Klaipėdos lėlių teatro sezoną pradės miuziklas

 • Teksto dydis:

 Netikėtomis idėjomis ir formomis kelių į žiūrovų širdis ieškantis Klaipėdos lėlių teatras naują teatrinį sezoną atidarys pirmą kartą Klaipėdoje pristatomo lėlių miuziklo žanro „Familia“ premjera, iki Naujųjų metų kvies į originalius spektaklius kūdikiams ir vaikams, nustebins nauju spektakliu suaugusiesiems, mokysis bei dalysis sukaupta gerąja patirtimi.

„Familia“ premjera

Lėlių miuzikle, kuris bus rodomas rugsėjo 9 ir 10 d. 17 val. bei 15 d. 18 val., Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje pasirodys visą vasarą uostamiesčio gatvėse  praeivius linksminę, stebinę ir provokavę projekto „Familia“ personažai: energingais šokiais pagarsėję Zuikiai, charizmatiška vakarėlių dalyvė Panda, kulinarinių šou kūrėjas vegetaras Vilkas, jogos mokytoja Lapė, mafijos bosas Maldininkas, politikai Pingvinai.

Iš viso projekte „Familia“ dalyvauja dvi dešimtys Klaipėdos ir Lietuvos jaunųjų menininkų, kuriuos į komandą subūrė Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas, muzikos ir dainų autorius bei atlikėjas Vytautas Kairys. Lėlių miuziklo žiūrovai mėgausis gyva muzika – nuo bliuzo klasikos iki šiuolaikinio roko.

Klaipėdos lėlių teatro projektas „Familia“ yra programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė“ dalis. Teatras jį dedikuoja šeimoms ir vienišiams, seneliams ir turistams, visų socialinių sluoksnių atstovams.

Stato spektaklį suaugusiesiems

„Klaipėdos lėlių teatro spektakliai skirti ne tik vaikams, bet ir visiems žmonėms. Teatro repertuare iki Naujųjų metų bus spektaklių ir kūdikiams nuo dviejų mėnesių, ir įvairaus amžiaus vaikams, o lapkričio 10, 11, 24 dienomis jis pakvies į lėlių spektaklį suaugusiesiems „Malina“, – pranešė Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Spektaklį „Malina“, įkvėptą Ingeborgos Bachman romano, režisuoja Aušra Bakanaitė, kuri yra viena aktyviausių Klaipėdos lėlių teatro jaunųjų kūrėjų. Ji vaidina daugelyje teatro spektaklių, parengė edukacinę programą „Lėlių teatro magija“, prieš metus pristatė pirmąjį savo režisūrinį darbą – spektaklį „Mama“.

Kūrinys „Malina“ – psichologinis intelektualinis romanas, nagrinėjantis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, vyro ir moters santykius. „Mūsų vidinis gyvenimas – tarsi atskiras kambarys, kuriame niekada nebūna ramu, verda nuolatinė jausmų ir proto, egoizmo ir altruizmo kova. Prieštaravimai mus dažnai gąsdina, kelia nerimą, bet kartu ir augina, be jų neįmanomas virsmas“, – mano režisierė A.Bakanaitė.  

Kietą „Malinos“ riešutėlį ji krims kartu su bendraminčių komanda – V.Kairiu, Monika Mikalauskaite, Andriumi Tarasevičiumi, Agne Pulokaite, Matu Saladžiumi, Pauliumi Vendeliu.

Laukia dideli iššūkiai

Rugsėjį tradiciškai Klaipėdos lėlių teatre ikimokyklinio amžiaus vaikams duris atvers „Karakumų asilėlio mokyklėlė“, kurią mažyliai lanko kartu su tėveliais. Mokyklėlėje šeimos prasmingai leidžia laiką kartu, padedami profesionalių lėlininkų, atranda ir pažįsta lėlę ne kaip žaislą, o kaip „gyvą“ būtybę, su kuria galima pasidalyti džiaugsmais ir rūpesčiais, kuri padeda bendrauti, atskleisti talentus, skatina mokytis  ir siekti gėrio.

Per dešimtmetį sukaupta edukacinės veiklos patirtimi Klaipėdos lėlių teatras dalysis ir  naujoje programoje, skirtoje ikimokyklinio amžiaus bei pradinių klasių mokinių pedagogams.

Interaktyvia edukacine programa apie lėlių teatro istoriją „Lėlių teatro magija“ uostamiesčio lėlininkai rugsėjo ir spalio mėnesiais džiugins Šiaurės Lietuvos miestelių vaikus,  o lapkritį teatras pats priims svečius – į Klaipėdą atvyks Bialystoko lėlių teatras, kuris pristatys savo spektaklį „Ony“ ir surengs kūrybinę laboratoriją su Klaipėdos lėlių teatro menininkais.

Kalendorinius metus užbaigs labiausiai laukiamas Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis“, kurį režisuoja viena įdomiausių Lietuvoje lėlių teatro kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė.

Teatro vadovė A.Juknevičienė prasitarė, jog kitais metais Klaipėdos lėlių teatro laukia nauji, dideli  iššūkiai, kuriems ruošiamasi jau dabar: „Kitais metais Klaipėdos lėlių teatro pastatas Vežėjų g. 4 bus uždarytas kapitaliniam remontui. Tad jau dabar ieškome laikinų namų, kuriuose kursime ir rodysime spektaklius. Taip pat jau ruošiamės kitam lėlių teatro festivaliui „Materia Magica“. Kitąmet jame surengsime Lietuvos lėlių teatrų mugę, kurioje klaipėdiečiams, šalies bei užsienio prodiuseriams pristatysime mūsų šalies lėlių teatro meno įvairovę.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių