Naktį vaistinėje kauniečiai teiraujasi ir skubios kontracepcijos, ir lankytinų vietų

 • Teksto dydis:

Nors naktį ir dieną vaistinėse parduodami tie patys vaistai, gyventojų poreikiai tamsiuoju paros laiku skiriasi.

Populiariausi pirkiniai

Pleistrai, širdies lašai, preparatai sutrikusiam virškinimui gerinti bei skausmą malšinantys vaistai – tokių priemonių kauniečiai dažniausiai ieško naktį. 

Kaune įsikūrusios budinčios vaistinės vaistininkė Inga Norkienė pastebi, kad gyventojų poreikiams didelę įtaką daro ir sezoniškumas.

„Šaltuoju metų laiku lankytojams prireikia priešinfekcinių, temperatūrą mažinančių vaistų. Taip pat populiarūs natūralūs žoliniai preparatai – arbatos, aliejai inhaliacijoms, pastilės su augalų ekstraktais. Vasarą populiariausi – virškinimo fermentai ir aktyvinta anglis. Iš tiesų, įvairūs sveikatos sutrikimai paūmėja naktį. Užklupus peršalimui ar prasidėjus virškinimo problemoms, ne vienam pasitaiko atsidarius namų vaistinėlę suprasti, jog būtiniausių vaistų nebėra“, – pasakoja vaistininkė.

Tačiau vaistininkę stebina skubiosios kontracepcijos vartojimo mastai – ši prekė budinčioje vaistinėje yra ypač populiari. Pasak I. Norkienės, tai rodo ir jaunimo lytinio švietimo stoką.

„Šiltuoju metų laiku skubiosios kontracepcijos priemonės tampa vienomis perkamiausių budinčios vaistinės prekių. Labiausiai neramina tai, kad kasmet šių priemonių parduodame vis daugiau, matyt, gyventojai dar nepakeitė šeimos planavimo įpročių“, – svarsto vaistininkė.

Skubiosios kontracepcijos tabletės vis dar yra vienintelė priemonė, apsauganti nuo nėštumo po nesaugių lytinių santykių. Tačiau specialistė ragina gyventojus nebebijoti konsultuotis su ginekologais ir rinktis labiau organizmą tausojančius šeimos planavimo metodus.

Tenka ir raminti

Nors šioje vaistinėje dirba per 10 specialistų, I. Norkienė teigia, jog naktinių lankytojų srautas verčia sparčiai suktis. Naktį gyventojai yra labiau įsitempę, susijaudinę, todėl neretai tenka atlikti ir psichologo vaidmenį.

„Kai skauda, kiekviena be pagalbos praleista minutė yra svarbi. Todėl atvykus į vaistinę svarbu kuo aiškiau nupasakoti iškilusią problemą. Žinoma, neretai pirmiausia lankytoją tenka nuraminti ir jau po to užduoti klausimus apie simptomus, jų intensyvumą ir trukmę. Pravartu vaistininką informuoti apie žmogaus amžių, įspėti apie gretutines ligas, vartojamus vaistus. Jeigu moteris laukiasi ir maitina kūdikį, tai pasakyti vaistininkui reikėtų net perkant žolinius preparatus“, – vardina I. Norkienė.

Pasitaiko, kad žmonės teiraujasi, kaip rasti lankytiną Kauno objektą ar kur vėlyvu metu pavakarieniauti.

Greitosios pagalbos gydytojų pareigų vaistininkai prisiimti negali, tačiau ne vienam kauniečiui tenka ją iškviesti. Pasak specialistės, net sunku suskaičiuoti, kiek kartų vaistinėje teko tvarstyti žaizdas, stabilizuoti išnirusias galūnes, suteikti pirmąją pagalbą epilepsijos priepuolio ištiktam žmogui.

 Kuriozų netrūksta

Vaistininkė pastebi, kad bene sudėtingiausia darbo naktį dalis – apsvaigę, agresyvūs, neadekvačiai reaguojantys gyventojai. Tokiu atveju svarbu neprarasti savitvardos ir imtis skubių veiksmų.

„Incidentų padaugėja savaitgaliais ir švenčių dienomis – kartais neapsieiname ir be apsaugos darbuotojų įsikišimo. Akivaizdu, kad budinčioje vaistinėje dažnai tenka priminti, kad vaistai ir alkoholis – netinkamas derinys“, – pasakoja I. Norkienė.

Pasak specialistės, naktį netrūksta kurioziškų situacijų. 20 metų vaistininkės patirtį turinti I. Norkienė prisimena, kad kartą rinkimų naktį atvykęs nuolatinis klientas net siūlėsi pasaugoti vaistinę, kol vaistininkė nubėgs balsuoti.

„Naktimis žmonės į vaistinę užsuka ir norėdami rasti tokiu metu paslaugas teikiantį odontologą ar veterinarą. Pasitaiko, kad žmonės teiraujasi, kaip rasti lankytiną Kauno objektą ar kur vėlyvu metu pavakarieniauti. Taip pat sulaukiame skambučių iš užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie nori pasikonsultuoti dėl sveikatos problemų ir vaistų vartojimo“, – pasakoja vaistininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Na, Vilniuje naktį 'lankytinas objektas' tai taboras, o Kaune?..
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių