Jaunoji drabužių kūrėja neketina susilieti su asfaltu

Ryšku, drąsu, originalu. Tokių epitetų sulaukė klaipėdietės Gabrielės Butvydaitės drabužių kolekcija, kuri buvo pristatyta "Fashion Week Klaipėda" renginyje. Mados festivalio atradimu pavadinta septyniolikmetė prisipažino, jog ir pati buvo ne mažiau nustebinta įvertinimo.

Egzaminą išlaikė

"Nesulaukiau nė vieno neigiamo komentaro – tikrai nesitikėjau, kad žmonės taip gerai įvertins šį mano "pirmąjį blyną", – šyptelėjo jaunoji kūrėja, ankstesniuose "IKRA mada" renginiuose savanoriavusi ir kaip asistentė, ir kaip modelis.

Galima sakyti, jog debiutinė Gabrielės kolekcija buvo sukurta rekordiškai greitai – visi devyni modeliai, pristatyti ant "Fashion Week Klaipėda" podiumo, gimė vos per mėnesį.

"Kai tik pasitaikydavo koks "langas" tarp pamokų – iškart ir lekiu pas siuvėjas. Žinoma, buvo sudėtinga ne tik man, bet ir joms, viskas vyko išties kosminiu tempu", – atviravo uostamiesčio Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokė.

Nors, kaip juokavo Gabrielė, jos galvoje šiuo metu knibžda tiek minčių ir idėjų, jog jų užtektų turbūt mažiausiai dar penkioms naujoms kolekcijoms, jaunoji kūrėja jau spėjo patirti, jog kūrybinis drabužio gimimo procesas yra labai nelengvas.

Pašnekovės žodžiais, kolekcija nuo pirminio eskizų varianto iki galutinio vaizdo gerokai evoliucionavo, tad ir išgyvenamų emocijų amplitudė momentais svyruodavo nuo euforijos iki kankinamų abejonių.

Kolekcija su charakteriu

Kaip įvardija pati Gabrielė, svarbiausias jos kolekcijos akcentas yra spalvingumas.

"Mūsų kasdienybėje labai trūksta spalvų – aplinkui vien pilka ir juoda, toks įspūdis, tarsi norime prisiderinti prie asfalto, susilieti su aplinka, būti nematomi. Net ir ruduo nėra priežastis rengtis pilkai ir niūriai", – šyptelėjo jaunoji kūrėja, savo žinutę kolekcijoje transliuojanti ne tik spalvinių, bet ir ornamentų, raštų sprendimų pasirinkimu.

Nenuostabu, jog kalbėdama apie itin ją žavinčius bei įkvepiančius mados korifėjus, pašnekovė pirmiausia pamini ekstravagantiškosios ir maištingosios britų dizainerės Vivienne Westwood vardą.

Gabrielės manymu, jos debiutinės kolekcijos rūbus galėtų nešioti ne bet kas – jie skirti drąsiems žmonėms, nebijantiems eksperimentuoti ir išsiskirti iš minios. Padidinto aplinkinių dėmesio septyniolikmetė prisipažino neretai sulaukianti ir dėl savo pačios garderobo.

"Mano stilius nėra kažkoks pribloškiantis, provokuojantis – pirmiausia man svarbu jaustis patogiai. Tačiau savo aprangoje nevengiu ryškesnių akcentų, spalvų. Ir kai išeinu į miestą, tarkime, apsivilkusi raudonus kailinius, atsisuka daugelis. Tai irgi rodo, kad mes nepripratę prie ryškių tonų, – mano pašnekovė. – Žmonės neretai ir pagiria, ir paklausia, ar kažkokį rūbą pasisiuvau pati. Žinoma, visada smagu girdėti, kad atrodai išskirtinai, įdomiai. Pati nešioju turbūt tik porą savo sukurtų drabužių, daugiausia tai yra pirktiniai rūbai, kuriuos tiesiog bandau savitai derinti."

Neįkainojama suknelė

Vienu brangiausių – ir veikiau ne pinigine išraiška, o emocine prasme – jos spintoje esančiu daiktu Gabrielė įvardija "Fashion Week Klaipėda" pristatymui sukurtą suknelę.

"Ji išėjo lygiai tokia pati, kokią ir įsivaizdavau. Tai tarsi mano pirmos kolekcijos sentimentas, su kuriuo labai sunku išsiskirti. Nežinau, ar kažkam galėsiu ją parduoti, – svarstė pašnekovė, neneigusi, jog realaus potencialių pirkėjų susidomėjimo sulaukė ne tik šis modelis. – Kolekciją kūriau ne dėl pardavimo, o todėl, kad netilpau savyje. Tačiau, žinoma, labai malonu, kai tavo rūbą žmonės nori nešioti, manau, tai kūrėjui yra didžiausias komplimentas."

Kol kas pirmieji jaunosios kūrėjos "klientai" – jos bičiuliai. "Draugai kartais paprašo paskolinti vieną kitą drabužį į kokį nors renginį – aišku, kad duodu", – juokėsi pašnekovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marius

Marius portretas
Gražu! Ir pati panelė graži!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių