Gargžduose – moksleivių fotografijų paroda

  • Teksto dydis:

Balandžio 8 d. 16 val. Gargždų krašto muziejuje (Sodo g. 5) atidaroma 2-ojo vaikų ir jaunimo fotoforumo paroda „Mano pasauliai“. Parodoje – Klaipėdos regiono moksleivių fotografijos. Prieš tai paroda veikė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje. Gargžduose paroda veiks iki balandžio 29 d. Po to ji bus eksponuojama Klaipėdos Vydūno gimnazijoje.

Fotoforumas „Mano pasauliai“ – antrus metus Klaipėdos regione vykstantis bendras profesionalių menininkų ir moksleivių projektas. Jame dalyvauja Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai, profesionalūs fotografai ir Klaipėdos regiono moksleiviai. Šįkart projekto dalyviai susitiko su fotomenininkais Remigijumi Treigiu, Artūru Šeštoku, Robertu Gabriu, Gintu Kavoliūnu, fotokorespondentu Vytautu Petriku, menotyrininke Danguole Ruškiene. Vyko paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, kuriose moksleiviai praktiškai išbandė įvairias fotografijos kūrimo technikas bei technologijas. Paroda-konkursas – paskutinis šio projekto etapas, kurio metu patys moksleiviai organizuoja bendrą savo kūrinių parodą, kompetentinga komisija renka geriausius jų darbus.

Parodos autoriai:

Rasa Tamašauskaitė, Jevgenija Turbanova, Skaistė Sabaliauskaitė, Monika Sutkutė, Tomas Griušys, Matas Rudokas, Modestas Šerlinskis, Gerda Muldarytė, Egidija Surblytė, Augvilė Simanaitytė, Elzė Veverskytė, Modestas Endriuška, Urtė Jakubėnaitė.

„Kiekvienas turime savo pasaulį. Vietą, kur gyvena mūsų jausmai, mintys, norai ir svajonės. O gal visi jie slepiasi skirtingose kertelėse? „Mano pasauliai“ – tema, išlaisvinanti žmogaus fantaziją. Tai tikrai galėjo padaryti kiekvienas Fotoforumo projekto narys. Leisti sau peržengti kasdienio gyvenimo ribas, parodyti, kaip jis mato aplinką, pridėti jai daugiau spalvų. O gal pertapyti viską iš naujo? Tai labai asmeniška ir jautri koncepcija. Žmonės įvairiuose vaizduose įžvelgia skirtingus dalykus. Vienam rūkas – šiurpu, kitam – jauku. Vienas gali džiaugtis sniegu, kitam tai primins šaltus ir liūdnus vakarus, vienatvę. Kaip matome aplinką, ką išgyvename žiūrėdami į fotografiją, kokias emocijas mums sukelia muzikos kūrinys, priklauso nuo to, jau minėto, vidinio pasaulio. Reikia drąsos pasidalinti savo dalele su kitais. Kiekvienas darbas atskleidžia vis kitokią viziją, vienintelis juos jungiantis bruožas – tai fotografija. Nuotraukos pasakoja istorijas, skleidžia nuotaiką. Autoriai leidžia įžengti į kitą erdvę, leidžia žiūrovams lyg nematytoje šalyje apžiūrinėti skirtingos architektūros pastatus, suderinti jau matytus ir pažintus su naujai atrastais. 

Mano pasauliai, tavo pasauliai, kas juose bendro? Kas juos skiria? Ką aš įžvelgiu mėnesienoje, ką joje įžvelgi tu? Klausimai, kuriais dalinasi kūrėjai, kilti gali kiekvienam. Šiandienos visuomenėje mėgstame susikoncentruoti į savo vidų ir nesidomėti kitais. Turime labai daug klausimų ir labai mažai atsakymų. Bendradarbiavimas – tai, kas skatina smalsumą, tai, kas padeda augti. Įsižiūrėkime į kitų pasaulius, pasisemkime iš jų patirties, ir mūsų pačių pasauliai žymiai praturtės.“ (Gabrielė Bačkutė, Klaipėdos Vydūno gimnazija)

Gargždų krašto muziejaus darbo laikas:

II–VI 11.00–18.00 val.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių