Nuoširdžiausio Kauno gydytojo rinkimai artėja prie finalo

Kasmetiniai, jau šeštieji Nuoširdžiausio Kauno gydytojo rinkimai, kuriuos "Kauno diena" organizuoja kartu su Lietuvos gydytojų sąjungos Kauno filialu, artėja prie iškilmingo finalo.

Dieną ir naktį

Baigiasi ir antrasis rinkimų turas, kai Nuoširdžiausiasis renkamas iš dešimtuko. Rezultatus paskelbsime ketvirtadienį, balandžio 27–ąją. Tą dieną Vytauto Didžiojo universiteto salėje vyks iškilminga Medicinos darbuotojų dienos šventė.

Ji vyks vakare, nors dar labai daug gydytojų darbo dienos nebus baigę. Gydytojai, skirtingai nei kitų profesijų žmonės, dirba visą parą, jei popietinėje pamainoje – tai iki vėlaus vakaro. Dirba poilsio ir švenčių dienomis, nes mes galime susirgti bet kada, ir tuomet skubame pas gydytojus, nelaukdami, kol išauš. Jei mums reikia gydymo ligoninėje, joje niekuomet neliekame vieni, čia niekuomet negęsta šviesos ir niekada neužrakinami gydytojų kabinetai.

Jei mums reikia gydymo ligoninėje, joje niekuomet neliekame vieni, čia niekuomet negęsta šviesos ir niekada neužrakinami gydytojų kabinetai.

Tokiu ritmu dirba ir kai kurie medikai, "Kauno dienos" skaitytojų išrinkti į Nuoširdžiausiųjų dešimtuką: Respublikinės Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjas, gydytojas chirurgas Olegas Karumnas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas. Sakysite, jie nebedirba naktimis? Deja, vadovai tikrai dirba visą parą, nes jie atsakingi ir už kiekvieną ligonį, ir už kiekvieną darbuotoją.

Tai supranta jų pacientai. Kaunietė Vilma Pehlivan rašo: "Gydytojas Olegas Karumnas – labai atsidavęs savo darbui chirurgas. Pirmas ateina į ligoninę, rūpinasi pacientais iki vėlumos. Atsakingas, mandagus, visada geros nuotaikos, kurios mums pilkoje kasdienybėje labai stinga."

Beje, kai kurie mūsų skaitytojai siūlo iš rinkimų eliminuoti vadovus. Tačiau taip pat skaitytojų valia į Nuoširdžiausiųjų dešimtuką pateko ne vienas jų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Anesteziologijos klinikos vadovas Andrius Macas – ne tik vadovas, bet ir pedagogas, LSMU profesorius. Tačiau jis – ir gydytojas anesteziologas reanimatologas, budintis pačiame sunkiausiame skyriuje, kai liga griebiasi gyvybės arba kai reikia privesti plakti širdį po jos transplantacijos ar panašiai. Natūralu, kad ligoniai, gulintys ant operacinio stalo, šio gydytojo nemato, tačiau tuo metu jo atsakomybė už ligonio gyvybę yra ne mažesnė nei operuojančio chirurgo.

"Andrius Macas – vienas sąžiningiausių, šilčiausių gydytojų, kuris pasiruošęs padėti visiems. Ir nesvarbu kreipimosi laikas, ar tai būtų diena, ar naktis. Tai gydytojas is didžiosios raidės", – rašoma viename iš laiškų.

Artimiausi – šeimos gydytojai

Įdomu tai, kad nuoširdumu garsėja ne tik kardiologai, psichiatrai, vaikų ligų ar šeimos gydytojai, bet ir chirurgai, kurie kasdien mato kraują. Vienas pastarosios profesijos atstovų yra pasakęs, kad chirurgija – pats radikaliausias gydymo būdas. Nors operacijų ir bijome, jos neretai būna neišvengiamos, o puikiai atliktos sugrąžina sveikatą.

"Rimantas Kėvalas – puikus žmogus, labai nuoširdus ir nepakartojamas specialistas. Esu jam labai dėkinga už vaiko sveikatą ir gyvybę", – rašo Elena.

Kita moteris, pasirašiusi Teresės vardu, teigia 50 metų dirbusi gydytoja, ir, kaip visi jos profesijos atstovai, turinti savą supratimą apie medikus.

"Mes ne visada vertiname emocijas ar reklamą, bet žemai lenkiuosi prieš profesorių Rimantą Kėvalą už jo profesionalumą su dideliu žmogiškumo kiekiu ir meilę mūsų vaikams. Jis atskleidė visuomenei tėvų nusikaltimus, parodė sumuštus vaikus, paviešino, kokie baisūs dalykai vyksta. Išgydyti vaiką - tai ne viskas, ko, matyt, reikalauja jo širdis ir sąžinė. Jis dėl vaikų daro viską, ką gali, ne tik ligoninėje, palatoje, operacinėje", – rašo Teresė.

Kaunietė Ina Jumatova nuoširdžiausius padėkos žodžius skiria Lašo klinikos vaikų ligų gydytojui Gediminui Čereškevičiui už sūnaus sveikatą, kurią jis sekė nuo pirmų jo gyvenimo dienų iki 18 metų.

"Sūnui jau 25–eri, bet iki šiol atsimenam šį gydytoją. Tik tokie ir turi būti pediatrai", – teigia I.Jumatova.

Jai antrina laimingos pacientės mama pasirašiusi laiško autorė, tvirtinanti, kad G.Čereškevičius – tikrai nuostabus žmogus.

"Labai džiaugiamės pas jį papuolę. Dukrytė pas jį visada eina be jokios baimės. Gydytojas vaikus paperka patirtimi, šiluma ir švelnumu", – įsitikinusi moteris.

Artūro vardu pasirašęs vyras tvirtina, kad nėra kitos tokios geros ir nuoširdžios medikės, kaip "Auki sveikas" klinikos šeimos gydytoja Irma Vitkauskienė. Dar viename laiške teigiama, kad I.Vitkauskienė – nuoširdumo, ramybės, šilumos, dėmesingumo įsikūnijimas.

Štai Rasa Bondzinskienė, jau išvykusi iš Lietuvos, rašo, kad būdama I.Vitkauskienės paciente, patyrė ne tik jos profesionalumą, diagnozuojant ir gydant ligas, bet ir suteikiant psichologinę pagalbą per pašnekesį.

"O tai labai nuramina. Bendraujant su gydytoja susidaro įspūdis, kad tavo problema yra jos problema, kurią ji sprendžia labai atsakingai ir profesionaliai. Net savo vyrą ir du suaugusius sūnus paskatinau tapti šios gydytojos pacientais, nes ji visada užtikrina reikiamą pagalbą, ar tai būtų tiesioginis vizitas, ar skambutis telefonu, siekiant gauti informacijos apie vienokį ar kitokį negalavimą ir jo galimą gydymą."

Vyrai apie vyrus

Į dešimtuką išrinktas klinikos "Signata" gydytojas Giedrius Tytmonas taip pat atstovauja šeimos medicinai. Akivaizdu, kad teisė ligoniams patiems rinktis šeimos gydytoją yra labai geras sprendimas. Šios srities medikų ir jų pacientų santykiuose tikrai dominuoja nuoširdumas ir pasitikėjimas.

Kaunietis Žydrūnas Vaičaitis balsuoja už G.Tytmoną, nes jis – plataus spektro specialistas, pataria visais medicinos klausimais, yra profesionalus, visada randa gerą žodį ir vaikui, ir senoliui.

Ne mažiau giriama ir Vilijampolės sveikatos centro šeimos gydytoja Dalia Liukaitienė. "Tai gydytoja, kurią galima vadinti pačia tikriausia gydytoja. Atsidavimas savo profesijai, rūpestis kiekvienu pacientu, nepaisant darbo valandų ir, visi žinome, menko atlygio visiems medikams, D.Laukaitienę išskiria iš tų, kurie ne visada verti didžiausio pacientų dėkingumo", – teigiama laiške apie gydytoją D.Laukaitienę.

Kaunietė Roma Žilinskienė tvirtina, kad pati profesionaliausia ir nuoširdžiausia – Centro poliklinikos šeimos gydytoja Gražvyda Škikienė. Tai specialistė, kurią pacientai gerbia už jos erudiciją, renkasi dėl profesionalumo, kompetencijos, jau nekalbant apie nuoširdumą. Keli Centro poliklinikos gydytojo urologo Jurijaus Syrkaševo pacientai juo žavisi ir netgi stebisi, iš kur gydytojas semiasi tiek kantrybės ir meilės sunkiam bei atsakingam darbui, kai vyrus itin puola urologinės ligos.

Kaunietis Aloyzas tvirtina, kad J.Syrkaševas – labai nuoširdus ir kompetetingas urologas.

"Su juo visada pasikalbi kaip su tėvu ar su kunigu ir visada gauni nuoširdų patarimą. Pas jį lankausi jau daugelį metų ir kiekvieną kartą išėjęs iš jo kabineto žinau, kad pusę metų galiu būti ramus, nes liga neprogresuoja", – rašo Aloyzas.

Gydytojas Alfredas Bagdonas – docentas, Kauno klinikinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjas, tačiau pareigomis jis niekada nesipuikavo, tvirtina "Kauno dienos" skaitytojai, šio gydytojo pacientai.

"Tai vienas profesionaliausių specialistų, pas kurį nebaugu kreiptis ir dėl mažų, ir dėl didelių sveikatos problemų. Jis niekada ligonio nepažemins, nepasmerks, o paskyręs gydymą suteiks vilties", – rašoma kauniečio Arūno laiške.

Linkėtina, kad absoliučiai visi gydytojai būtų tokie.

O laiko iš dešimtuko išrinkti patį Nuoširdžiausiąjį liko visai nedaug: jūsų balsų laukiame iki balandžio 25 d. imtinai. Balsuoti galima čia


Nuoširdžiausių Kauno gydytojų dešimtukas:

1. Alfredas Bagdonas

2. Gediminas Čereškevičius

3. Olegas Karumnas

4. Rimantas Kėvalas

5. Dalia Liukaitienė

6. Andrius Macas

7. Jurijus Syrkaševas

8. Gražvyda Škikienė

9. Giedrius Tytmonas

10. Irma VitkauskienėNAUJAUSI KOMENTARAI

Ilona Jurkšienė

Ilona Jurkšienė portretas
Nuoširdžiai Ačiū ! gyd. Vitalijai Danilienei gydanti Kaune Dainavos poliklin.vadovauja Petrašiūnų pollikl.yra nuostabus žmogus ,savo srities profesionali gydytoja ,kantri rūpestinga ,tikriems ligotiems pacientams,pasitikiu šią gydytoja ,jei ne ji gal ir negalėčiau parašyti šio nuoširdaus laiško .

Vidmantas Sajus

Vidmantas Sajus portretas
Akių gydytoja Gražina Benetienė NR.1. AČIŪ Jums daktare už natūralią šypseną, už raminantį žvilgsnį, už supratimą..Jūs man žmogus iš Didžiosios raidės..

Bagdonas

Bagdonas portretas
Netycia pavelavom i priemima, ir paskambinom gyd. atsiprasyti, kad uziregistravom ir neatvykom, tai jis sako, nieko baisaus ateikit ryt. Nuosirdus, turintis jumoro jausma ir puikus zmogus.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių