Herkaus Manto mylimosios R. Ulteravičiūtės neįmanoma nemylėti

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistei dainininkei Rasai Ulteravičiūtei pavaldūs įvairūs personažai: nuo labai linksmų, komiškų iki patiriančių neeilines gyvenimo dramas. Kovo 16-ąją ji taps prūsų karžygio Herkaus Manto mylimąja Kristina kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus operoje "Prūsai". Teatre repetuojančią nuo ryto iki vakaro, o visus kitus darbus atliekančią naktį R.Ulteravičiūtę sunku prikalbinti pokalbiui, bet galiausiai pavyksta. Pašnekesys – lengvas, šmaikštus, kaip ir pati nuolat besišypsanti Rasa.

– Ar jums artima patriotiškumo savo šaliai tema? Kuo jums ypatinga ar iš kitų išsiskiria opera "Prūsai"? Kaip ruošiatės vaidmeniui?

– Manau, jog man, kaip ir visiems lietuviams, vis dar gyvenantiems Lietuvoje, patriotiškumas nesvetimas. Ši opera išsiskiria muzikos įtaigumu ir gilumu. Žiūrovai, kurie matė "Prūsus" prieš dvidešimt metų, tikiu, liks maloniai nustebinti. Naujas spektaklio pastatymas labai vizualus – įstabūs kostiumai, scenografija, netikėti šiuolaikiški režisūriniai sprendimai.

Prieš kiekvieną naują spektaklį stengiuosi nesiblaškyti, susikaupti, apmąstyti savo kuriamą vaidmenį. Į teatrą ateinu keliomis valandomis anksčiau, kad galėčiau neskubėdama pasiruošti.

– Kaip sekasi kurti Herkaus Manto mylimosios Kristinos personažą? 2009 m. Klaipėdoje kompozitoriaus G.Kuprevičiaus miuzikle atlikote pagrindinį Veronikos vaidmenį. Kaip vertinate G.Kuprevičių kaip kompozitorių? Ar tiesa, kad jo kūriniai atlikėjus gąsdina sudėtinga atlikimo technika?

– Su kompozitoriumi G.Kuprevičiumi bendradarbiaujame jau ne pirmą kartą. Kartu dalyvavome kariliono festivalyje, kur man teko didžiulė garbė grojant pačiam kompozitoriui atlikti keletą kūrinių. Pirmasis susidūrimas įvyko miuziklo "Veronika" pastatyme. Pradžioje muzika pasirodė sudėtinga – netikėtos melodinės slinktys ir intervalai, bet ilgainiui Veronika tapo vienu mylimiausių personažų ir miuziklų. Tai užkoduota, stebuklinga muzika.

Galbūt todėl ir Kristinos partija iškart prilipo. Nors partija nėra iš lengvųjų – reikalaujanti tiek fizinio, tiek emocinio, tiek balsinio pasiruošimo.

– Ar esate patenkinta bendradarbiavimu su operos "Prūsai" režisieriumi Gediminu Šeduikiu, dirigentu Tomu Ambrozaičiu? "Prūsuose" gausu veiksmo, tad mums, žiūrovams, belieka žavėtis atlikėjais, choristais, sugebančiais ne tik dainuoti, bet ir tuo pačiu metu atlikti sudėtingus judesius, bėgti ir pan.

– Taip, labai noriu pasidžiaugti visa kūrybine komanda: scenografe Sigita Šimkūnaite, kostiumų dailininke Sandra Straukaite, režisieriumi G.Šeduikiu, dirigentu T.Ambrozaičiu. Tai žmonės, išmanantys savo darbą, savo srities profesionalai. Ir dirbti su jais vienas malonumas, o kaip solistei – profesinis tobulėjimas.

– Esate atlikusi daugybę vaidmenų: kuris jums įsimintiniausias? Jūs linksmybių ar dramų mėgėja? Ar vyras nekelia pavydo scenų: juk scenoje jūs mylite, viliojate ir esate apsupta visų moterų garbinamų, garsiausių atlikėjų?

– Bandau skaičiuoti. Vaidmenų buvo daugiau nei 30. Vienas mylimiausių – labai gilus, dramatiškas ir emociškai sudėtingas, jau minėtas Veronikos vaidmuo iš miuziklo "Veronika". Dar vienas labai mėgstamas spektaklis – Dano Goggino miuzikinė komedija "Šounuolynas", kuriame vaidinu atmintį praradusią vienuolę Amneziją. Ji tokia nekalta ir naivi. Jos neįmanoma nemylėti. Tad negalėčiau išskirti, kuriam žanrui labiau simpatizuoju.

Pavydas...Turbūt reikėtų klausti vyro. Jei ir pavydi, tai taip, kad nepastebėčiau. Kalbant rimtai, mano vyras taip pat dirba Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir dažniausiai kartu stovi scenoje. Jis mato, kaip vyksta kūrybinis procesas, todėl, manau, supranta, kad tai yra tik darbas.

– Jūsų svajonių vaidmuo?

– Kažkada norėjau sudainuoti Džildos partiją iš Dž.Verdžio operos "Rigoletas". Bet dabar kiekvieną gautą vaidmenį vertinu lyg svajonės išsipildymą, todėl kad jam atsiduodu visapusiškai: įdedu visas jėgas, jog jį sukurčiau kuo geriau.

– Linksmiausias scenos nuotykis.

– Turėjau smagią patirtį su Deiviu (Deividas Norvilas). Vaidinome įsimylėjusius jaunuolius I.Kalmano operetėje "Čardašo karalienė" ("Silva"). Prieš pasirodymą scenoje leido muilo burbulus, o tada mudu išbėgome pašokti. Taigi pradėjome šokti, ir jaučiu, kad visu ūgiu guliu ant žemės. Neatsimenu, kaip pašokau ir toliau lyg niekur nieko vaidinau. Tada juokinga tikrai nebuvo, bet šiandien prisiminus kelia didžiulę šypseną. Beje, po šio spektaklio muilo burbulų nebeleido.

– Visoje Lietuvoje koncertuojate su Klaipėdos koncertų salės kameriniu orkestru, Brass kvintetu, Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru. Daug koncertų bažnyčiose, gastrolės užsienyje. Kaip į jūsų užimtumą žiūri šeima?

– Išties, esu labai užsiėmusi. Kadangi abu su vyru dirbame teatre, labiausiai pasiilgstame mūsų septynmetės dukrelės ir didžiausių reikalavimų sulaukiame iš jos: daug apkabinimų, bučinių, pokalbių, pasakų prieš miegą.

– Kokia jūsų, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistės, dienotvarkė? Kaip dažnai vyksta repeticijos? Jūs vyturys ar pelėda? Kaip puoselėjate savo balsą?

– Teatre repeticijos vyksta kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį. Dienotvarkė tokia: ryte išeinu iš namų, vakare grįžtu. Esu pelėda, gal dėl to, kad dieną tiesiog neturiu laiko jokiems papildomiems darbams, tad viską darau naktį. Mūsų specialybė reikalauja griežtos disciplinos. Norint palaikyti gerą formą, reikia kasdien lavinti balsą, pailsėti, pasisaugoti skersvėjų ir triukšmingų vietų.NAUJAUSI KOMENTARAI

L

L portretas
"Prūsai" Kaune perkelti į Muzikinį Teatrą kovo 27 d.!!!

turim bilietus

turim bilietus portretas
kovo 22d- i opera PRUSAI

Haris

Haris portretas
Ne visiem ir ji patinka.Negali žmonės būti vienodo skonio,todėl kalbėti už daugumą negalima.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuota primadona B. Molytė nevaržo savo svajonių
  „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuota primadona B. Molytė nevaržo savo svajonių

  Fatališka moteris, aristokratė iš prigimties su prigimtine elegancija – visi šie apibūdinimai puikiai tinka visoje šalyje garsiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai Beatai Molytei-Kulikauskienei. ...

  1
 • Fejerverkai ir fanfaros
  Fejerverkai ir fanfaros

  „Vario tiltai“ – varinių pučiamųjų instrumentų muzikos koncertas, kovo 21-ąją 18.30 val. skambėsiantis Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė, sujungs įvairaus amžiaus ir skirtingos meninės patirties atlikėjus i&s...

 • Džiazo festivalyje – Berklio koledžo desantas
  Džiazo festivalyje – Berklio koledžo desantas

  Vasaros pradžioje uostamiestį užlies jau 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Iki jo likus kiek mažiau nei trims mėnesiams, festivalio komanda tradiciškai praskleidžia paruoštos programos užsklandas bei pristato pirmuosius svečiu...

 • Socialiniai fotoportretai ir knygos sutiktuvės bibliotekoje
  Socialiniai fotoportretai ir knygos sutiktuvės bibliotekoje

  Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka pirmadienį kviečia į fotografijų parodos „Socialiniai portretai“ atidarymą, o savaitei baigiantis, penktadienį, – į knygos „Pieno ežeras. Tukanų mitas“ prist...

 • Etnokultūros centras buria į giedojimų vakarą ir paskaitą apie lėles
  Etnokultūros centras buria į giedojimų vakarą ir paskaitą apie lėles

  Pirmadienį Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g.10) bus giedami „Žemaičių Kalvarijos Kalnai“, o trečiadienį paskaitą apie liaudiškąją lėlių teatro tradiciją Žemaitijoje skaitys teatrologė lėlininkė Salomėja Burneikait...

 • Šventinį vakarą vainikavo kilni iniciatyva
  Šventinį vakarą vainikavo kilni iniciatyva

  „Nubusk pasikeitęs“ – toks išskirtinis raginimas jau trečius metus lydi kilnią „laukiančio bilieto“ iniciatyvą, kuriai dedikuotas specialus Kovo 11-osios koncertas. ...

 • Mikė Pūkuotukas įplaukė į Klaipėdą
  Mikė Pūkuotukas įplaukė į Klaipėdą

  Šeštadienį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A.A.Milne’o pasaką. ...

 • Į Klaipėdos „Padėkos kaukes“ – 14 pretendentų
  Į Klaipėdos „Padėkos kaukes“ – 14 pretendentų

  Tarptautinės teatro dienos proga Klaipėdos miestas trimis „Padėkos kaukėmis“ apdovanos sėkmingiausiai 2017 metais uostamiestyje kūrusius teatralus ir pagerbs juos už nuopelnus menui. ...

 • „Jauno teatro dienos“: kasmet nauji tikslai
  „Jauno teatro dienos“: kasmet nauji tikslai

  „Jauno teatro dienų“ festivaliui galutinai įpusėjus, aktorių komandos gavo ne tik naujas inspiracijas, tačiau ir naujus režisierius, scenografus bei dramaturgus. Nuo trečiadienio ryto, visiems kūrėjams darbai prasidėjo iš naujo. ...

 • Metų solistę V. Miškūnaitę „persekioja“ titulai ir sėkmė
  Metų solistę V. Miškūnaitę „persekioja“ titulai ir sėkmė

  Viktorija Miškūnaitė, tituluojama viena geriausių Lietuvos operos solisčių, paprasta ir meili visiems sutiktiems, dainuojanti net bėgdama klaidžiais Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro koridoriais noriai sutinka atsakyti į keletą klausimų ...

Daugiau straipsnių