Klaipėdos koncertų salės naujo sezono pradžia – su M. Gražinyte-Tyla

 • Teksto dydis:

Naujasis Klaipėdos koncertų salės koncertinis sezonas ir vėl prasidės aukščiausia gaida – renginiu, kuriame pasirodys turbūt aktualiausia dabarties muzikinio gyvenimo asmenybė – dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla.

Pokyčiai profesiniame kelyje

Stulbinamus pastarųjų metų jos karjeros kelius seka gausi muzikinė visuomenė, pasirodymų su ja laukia garsiausi pasaulio kolektyvai ir koncertų salės. Ištikimi Klaipėdos koncertų salės klausytojai galės stebėti, kas pasikeitė per prabėgusius metus, kaip šį kartą dirigentė atskleis ypatingus klasikinės muzikos kūrinius, kuriuos interpretuos kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Rugsėjo 15 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salė pažadins Lietuvos kultūros sostinės gyventojus ir svečius naujiems meniniams atradimams su koncertine programa „Muzika mus neša“.

Svarbiausias pastarųjų metų pokytis M.Gražinytės-Tylos profesiniame kelyje – tai atsisveikinimas su Zalcburgo operos teatro meno vadovės ir pagrindinės dirigentės pareigomis, beje, įvykęs prieš kelis mėnesius su stulbinama Broniaus Kutavičiaus muzikos programa. Didžiausias dirigentės dėmesys nuo praėjusio rudens persikėlė į Anglijos miestą Birmingemą.

Turi ypatingų sugebėjimų

Birmingemo miesto simfoninio orkestro vyriausioji dirigentė, Los Andželo filharmonijos orkestro dirigento asistentė klausytojus patraukia savo emocionalumu ir nuoširdumu, o muzikos kritikus – intelekto ir vaizduotės darna. Ši nuostabi asmenybė turi nepaprastą gebėjimą bendrauti su žmonėmis, juos sudominti, uždegti. Tačiau ji pati teigė, jog būtent dėl muzikos „mes degame ir einame į priekį“.

Kad muzika turi nepaprastų galių, M.Gražinytė-Tyla galėjo įsitikinti jau vaikystėje, augdama ryškių Lietuvos muzikų šeimoje. Dirigentės tėvai – Sigutė ir Romualdas Gražiniai – buvo pirmieji jos mokytojai. Vėliau Mirga studijavo Graco muzikos ir vaizduojamojo meno universitete, Bolonijos muzikos akademijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje bei Ciuricho menų akademijoje.

M.Gražinytė-Tyla yra daugelio konkursų laureatė, o 2012 m. ji nurungė net 90 varžovų ir laimėjo prestižinį Zalcburgo jaunųjų dirigentų apdovanojimą – koncertą su G.Mahlerio jaunimo simfoniniu orkestru garsiajame Zalcburgo vasaros festivalyje.

Atliks dvi simfonijas

Koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru M.Gražinytė-Tyla atliks su Viena susijusių kompozitorių Josepho Haydno ir Gustavo Mahlerio kūrinius. Jiems įgyvendinti styginių orkestro sudėtis bus papildyta pučiamaisiais, mušamaisiais ir klavišiniais instrumentais. Iškilmingai ir šviesiai programą pradės J.Haydno VII simfonija C-dur, turinti „Vidurdienio“ („Le midi“) pavadinimą.

Antrojoje koncerto dalyje melomanų laukia įspūdingo grožio kūrinys – G.Mahlerio IV simfonija G-dur (bus atliekama Klauso Simono versija kameriniam orkestrui). Finalinėje simfonijos dalyje solinę partiją pagal dainos „Dangiškasis gyvenimas“ („Das himmlische Leben“) žodžius įprastai dainuoja sopranas. Dirigentės pageidavimu jos atlikimui specialiai atvyks solistai diskantai iš Birmingemo – Sebastianas Alexanderis Lucas Exallis ir Frederickas Jemisonas. Beje, Mahlerio IV simfoniją M.Gražinyte-Tyla rugsėjo 27-ąją su savo vadovaujamu simfoniniu orkestru atliks Birmingeme.

Sezono atidarymo koncerto publikos laukia nuostabus vakaras. „Muzika mus neša“ – tai M.Gražinytės-Tylos viename interviu ištarta frazė. Organizatoriai tikisi, kad įkvepiantys šio koncerto įspūdžiai publiką atves ir į kitus 14-ojo Klaipėdos koncertų salės sezono renginius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių