Intriguoja fortepijoninių duetų fiesta

 • Teksto dydis:

Įpusėjus lapkričiui, kai jo kalendoriaus lapelis žymės 15 dieną, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje klausytojus intriguos „Fortepijoninių duetų fiesta“, kurioje dalyvaus net trys pianistų poros.

Šioje programoje bus reta proga išgirsti net trijų skirtingų fortepijoninių duetų muzikavimą. Pianistų poros pasirodys kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, kuriam vadovauja Mindaugas Bačkus. Tai bus Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas, Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas, Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas. Visus šiuos talentingus atlikėjus vienija meilė ir atsidavimas fortepijoninio dueto žanrui bei tai, kad visi jie yra baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA). Visus juos ne kartą publika girdėjo skambinant Klaipėdos koncertų salėje, bet ši programa bus tikrai ypatinga.

R.Rikterė ir Z.Ibelhauptas

R.Rikterė ir Z.Ibelhauptas, palyginti su kolegomis, turi solidžiausią – 28 metų duetinio muzikavimo patirtį, kurią perduoda dėstydami LMTA. Z.Ibelhauptas yra ir šios įstaigos rektorius. Dueto koncertų geografija bei repertuaras patraukia dėmesį savo įvairiapusiškumu, o solidi pianistų sceninė patirtis leidžia visiškai pasitikėti jų atliekamomis programomis. Pasak muzikologės Vytautės Markeliūnienės, „greta koncerto, kaip vienetinės, nepasikartojančios šventės, nuolat šliejasi vidinis repertuaro dialogas, gebantis atsiverti ir lokaliai, ir retrospektyviai, ir perspektyviai. Kartu gebantis šio fortepijoninio dueto veiklai suteikti ne faktų, įvykių sekos, o ištisinio proceso, net reiškinio matmenį. Neatsitiktinai čia paminėtas ir koncertas kaip šventė, nes, regis, būtent tokia koncerto prerogatyva švyti kaip nuolatinė apraiška abiejų šių pianistų būties sampratoje. Ir tą šventę paprastai pajaučiame iškart, visose detalėse – nuo pat R.Rikterės ir Z.Ibelhaupto žvilgsnio atėjus į sceną. Nekasdienė, savaip artistiškai didinga laikysena, stabilumas ir nenuspėjamumas – ko gero, būdingiausios šio dueto žymės“.

R.Rikterė ir Z.Ibelhauptas kartu su klaipėdiečiais interpretuos klasicistinio skambesio darna užburiantį W.A.Mozarto Koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui Es-dur.

V.Poškutė ir T.Daukantas

Šveicarijoje gyvenantys V.Poškutė ir T.Daukantas kartu groja jau 17 metų. Pianistų pora daug koncertuoja užsienyje, įrašinėja kompaktines plokšteles, kurias leidžia kompanijos „ARS Produktion“ ir „Euro Classics“. Smagu, kad retsykiais juos galima išvysti bei išgirsti ir Lietuvoje. Beje, T.Daukantas yra kilęs iš Klaipėdos, kur mokėsi E.Balsio menų gimnazijoje. Galimybė koncertuoti gimtajame mieste jam kelia daug gerų emocijų: „Tikrai labai džiaugiuosi galėdamas grįžti namo, čia, kur viskas prasidėjo, ir būti tuo, kuo visą gyvenimą norėjau būti.“

Koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru Vilija ir Tomas atliks vengrų kilmės šveicarų kompozitoriaus S.Veresso „Hommage à Paul Klee“ – charakteringą ir spalvingą XX a. kūrinį, garsaus šveicarų dailininko siurrealisto muzikinį portretą. Kiekviena iš septynių jo dalių atspindi konkretų tapytojo paveikslą ir turi atitinkamą pavadinimą: „Ženklai geltonoje spalvoje“, „Ugninis vėjas“, „Mėlynas velniūkštis“ ir pan.

S.Zubovienė ir R.Zubovas

S.Zubovienė ir R.Zubovas pradėjo groti drauge prieš 20 metų, dar gyvendami JAV. Sugrįžęs į tėvynę duetas aktyviai įsiliejo į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir paįvairino jį savitomis idėjomis bei menine raiška. Pianistų šeima šalyje ir pasaulyje nuolat skleidžia savo giminaičio M.K.Čiurlionio kūrybinį palikimą, dažnai atlieka kitų lietuvių autorių muziką. Jų koncertuose skamba ir įvairiausių kūrinių transkripcijos, kurias reikalingai atlikėjų sudėčiai pritaiko pats Rokas. Kūrybiškumas, didelis noras eksperimentuoti ir groti pačią įvairiausių muziką yra skiriamieji šio ansamblio bruožai.

Sonata ir Rokas su orkestru atliks baroko muzikos genijaus J.S.Bacho Koncertą dviem klavyrams ir orkestrui c-moll BWV 1062.

Koncerto pabaigoje klausytojų laukia siurprizas – pianistų poros apsikeis partneriais. Kas su kuo gros – tegu lieka intriga. Duetų fiestą linksmai užbaigs prancūzo D.Milhaud siuita „Skaramušas“ – žavi, nerūpestinga; muzika, uždeganti džiazine harmonija ir ritmais. Originaliai kūrinys sukurtas fortepijoniniam duetui, o koncerte skambės Arūno Navako aranžuotė dviem fortepijonams ir styginiams.

„Fortepijoninių duetų fiestoje“ publika išgirs ir antrąjį „Steinway&Sons“ fortepijoną, kurį šiemet įsigijo Klaipėdos koncertų salė. Būtent tai ir suteikė galimybę surengti šventę fortepijoninio dueto žanro gerbėjams.


Šiame straipsnyje: Fortepijoninių duetų fiesta

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių