„Alisa stebuklų šalyje“: šokio spektaklio premjera

 • Teksto dydis:

Netikėtai sugedus Klaipėdos dramos teatro scenos mechanizmus reguliuojančiam kompiuterinės programos valdikliui, šokių mokyklos „Coda“ spektaklio „Alisa stebuklų šalyje“ vasario 25-ąją suplanuotą premjerą teko atšaukti. Įrangos remontas užtruko ilgiau nei mėnesį. Pagaliau klaipėdiečiai jau šį šeštadienį Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje išvys lauktą šokio spektaklio premjerą.

Svajonės išsipildymas

Kurdami daugiau nei 40 scenos kostiumų, klaipėdietė dizainerė Aina Zinčiukaitė ir jos siuvėjų komanda užtruko penkis su puse mėnesio, kad artistų apranga atlaikytų baleto, oro akrobatikos, gimnastikos, jogos ore judesius ir būtų vizualiai efektinga. Tai tik vienas faktas apie Klaipėdos dramos teatro scenoje pristatomą šokių mokyklos „Coda“ premjerinį spektaklį „Alisa stebuklų šalyje“.

Dvejus metus kirbėjusią svajonę pastatyti šį šokio spektaklį, net ir gavus Lietuvos kultūros tarybos dalinį finansavimą, choreografei ir šokių mokyklos „Coda“ vadovei Ingai Briazkalovaitei teko atidėti metams dėl kartu su olandų trupe „Bencha Theater“ ir Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru sėkmingai įgyvendinto vertikalaus šokio projekto „Kalbantis bokštas“. I.Brizakalovaitė džiaugėsi, kad įgyta patirtis atsispindės ir naujajame pastatyme.

Scenoje – ne tik balerinos

Linkusiems manyti, kad šokio spektaklyje, kuriame dominuoja baletas, nepavyks išvengti nuobodulio, I.Briazkalovaitė pabrėžė, kad scenoje pasirodys ne vien balerinos.

Spektaklyje vaidins ir šoks: Alisą – šokių mokyklos „Coda“ balerina Amelija Butenytė, Skrybėlių – Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Gytis Šimelionis, Baltąjį triušį – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Tadas Jakas, Mėlynąjį kirminą – to paties teatro baleto šokėjas Ričardas Jankevičius, o Raudonąją karalienę – meninės gimnastikos daugkartinė čempionė Neda Šerniūtė bei pati I.Briazkalovaitė.

Ypatingi ir patrauklūs

Kuo ypatingi ir patrauklūs vieni iš pagrindinių personažų Skrybėlius ir Baltasis triušis, pasakojo G.Šimelionis ir T.Jakas.

„Skrybėlius yra nenuspėjamas: į įvairias situacijas reaguojantis labai neadekvačiai. Jis žavus tuo, kad bet kada gali supykti ir visai be jokios priežasties imti krykštauti“, – teigė Klaipėdos jaunimo teatro aktorius.

T.Jakas akcentavo, kad Baltasis triušis šoka mažai, nes yra labiau charakterinis personažas: „Jis yra šiek tiek išprotėjęs: kažkur vėluojantis ir visur lekiantis tarsi žaibas. Jo visur pilna.“ Vis dėlto Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas pripažino, kad, turint „dvi kaires ir medines kojas“, ir tie keli choreografiniai numeriai tapo tikru iššūkiu, skatinančiu fiziškai pasitempti ir tobulėti.

Abu aktoriai vienbalsiai gyrė pagrindinio Alisos vaidmens atlikėją A.Butenytę ne tik dėl baleto įgūdžių, bet ir už aktorinį meistriškumą.

Didelės techninės galimybės

Prisijungti prie spektaklio „Alisa stebuklų šalyje“ kūrybinės komandos režisierės Rūtos Bunikytės įkalbinėti nereikėjo. „Lewiso Carrollo kūrinys man yra vienas mįslingiausių: jame pilna klodų, kur galima paskęsti, ieškoti išėjimo ar tiesiog mėgautis vaizduotės polėkiu“, – teigė ji. Kuriant Alisos stebuklų pasaulio įspūdį, režisierei labai pravertė didelės Klaipėdos dramos teatro scenos techninės galimybės. Alisos vaizduotės pasaulis akimirksniu bėgs iš vienos erdvės į kitą, per kelias sekundes šokinės laiko ir erdvės platformoje didele amplitude.

Režisierė atskleidė, kad pagrindinė spektaklio idėja – iš nuobodulio pažadintos vaizduotės sukurtame paraleliniame pasaulyje atrasti save, pažinti artimuosius bei suprasti gyvenimo žaidimo taisykles.

Be amžiaus cenzo

Valandos trukmės spektaklis „Alisa stebuklų šalyje“ neturi amžiaus cenzo. Kaip tikino jo kūrėjai, čia netrūks erdvės pasikeitimo dinamikos, judesio raiškos universalumo, spalvų, melodingos klasikos ir nevaržomos fantazijos, patiksiančios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Spektaklio kostiumų kūrėja A.Zinčiukaitė teigė, kad per premjerą žiūrovų salėje nesėdės. „Premjera – egzaminas, kurį turi išlaikyti kartu su trupe“, – teigė ji, ragindama publiką balandžio 14 d. 12 val. Klaipėdos dramos teatre pamatyti ir įvertinti naujausią šokių mokyklos „Coda“ spektaklį „Alisa stebuklų šalyje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių