Klaipėdos įstaigos kartu sieks skatinti jaunimo verslumą

  • Teksto dydis:

Klaipėdos miesto mokslo ir švietimo įstaigos bei verslas telkiasi bendram tikslui – skatinti inovatyvias jaunimo verslo projektų idėjas, įgyvendinant iniciatyvą „StartUp Klaipėda“. Birželio 19 dieną Klaipėdos universitete susirinko šešių švietimo, mokslo ir verslo įmonių atstovai, kurie pasirašė jungtinės veiklos sutartį. Prie iniciatyvos „StartUp Klaipėda“ prisidės: Klaipėdos universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos licėjus, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga, verslo atstovų vardu – nacionalinis viešbučių tinklas „Tubinas“. Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ir Klaipėdos savivaldybės vicemeras Artūras Šulcas.

Idėjos iniciatoriai – Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo katedra, atstovaujama vedėjos prof. dr. Dianos Šaparnienės, Rekreacijos ir turizmo katedros Socialinių partnerių taryba, atstovaujama nacionalinio viešbučių tinklo „Tubinas“ steigėjo ir savininko Juozo Tubino. Pasak D. Šaparnienės, bendraujant su socialiniais parneriais pastabėta, kad Klaipėdoje verslas yra atviras ir siekia bendradarbiauti su studentais, padėti jiems ugdytis verslumą.

„StartUp Klaipėda“ idėjos vizija – skatinti jaunimą generuoti inovatyvias verslo projektų idėjas ir taip prisidėti prie Klaipėdos miesto, regiono bei šalies socioekonominės pažangos. Be to, šia iniciatyva siekiama puoselėti mokslo, švietimo ir verslo bendradarbiavimą.

Pasirašius sutartį, prasidės parengiamieji darbai – verslininkų, kurie norėtų tapti studentų mentoriais, paieška. „StartUp Klaipėda“ prisistatymo renginys ir pagrindinės veiklos pradžia numatoma spalio mėnesį: studentams ir moksleiviams bus pristatomi verslininkai mentoriai, jų verslo sėkmės istorijos. Tada bus formuojamos dalyvių, kurie dalyvaus susitikimuose, bendraus su verslo atstovais, generuos idėjas, grupės.

Laikinai einantis KU rektoriaus pareigas prof. dr. Artūras Razbadauskas šią idėją sveikina: „Kaip žinia, Klaipėdos miesto ekonominio proveržio strategijoje „Klaipėda 2030“ yra ambicinga sekcija startuoliams, tai ir yra ta veikla, nuo kurios prasideda proveržis. Studentų įsitraukimas, verslo bendradarbiavimas ir partnerystė yra labai svarbu, tikimės, kad ši sutartis virs konkrečiais darbais, kurie bus svarbūs Klaipėdos miestui, regionui ir visai Lietuvai.“

Klaipėdos miesto vicemeras A. Šulcas akcentavo, kad ši idėja ir veikla ne tik leis studentams turiningai leisti laiką, bet tai didelis žingsnis į jų asmeninę ateitį: „Juk darbdaviai ieško žvitrių akių ir guvių protų, todėl tai – puiki galimybė atverti karjeros duris.“

Vienas iš iniciatyvos autorių – viešbučių tinklo „Tubinas“ steigėjas ir savininkas J. Tubinas prisipažino, kad šios dienos laukė jau seniai: „Nekantriai laukiu pirmų susitikimų su studentais, svajoju, kad norinčiųjų išbandyti savo jėgas bus daug, jų idėjos bus unikalios, mūsų mentorių komanda – naudinga, o mokslo, švietimo įstaigos ir studentai sukurs puikius startuolius. Tai bus gera reklama Klaipėdai, miestui, kur gimsta verslai.“

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė linkėjo, kad ši unikali iniciatyva, sutelkusi net šešias mokslo, švietimo įstaigas ir verslo įmones, būtų gera pradžia Klaipėdos įstaigoms mokantis dirbti išvien: „Mes visi mokame dirbti po vieną, tačiau kartu mes – galingesni ir mūsų rezultatai labiau pastebimi.“

LCC tarptautinio universiteto prorektorius akademiniams reikalams dr. JD Mininger’is džiaugėsi Klaipėdos švietimo įstaigų vieningumu: „Aukštojo mokslo pertvarka Lietuvoje parodė, kad norint išlikti stipriems reikia solidarizuotis ir dirbti išvien. Nesakau, kad anksčiau nebendradarbiauta, tačiau šiandien būtina tą bendradarbiavimą puoselėti. LCC didelė garbė dalyvauti vykdant šį projektą.“


Šiame straipsnyje: Klaipėdos Universitetas 25

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių