„Kibirkštis-VIČI“ reabilitavosi pergale prieš „Fortūną“

Nervų karą Klaipėdoje laimėjusi „Kibirkštis-VIČI“ reabilitavosi po nesėkmės LMKL lygoje prieš savaitę. Sostinės komanda išvykoje po atkaklios kovos įveikė Klaipėdos „Fortūną“ rezultatu 70:57 (20:12, 14:23, 21:13, 15:9) ir turnyro lentelėje neleido atitolti pergalę šiandien taip pat iškovojusioms Kauno raj. „Hoptrans-Sirenoms“. Ketvirtąją nesėkmę patyrusi Klaipėdos komanda turnyro lentelėje lieka ketvirta.

Pusę pirmojo kėlinuko aikštelėje virė lygi kova, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Po keitimo aikštelėje pasirodžiusi Eglė Šniokaitė labai sėkmingai įsijungė į žaidimą ir po jos 6 iš eilės pelnytų taškų, „Kibirkštis-VIČI“ atitrūko - 11:16.

Po dar dviejų gynėjo taiklių baudos metimų, sostinės krepšininkės įgijo dviženklę persvarą antrojo kėlinuko pradžioje (12:22), tačiau „Fortūnos“ gretose puikią atkarpą sužaidė Lina Aglinskaitė. Užbaigusi keturias klaipėdiečių atakas iš eilės, ši krepšininkė labiausiai prisidėjo prie to, kad komandos taškų deficitas kėlinuko viduryje sumažėtų iki 2 taškų - 26:28.

Nors vilnietėms pavyko trumpam nutolti saugiu atstumu, tačiau L.Aglinskaitė, pirmoje dvikovose dalyje surinkusi daugiau nei pusę komandos taškų, dar kartą ėmėsi iniciatyvos ir, pataikiusi tritaškį, prieš pat didžiąją pertrauką vėl išvedė „Fortūną“ į priekį - 35:34.

Po pertraukos ėmė ryškėti viešnių pranašumas. Ieva Krastina tolimu šūviu padidino „Kibirkštis-VIČI“ pranašumą iki šešių taškų (37:43). Ketvirčiui įpusėjus, vilnietės laimėjo dar vieną nedidelę atkarpą ir, E.Šniokaitei pataikius tritaškį, pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 39:51.

Ja Lietuvos čempionės džiaugėsi neilgai. Prieš rungtynes žadėjusi kovą, „Fortūna“ rankų nenuleido ir dar kartą grįžo į žaidimą, sumažindama taškų deficitą daugiau nei perpus (46:51).

Paskutines 10 minučių abi komandos pradėjo klaidomis. Vilniečių užduotis puolime palengvino tai, kad „Fortūnos“ krepšininkės labai greitai surinko 5 komandines pražangas. Po Vitos Kuktienės baudos metimų „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas vėl tapo dviženkliu - 50:61. Nepaisant visų uostamiesčio komandos pastangų, per likusį laiką sostinės klubas pergalės iš rankų nepaleido.

Aikštelės šeimininkėms L.Aglinskaitė surinko 23, K.Druskytė - 12 (10 atk. kamuolių), G.Gutkauskaitė - 9 taškus.

„Kibirkšties-VIČI“ gretose išsiskyrė 16 taškų surinkusi E.Šniokaitė. V.Kuktienė pridėjo 12, L.Pikčiutė - 9 taškus ir 10 atk. kamuolių.