Klaipėdoje vyks Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis

 • Teksto dydis:

Į terapines vargonų muzikos meditacijas publiką Klaipėdoje buria pirmasis Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis, kurio dešimtyje programų skambės sakrali vargonų muzika: vargonuos Nacionalinės vargonininkų asociacijos nariai – lietuvių vargonininkai, įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

Inspiravo meditacijas

2013 m. rudenį Klaipėdoje duris pravėrė novatoriškų socialinių paslaugų dienos centras onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems. Pasak jo vadovės Aldonos Kerpytės, šie vilties namai statyti su dideliu rūpesčiu, meile ir tikėjimu, kad ligos užkluptieji juose rastų ramybę ir paguodą, viltį ir „kompasą“ vėžio ligos „kelionėje“.

Nepraėjus nė metams, 2014-ųjų vasarą, centras onkologinius ligonius ir jų artimuosius, trokštančius atgauti dvasinę ir fizinę sveikatą, pakvietė į terapines vargonų muzikos meditacijas. Šį projektą inspiravo Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje pagal aukščiausius šiuolaikinius vargonų kūrimo standartus sukonstruoti nauji 37 registrų, 3 manualų ir pedalų koncertiniai vargonai, kuriuos pastatė viena žymiausių pasaulyje „Rieger“ firma (Austrija). Kompanija „Rieger“ veikia jau beveik 170 metų. Per tą laiką austrų meistrai pagamino daugiau nei 2000 įvairiausių dydžių ir tipų instrumentų, kurie skamba visame pasaulyje: Paryžiaus ir Bratislavos filharmonijose, Regensburgo katedroje, Auksinėje Vienos „Musikverein“ (Muzikos bičiulių draugijos) salėje, Rytų meno centre Šanchajuje, Seulo Sunark bažnyčioje ir kitur.

Išlaisvina mintis

Vienuolių pranciškonų pastangomis Klaipėdoje užgimė ir jau ketverius metus veikia unikalus vargonų kultūros židinys: puikieji „Rieger“ vargonai skamba apeigų metu ir koncertuose, jais groja ryškiausi Europos solistai.

Brolis Benediktas Jurčys įsitikinęs, kad šie vargonai ne mažiau reikalingi ir terapijai: „Net moksliškai yra įrodyta, kad vargonų garso skleidžiamos vibracijos teikia stiprybę ligoje, susikaupimą, rimtį, palaimą, išlaisvina mintis. Mūsų šventovėje teigiamą darnios muzikos garsų poveikį žmonėms sustiprina ir unikali stogo konstrukcija: Šv. Pranciškaus koplyčia yra uždengta tarsi apverstu kogu – tokie laivai plaukiojo po Baltijos jūrą prieš 800 metų, o pačių vargonų dizainas primena laivo bures.“

Gros 10 vargonininkų

Šiemet vienuolių pranciškonų ir Nacionalinės vargonininkų asociacijos iniciatyva terapinės vargonų muzikos meditacijos vėl atgims: birželio 10 – spalio 14 dienomis, kas antrą sekmadienį, nuo 16 val. vyks pirmasis Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis. Dešimtyje festivalio programų skambės sakrali vargonų muzika, bus skaitomi Šventojo Rašto tekstai, taip suteikiant nusiraminimą ligos ar slaugymo išvargintoms klausytojų sieloms. Vargonuos Nacionalinės vargonininkų asociacijos nariai – lietuvių vargonininkai, įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai: Tomas Bakučionis, Diana Encienė, Indrė Gerikaitė, Paulius Grigonis, Jurgita Kazakevičiūtė, Vilimas Norkūnas, Gražina Petrauskaitė, Agnė Petruškevičiūtė, Dovilė Savickaitė ir Audra Telksnytė.

Festivalio meno vadovas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos pirmininkas dr. Balys Vaitkus džiaugėsi ilgamete brolio Benedikto bičiulyste, vildamasis bendromis pastangomis puoselėti vargonų kultūros tradiciją Klaipėdoje ir kviesdamas Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalio renginiuose lankytis visus vargonų muzikos skambesio išsiilgusius klaipėdiečius. Festivalio koncertai – nemokami.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Festivalio programa

Birželio 10 d. – Jurgita Kazakevičiūtė.

Birželio 24 d. – Vilimas Norkūnas.

Liepos 8 d. – Indrė Gerikaitė.

Liepos 22 d. – Gražina Petrauskaitė.

Rugpjūčio 5 d. – Agnė Petruškevičiūtė.

Rugpjūčio 19 d. – Diana Encienė.

Rugsėjo 2 d. – Dovilė Savickaitė.

Rugsėjo 16 d. – Paulius Grigonis.

Rugsėjo 30 d. – Tomas Bakučionis.

Spalio 14 d. – Audra Telksnytė.


Koncertai vyks Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.

Pradžia – 16 val.

Įėjimas – laisvas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių