BLON festivalis Klaipėdoje: filmai, kurių nepamatysi televizijoje ir kino teatruose

 • Teksto dydis:

Filmai, skatinantys diskusijas apie toleranciją, provokuojantys, kviečiantys susimastyti apie šiuolaikiškus šeimos santykius, meilę, palankumą, gėrio bei tiesos sąvokas, patyčių įtaką – tarptautinio BLON animacijos ir videožaidimų festivalio programa skirta ne tik vaikams. Jau 4-ajame festivalyje, vyksiančiame balandžio 12–15 dienomis Klaipėdos kultūros fabrike, laukiami ir industrijų gerbėjai, ir profesionalai.

Reti, išskirtinės kokybės

Šiaurės ir Baltijos šalių kūrybai daugiausia dėmesio skiriantis festivalis šiais metais programoje numato parodyti per 40 įvairaus žanro kruopščiai atrinktų animacinių filmų, pakviesti į kūrybines dirbtuves, įdomias diskusijas ir susitikimus su lietuvių bei užsienio šalių kūrėjais.

„Siekiame balansuoti ir pristatyti tokią programą, kuri sudomintų tiek vaikus, jaunimą, tiek suaugusiuosius. Vienas iš pagrindinių principų, kuriuo remiantis atrenkami festivalio filmai, yra tas, kad Lietuvoje jų neišvysite televizijoje ar Klaipėdos kino teatruose. Mūsų užduotis – sudaryti galimybę pamatyti retus, išskirtinės kokybės filmus, plačiau supažindinti auditoriją su jų kūrėjais ir šia nuostabia kino meno sritimi, kurios puikių atstovų turime ir Lietuvoje”, – sakė festivalio programos vadovė Svetlana Bezuglova.

...Ir provokuojantys

Be vaikams skirtų linksmų, emocingų filmų, festivalyje šiais metais bus parodytas ir kultinis 1973 m. mokslinės fantastikos darbas „Nuostabioji planeta”. Jį žiūrovams pristatys filosofas Tomas Kiauka. Tarp svarbiausių filmų – provokuojantis kinų darbas „Geros dienos!” apie destruktyvią pinigų galią, pernai pašalintas iš svarbiausio animacijos festivalio „Anesi” programos, to pareikalavus Kinijos ambasadai.

„Džiaugiamės, kad klaipėdiečiams ir miesto svečiams galėsime parodyti filmą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas” apie genijų, gyvenusį ir Lietuvoje. Jį sukurti režisierę iš Norvegijos Anne Magnussen įkvėpė pažintis su lietuvių kūrėjais. Šio filmo pagrindinis herojus Georgas Sauerweinas daug metų gyveno Šilutėje, kovojo už lietuvių tautiškumą XIX a. pabaigoje, tačiau mes apie jį beveik nieko nežinome”, – teigė BLON festivalio vadovė Laura Almantaitė. Šią juostą pristatys lietuvių operatorius Gvidas Kovėra, kuris ir paskatino norvegų režisierę sukurti filmą apie žinomą Europos poliglotą.

Keturios specialios programos

Tradiciškai festivalyje, be ilgametražių filmų, bus pristatomos keturios specialios trumpųjų filmų programos. Lietuviškos animacijos programoje bus parodyti devyni filmai, tarp kurių – ir pirmasis Tomo Ramanausko režisūrinis darbas „Po mirties, prieš pragarą”, Sidabrinę gervę pelniusi Gedimino Šiaulio juosta „Kaukai”, Alinos Orlovos muzikinis videoklipas „Čia”, B.Sodeikaitės filmas „Paskutinė stotelė – Mėnulis”.

Moterų programoje, skirtoje jaunimui ir suaugusiesiems, bus pristatyti režisierių iš Suomijos, Latvijos, Olandijos, Airijos, Belgijos, Rusijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės darbai. Animaciniuose filmuose atskleidžiamos draugystės, šeimos santykių, socialinių tinklų, praradimo temos, su humoru pasakojama, iš kur atsiranda senutės – atsidavusios kačių gerbėjos.

Komedijų programoje numatyti šeši filmai, tarp kurių – istorijos apie šmaikščius, gobšus herojus. O Norvegijoje vykstančio seniausio Šiaurės šalių animacijos festivalio „Fredrikstad“ 2016–2017 m. trumpametražių animacinių filmų rinkinyje – šių metų festivalio filmai laimėtojai. Klaipėdoje bus parodyti geriausi darbai iš Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Danijos.

Kūrybinės animacijos dirbtuvės

Pernai buvę itin populiarios kūrybinės animacijos dirbtuvės vaikams bus rengiamos ir šiais metais visas festivalio dienas. Jas ves Airijos animacijos kompanijos „Paper Panthers“ kūrėjai Padraig Fagan ir Carol Freeman, Kultūros fabrike įsikursiantys su pieštos ir plastilino animacijos dirbtuvėmis. Jie taip pat pristatys vieną iš savo naujausių filmų „Paukštis ir banginis”.

Kitą penktadienį ir šeštadienį vyks animacijos ir videožaidimų industrijos profesionalams bei norintiems jais tapti skirti renginiai. Patirtimi įgyvendinant sėkmingus projektus dalysis kūrėjai iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Lietuvos ir kitų šalių. Žaidimų industrijos gerbėjai ir profesionalai galės dalyvauti diskusijose, o lankytojai – išbandyti naujausius videožaidimus. Registracija į nemokamas kultūrines dirbtuves vaikams: program@blon.lt

Festivalio programa ir bilietai – www.blon.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių