Interjero dizainerė: prisirišu ne prie daiktų, o prie žmonių

Batsiuvys be batų – šis posakis tikrai ne apie interjero dizainerę Eglę Rekašienę. Ne kartą gyvenamąją vietą keitusi klaipėdietė kiekvienąkart savo būstą projektuoja itin skrupulingai. Ir, kaip prisipažino kūrėja, tai yra gerokai didesnis iššūkis nei dirbti su užsakovų projektais.

Tenka tartis su savimi

"Su klientu išsiaiškini jo poreikius ir eini ta kryptimi. Kai reikia įsirengti namus sau pačiam – labai sunku, nes neturi su kuo pasitarti. Tai yra turi tartis su savimi. Ir tada tariesi kokius tris kartus, po to dar kartą pagalvoji ir tik tada apsisprendi", – šmaikštavo pašnekovė.

Eglė prisipažino, jog ir būstą ji renkasi ne kaip visi ar bent jau didžioji dalis normalių žmonių. Veikiausiai šią savybę būtų galima priskirti prie profesinės ligos požymių.

"Man įdomi ne buto būklė, o jo išplanavimas, vieta ir kaina. Potencialų būstą pirmiausia vertinu techniškai: ką iš tos medžiagos įmanoma padaryti, o tam man užtenka pažvelgti į jo planą. Tad butų net nevažiuodavau apžiūrėti – paprastai žmonės taip nedaro", – juokėsi pašnekovė.

Anot Eglės, kad ir koks nuostabus būtų remontas, vis tiek viską tektų pertvarkyti, nes būstas yra formuojamas konkrečios šeimos poreikiams.

"Mano šeimos poreikiai – trys miegamieji, darbo kambarys, erdvi virtuvė, atitinkamo ploto vonios patalpa. Net jei ir būčiau radusi mano atveju idealų išdėstymą, vis tiek veikiausiai kažkas netiktų apdailoje. Tai kam permokėti už įrengimą?" – retoriškai klausė kūrėja.

Apgyvendino ir rūsį

Nors dabartinis Eglės šeimos būstas nė iš tolo neprimena įsigytojo, vos pažvelgusi į jo planą interjero dizainerė suprato – tai ir yra tas variantas, toji medžiaga, iš kurios galima "lipdyti" norimą rezultatą.

"Pirmiausia patiko tai, kad butas neturi šiaurinės dalies, o jo erdves pasiekia ir rytinė, ir pietinė, ir vakarinė saulė. Dar vienas privalumas – labai storos sienos, kurias dar papildomai apsišiltinau. Taip pat papirko labai gera lokacija: netoli viešojo transporto stotelės, mokykla vaikams", – svarbius kriterijus vardijo pašnekovė.

Naujai įsigytame būste Eglė ėmėsi kapitalinių pertvarkų: ten, kur buvo galima, atsisakė senųjų ir suformavo naujas pertvaras, taip pat buvo iškirsti laiptai į rūsį, kuriame įrengtas atskiras darbo kambarys.

"Savo vietoje liko turbūt tik svetainė, kadangi nebuvo galima judinti laikančiųjų konstrukcijų", – prisiminė kūrėja.

Be to, visame bute buvo išmontuoti radiatoriai, įrengtas dujinis katilas ir grindinio šildymo sistema.

Išnaudoti kiekvieną kampą

Būsto plotas kartu su naujai suformuota 9 kv. m darbo kambariu siekia apie 90 kv. m, tačiau įvertinus trijų miegamųjų poreikį realybėje ši erdvė nėra tokia didelė, kaip gali atrodyti, teigė interjero dizainerė.

"Kiekvienas kampas išnaudotas racionaliai ir kiekvienam daiktui numatyta konkreti vieta, nes labai svarbu apgalvoti, kur laikysi dviratį, paspirtuką ar net prieskonius", – šyptelėjo interjero dizainerė.

Taigi kad dulkių siurblio nereikėtų slėpti už durų ar spintoje tarp drabužių, jam ir kitiems buities rakandams, batams buvo įrengta nedidelė atskira patalpa.

Perprojektavus pertvaras kai kur liko ankstesnių durų nišos, kurios taip pat buvo racionaliai išnaudotos.

Anot Eglės, kadangi būsto sienos labai storos, jų gylis siekia po 45 cm, užuot tokias angas užmūrijus, iš jų galima išgauti dar šiek tiek naudingo ploto. Vienoje tokioje angoje buvo įsprausta komoda, kitoje įrengtos knygų lentynos bei vieta būsimam akvariumui.

Pirmiausia – patogumas

"Man labai svarbu, kad kiekvienas daiktas būtų savo vietoje ir patogiai pasiekiamas. Manau, kad kuriant bet kokį interjerą pirmiausia reikėtų išspręsti ergonomikos klausimus, o jau po to mąstyti apie grožį. Pavyzdžiui, kad būtų minkštesnė, sofa svetainei buvo gaminama be miegamosios dalies, nes juk šiuose namuose gyvena mūsų šeima, o ne svečiai. Jiems pernakvoti nakčiai kitai galima pripūsti čiužinį", – teigė pašnekovė.

Ne vieną prabangų interjerą sukūrusi interjero dizainerė prisipažino, jog ji pati nejaučia silpnybės žinomiems dizaino produktų ženklams.

"Tarkime, kad dizaineriškas baldas atrodytų išties įspūdingai, jam reikia erdvės. Kita vertus, asmeniškai man baldas nėra akcentas, o daiktas, atliekantis savo funkciją, suteikiantis galimybę gyventi patogiai. Svarbiausias akcentas mano būste – paveikslai. Apskritai aš prisirišu prie žmonių, o ne prie daiktų. Turbūt dėl to man nesunku juos parduoti, persikraustyti į kitą būstą ir kažką naują susikurti nuo nulio", – prisipažino kūrėja.

Ragina nebijoti pokyčių

Šį butą uostamiesčio centre Eglė taip pat linkusi laikyti laikinais savo namais.

"Tai yra vieta, atitinkanti šiandieninio mano gyvenimo poreikius. Kai vaikai užaugs, tokio didelio būsto nebereikės, tad kam švaistyti pinigus išlaikyti nereikalingam plotui? Galiausiai gal po 5–10 metų man norėsis ramios užuovėjos kažkur užmiestyje su nedideliu žemės lopinėliu. Žinoma, dirbant tokį darbą kaip mano, keisti savo aplinką daug paprasčiau. Tačiau ir visiems kitiems linkėčiau nebijoti pokyčių", – kalbėjo kūrėja.

Nors dabartinį butą interjero dizainerė įsigijo maždaug prieš pusantrų metų, galima sakyti, jog vis dar gyvena įkurtuvių nuotaikomis.

Ir ne vien todėl, kad įrengimo procesas nebuvo labai greitas – anot pašnekovės, net dabar ji negalėtų pasakyti, jog namuose viskas pabaigta 100 proc.

Tiesa, galima būtų pamanyti, kad kūrėjos lūpomis kalba perfekcionizmas, mat svetima akis tų užbaigtumų veikiausiai nė nepastebėtų.

"Ar šiandien galėčiau pasakyti, jog šiame būste kažką būčiau dariusi kitaip? Jei būtų buvusios techninės galimybės, būčiau projektavusi didesnę svetainę. Užtat labai džiaugiuosi, kad galiu turėti erdvią virtuvę – jos plotas siekia apie 10 kv. m. Nors man ji galėtų būti ir dar didesnė", – šyptelėjo nemažai laiko šiame namų kampelyje praleidžianti namų šeimininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

pasimalonino .......

pasimalonino ....... portretas
...... ''norėsis užuovėjos ..... su nedideliu žemės lopinėliu'' ..............

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
tai be akinių foto neatsirado? Ar raukšles slepia?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Joninių savaitgalį Nida džiugina renginiais
  Joninių savaitgalį Nida džiugina renginiais

  Vakar Neringoje prasidėjo Joninių savaitgalio renginiai. Nidoje vykstantis tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“ jau pasiūlė poilsiautojams puokštę renginių, tačiau didžioji dalis vasarvidžio šventės...

 • Kaprizingą medžiagą menininkai jaukinasi dešimtmečius
  Kaprizingą medžiagą menininkai jaukinasi dešimtmečius

  Vis daugiau tautiečių pažinimo alkį malšina ir atradimų džiaugsmais mėgaujasi keliaudami po savo gimtąją šalį, o vasara tam – idealus metas. Ieškantieji turiningų pramogų į trumpųjų iškylų maršrutą dr...

 • Žydinčios erdvės, arba Pažado išpildymas
  Žydinčios erdvės, arba Pažado išpildymas

  Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriaus galeriją šį birželį užliejo tapytojos Onos Dromantienės „Žydinčios erdvės“. ...

  2
 • Kūrybinėse fotogrametrijos dirbtuvėse tyrinės Klaipėdą
  Kūrybinėse fotogrametrijos dirbtuvėse tyrinės Klaipėdą

  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) rezidentūros dalyviai menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys šiuo metu filmuoja videokūrinį „Klaipėdos studija“ – komplimentą unikaliai uostamiesčio architektūrai bei tęstin...

 • Klaipėdoje pirmąkart rengiama tarptautinė violončelės akademija
  Klaipėdoje pirmąkart rengiama tarptautinė violončelės akademija

  Pažink violončelės anatomiją! – skatina ir kviečia Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija (arba KIVA). Šių metų birželio 28–liepos 6 dienomis ji pratęs pernai vykusio pirmojo Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio...

 • „Žolynų kelias“ veda į muziejų
  „Žolynų kelias“ veda į muziejų

  Šiandien 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės darbų paroda „Žolynų kelias“. Vernisaže dalyvaus ir savo kūrybą pristatys pati autorė. ...

 • Miesto kariliono varpai skamba Lietuvai
  Miesto kariliono varpai skamba Lietuvai

  Klaipėdos kariliono festivalio varpai šiemet skamba 100-mečio jubiliejų švenčiančiai Lietuvai. Birželio 24-ąją aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai – tarsi gyva istorijos tąsa kvies prisiminti ir ateities kartoms pe...

 • Pajūryje liepsnos Joninių laužai
  Pajūryje liepsnos Joninių laužai

  Šiomis dienomis per pajūrį nuvilnys Joninių šventė, burianti didelius ir mažus drauge puoselėti gražią tradiciją, tapti jos dalimi. ...

 • Neringoje – skulptūros atidengimo iškilmės
  Neringoje – skulptūros atidengimo iškilmės

  Kultūrinį Neringos kraštovaizdį papildys dar vienas akcentas – skulptūra „Prieš vėją“, vaizduojanti per vėjo pustomas smėlio kopas žengiantį žmogų. ...

 • Vienintelį koncertą vasarą Dž. Butkutė surengs Klaipėdoje
  Vienintelį koncertą vasarą Dž. Butkutė surengs Klaipėdoje

  Viena populiariausių šalies atlikėjų Džordana Butkutė atvyksta į Klaipėdą, kurioje rugpjūčio 11 dieną surengs nepamirštamą šou. Didžiausiam šių metų koncertui po atviru dangumi dainininkė pasirinko netradicinę viet...

  3
Daugiau straipsnių