„Kelyje“ su „Bang on a Can All-Stars“ Klaipėdos koncertų salėje

 • Teksto dydis:

Kultinis amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars“ šiemet mini 30 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Šeštadienį Klaipėdos koncertų salėje jis atliks laiko patikrintos bei naujausios savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muzikos programą „Kelyje“. Tai bus baigiamasis festivalio „Permainų muzika“ koncertas.

Trinantys ribas

Jame pasirodys Ashley Bathgate (violončelė), Robertas Blackas (kontrabosas), Vicky Chow (fortepijonas), Davidas Cossinas (mušamieji), Markas Stewartas (gitaros) ir Kenas Thomsonas (klarnetai). Ypatingas koncerto svečias – kompozitorius D.Langas.

„Bang on a Can All-Stars“ visame pasaulyje garsėja savo nepaprastai dinamiškais pasirodymais ir įdomios dabarties muzikos įrašais, kuriuose nebelieka ribų tarp klasikos, džiazo, roko, world ir eksperimentinės muzikos. Prieš tris dešimtmečius šis projektas buvo sukurtas Niujorko scenai, tačiau jau po kelerių metų atlikėjai pajuto, kad jų energijos užteks ir kitiems miestams, net žemynams. Ansamblis ne tik dažnai koncertuoja, rengia kasmetį koncertų maratoną, bet ir organizuoja vasaros festivalį – savotišką akademiją, į kurią iš viso pasaulio plūsta atlikėjai ir kompozitoriai, norintys pasisemti ansamblio meistrystės.

Niujorko ambasadoriai

1997-aisiais ir 2012 m. vykę „Bang on a Can All-Stars“ koncertai Vilniuje sukėlė lietuvių publikos ovacijas. Nenuostabu. Šios grupės koncertuose galima patirti energiją ir transą, pasigėrėti aukščiausia kompozicijų ir atlikimo kokybe. Kolektyvas laikomas vienu žymiausių Niujorko kultūros ambasadorių, 2005 m. pripažintas geriausiu Amerikos ansambliu, o jo lyderiai M.Gordonas, D.Langas ir J.Wolfe yra tarp garsiausių postindustrinės muzikos kūrėjų. „San Francisco Chronicle“ grupę pavadino „svarbiausiu šalies šiuolaikinės muzikos sklaidos įrankiu“.

„Bang on a Can All-Stars“ bendradarbiauja su laisvojo džiazo legenda Ornette’u Colemanu, garsiu kinų kompozitoriumi Tanu Dunu, DJ Spooky, koncertuoja su Philipu Glassu, Meredith Monk, Iva Bittova, Thurstonu Moore’u ir kitais. Tarp grupės įrašų – Briano Eno ambientinės muzikos klasika „Muzikos oro uostams“, Terry’o Riley’o „In C“ ir kita aktualioji muzika.

Nemiega ant laurų

Ansamblis, nors ir sulaukęs solidaus amžiaus, nors ir pakitusios sudėties, iki šiol nesiskundžia sėkme ir neleidžia sau užmigti ant pasaulinio pripažinimo laurų. Naujausią jubiliejui skirtą programą „Bang on a Can All-Stars“ pavadino „Kelyje“.

„Kuro bakas pilnas, stogas nuleistas, trys kompozitoriai laiko vairą savo rankose ir leidžiasi į euforišką muzikinę kelionę. M.Gordonas, D.Langas ir J.Wolfe užtvindo eterį originaliai suplaktais melodijų kokteiliais, vilnijančiais pagal taktą vėjyje besiplaikstantiems plaukams ir sukeliančiais nepaprastai svaiginantį laisvės bei besiveriančių galimybių pojūtį. Ansamblio programa „Kelyje“ skiriama įvairiausioms kelionėms ir žmonėms, kurie keliauja. Kelias driekiasi priešakyje, bet tai anaiptol nėra tiesus greitkelis“, – teigė projekto rengėjai.

Ir septynios premjeros

Koncerto pradžioje skambės grupės „klasikiniai gabalai“ – D.Lango „Cheating, Lying, Stealing“ / „Mulkina, meluoja, vagia“ bei J.Wolfe „Lick“. Tai kūriniai, padėję „Bang on a Can“ žvaigždžių ansambliui įsitvirtinti šiuolaikinės muzikos scenoje XX a. devintąjį dešimtmetį.

Antrojoje dalyje klausytojų dėmesio lauks net septynios M.Gordono, D.Lango ir J.Wolfe kūrinių premjeros. Prieš 30 metų šie trys kompozitoriai pradėjo savo kelionę kartu. Po šimtų tūkstančių mylių ir šimtų naujų kūrinių, įrašų, koncertų maratonų bei vasaros festivalių jie vis dar tebėra geriausi draugai.

Degantys aistra muzikai „Bang on a Can All-Stars“ tikrai uždegs ir Lietuvos pajūrio publiką. Koncertas vyks spalio 7 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių