Taip automobilį statote bei problemos nematote ir jūs? Policija turi blogų žinių

„Ar žiemą automobilių parkavimo taisyklės keičiasi? Nejaugi galima transporto priemonę statyti ir ant apsnigtos pievelės ir už tai negauti baudos?“, – klausia portalo kauno.diena.lt skaitytojas Mindaugas, pasidalijęs ne viena daugiabučių namų kieme užfiksuota nuotrauka.

Ketvirtadienio vakarą Šilainių mikrorajone, Šarkuvos gatvėje, pamatęs netvarkingai paliktus automobilius vyras itin nenustebo. Greičiau tokie vaizdai jam kelia dvejones, ar jis gerai išmano Kelių eismo taisykles (KET).

„Tokių atvejų, ypač daugiabučių namų kiemuose, pastaruoju metu matau išties nemažai“, – sako vyras.

Kauniečiai, gyvenantys tankiai apgyvendintuose miesto mikrorajonuose, greičiausiai prie visomis kryptimis – skersai, vertikaliai ar horizontaliai – paliktų automobilių jau priprato.

Skaitytojo Mindaugo nuotr.

Penktadienio dieną Šarkuvos gatvėje esančiuose daugiabučių kiemuose apsilankęs kauno.diena.lt fotografas įsitikino, kad nemažai miestiečių savo transporto priemones palieka ant žolės. Tiesa, ji apsnigta. Visgi tarp vieno ar kito žalsvo kuokštelio ne itin dailiai atrodo automobilių padangų paliktos vėžės. Kai kuriais atvejais aiškiai matyti – po sniegu tikrai ne asfaltas.

Laimio Steponavičiaus nuotr.

Skaitytojo atsiųstas nuotraukas žadėjo įvertinti ir Kauno pareigūnai. 

„Vairuotojai visuomet turi vadovautis kelio ženklais bei ženklinimu, laikytis visų KET. Jei nėra tam tikrų stovėjimo būdą nurodančių kelio ženklų, automobilį statyti tam nepritaikytoje vietoje draudžiama. Automobilį statyti draudžiama pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose“, – teigė Kauno policijos atstovė Dovilė Bernotaitė. 

Už tokius pažeidimus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. numatyta bauda iki 90 eurų.

Ką policijos atstovė patartų tiems, kurie transporto priemonę palieka nepažįstamoje apsnigtoje vietoje pirmą kartą? Nejau vairuotojui, nenorinčiam gauti baudos, reikia analizuoti, kas slepiasi po sniegu – žolė ar asfaltas?

„Asmenims, važiuojantiems naujoje vietoje, rekomenduotina stebėti aplinką, kelio ženklus ir nepamiršti vadovautis taisyklėmis“, – primena D. Bernotaitė.

Anot jos, gyventojai, pastebėję bet kokį daromą KET pažeidimą, gali apie tai informuoti policijos pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba naudojantis elektroniniu policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt nurodant tikslų pažeidimo laiką ir vietą, taip pat pridedant užfiksuoto pažeidimo nuotraukas.


Šiame straipsnyje: automobilių parkavimasautomobilių stovėjimasŠilainiaiKETapsnigta žolėskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

ccc

ccc portretas
A.Sanciose ant zaliosios vejos net dviem eilem stato automobilius

įstatymai palankūs nusikaltėliams

įstatymai palankūs nusikaltėliams portretas
Policija nieko nedaro ir nedarys nes matomai nėra suinteresuota važiuot aiškintis ir skirt baudas. Metai iš metų statoma ant pievelių (Dainavos mikrorajone dar baisiau negu Šilainiuose ar Eiguliuose, Kalniečiuose). Pavasarį ir rudenį ne pievelė, o arimas būna. Taspats ir užstatant išvažiavimą (akivaizdus pavyzdys Šilainiuose prie IKI) - niekam nerūpi koks gaidys kur sustojo. O pabandyk orą nuleist - iškart atlėks, areštuos, baudą uždės - nes tai jau chuliganizmas.

Anonimas

Anonimas portretas
pylna kiemu yra. nėra išvis vietos praktiškai, pusę net auto būna stovi ant pievos, nu ne visai gal pievos, kadangi jinai buna isvazinėta , bet ne asfaltas . Kur DĖTIS tiems žmonėms, ? mindaugai, jūs gal jiems kokią aikstelę išasfaltuotumėte, nupirktumet sklypą šalimais kokį
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių