jokio savo gentainio. Jo draugas – tik žmogus.

Šarka Fedia

Šis paukštis pateko pas mus labai mažutis – jį tėvai išmetė iš lizdo todėl, kad šarkelė sirgo rachitu. Mes ją maitinome ir gydėme labai ilgai. Išgijęs paukštis prie mūsų labai prisirišo. Fedia visus stebina savo gebėjimu kalbėti, t.y. ištarti "labas",  urgzti ir loti šuns balsu, mėgdžioti katės kniaukimą, mobiliųjų telefonų įvairius garsus, ištarti savo vardą Fedia ir pan. Šarka labai drąsiai, tiesiog įkyriai sukiojasi tarp žmonių. Paukštis taip patenkintas savo gyvenimu pas mus, kad paleistas į laisvę, visada sugrįžta į savo voljerą.

Vėžliukas

Šiemet turėjome net penkis vėžlius. Du iš jų atidavė žmonės, nes neįsivaizdavo, kaip atidžiai juos reikia prižiūrėti. Kiti du pagauti meškere Lietuvos vandens telkiniuose. Tai raudonausiai, o ne baliniai vėžliai. Pagautus vėžlius buvo kažkas išmetęs. Penktasis vėžliukas, kuris dabar gyvena pas mus, buvo atneštas į "Kaivanos" kliniką užmigdyti. Džiugu pranešti, kad keturi vėžliukai neseniai iškeliavo į Klaipėdos daugiavaikių šeimų dienos centrą, kur džiugins vaikus.

Kiras

Šis paukštis rastas Šilainiuose, lakstantis sužeistas ant važiuojamosios gatvės dalies. Paaiškėjo, kad sužeistas jo sparnas. Dabar jis pamažu gyja.

Lapė

Šis gyvūnas atkeliavo pas mus iš Vilniaus rajono prieš trejus metus. Laputė tebuvo trijų savaičių, labai suvargusi, serganti niežais ir rachitu. Kadangi nuo mažens buvo tarp ją globojusių ir gydžiusių žmonių, laputė prie jų priprato. Negalime jos paleisti į gamtą, nes ji pražus. Būdama patikli, laputė su mumis elgiasi kaip šuo – sekioja paskui. Mes sudarėme jai čia palankias sąlygas gyventi.

Būstai benamėms katėms

Prie įėjimo į "Lesę", išorinėje tvoros pusėje, išrikiavome daugybę mažesnių ir didesnių būdelių benamėms kaimo katėms. Jas mes sterilizuojame, prižiūrime, maitiname. Sterilizuodami kates, smarkiai mažiname benamių kačių populiaciją.

Sparnuočių būstai

Čia gyvena paukščiai, kurie nebegali grįžti į gamtą dėl patirtų traumų.NAUJAUSI KOMENTARAI

:) :)

:) :) portretas
Vadovų diskusijos visada " puošia " organizacija.

Karolis Kulikauskas

Karolis Kulikauskas portretas
Labas Loli , tu taip nesinervuok , suprantu nelengva , bet pati pasirinkai :) jei kas negerai , ar kyla klausimų , žinok, kad visada esi laukiama :) nedvėjok atvažiuok , savanorių reikia visada, manau žinai pati :) iki pasimatymo ;)

:)

:) portretas
Kaip gerai, kad žinote skaičius, nedirbdama čia Lolita G. :)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių