Klaipėdos pilies džiazo festivalis įsibėgėjo

Klaipėdos pilies džiazo festivalis įgauna pagreitį. Penktadienį, antrąją šventės dieną, Dangę papuošė „džiazuojančių“ jachtų paradas. Festivalio proga piliavietėje iškilmingai pakelta Klaipėdos vėliava. O po šios ceremonijos visi laukiami Kruizinių laivų terminale, kur muzika netils iki vėlumos.

Nepamiršo pačių silpniausiųjų

Penktadienį Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginiai startavo nuo ryto. Diena prasidėjo stipriausių Lietuvos kreiserinių jachtų Lietuvos ORC čempionatu „Klaipėda Jazz“ Baltijos jūroje.

Vidurdienį visi, kurie nori įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, rinkosi Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje. Čia vyko trečiasis unikalus muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“.

Renginį vedė išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas. Pasirodė klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“, atlikėja Jakaterina Kosmakova, Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai.

Skambėjo ir aktorės Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos ir užsienio poetų eilės.

Prie seminaro prisijungė atlikėjas iš Tuniso Nabil Khemir, išskirtinis šių metų džiazo festivalio svečias, unikalaus „RayJam“ instrumento išradėjas.

Koplyčia buvo sausakimša. Joje susirinko paties įvairiausio amžiaus klaipėdiečiai ir miesto svečiai – nuo vaikų iki senjorų, žmonės, turintys su judėjimo ir klausos negalias.

Seminaro pradžią skelbė bažnyčios varpai. Susirinkusius pasveikino brolis Benediktas. Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos pilies džiazo festivalis neužmiršo pačių silpniausiųjų.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuva atsiveria negaliai. Ilgai slėpėme šiuos žmones ligoninėse, namuose, o dabar esame kartu. Būdami kartu atgauname žmogišką veidą. Dievas myli visus vienoda galia – tiek silpnuosius, tiek supermenus“, – tvirtino brolis Benediktas.

Seminaro metu buvo apjungta daugybė atlikėjų. Per gongus, kitus instrumentus dalyviai buvo įtraukti į muzikines improvizacijas.

Liejosi egzotiški ritmai

Dėmesys skirtas ir jauniesiems muzikantams. Penktadienį po pietų S.Šimkaus konservatorijoje vyko vieno žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionieriaus Wojtek Pilichowski meistriškumo pamoka.

Vėliau veiksmas persikėlė į Dangę. Upę papuošė trečiasis „džiazuojančių“ jachtų paradas. Pakilę nuotaiką kūrė S.Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestras.

Apie šventę mieste tradiciškai skelbė piliavietėje iškilmingai pakelta miesto vėliava. Į viršų ji kilo, muzikuojant Klaipėdos džiazo orkestrui.

Po iškilmingos ceremonijos visi vėl buvo laukiami Kruizinių laivų terminale, kur nuo trečiadienio vakarais liejasi džiazas.

Pirmieji scenoje pasirodė Ukrainos „futuristinio džiazo“ ambasadoriai „Pokaz Trio“. Į šį kolektyvą susibūrė Ukrainoje gerai žinomi atlikėjai – kompozitorius ir pianistas Andrej Pokaz, bosistas Vitalij Fesenko ir būgnininkas Jakov Taruntsov.

Po jų festivalio atmosferą kaitino egzotiškieji svečiai iš Kubos „Havana Libre“. Jų atliekama muzika kupina tradicinio kubietiško atspalvio, pagardinto Ispanijos, Portugalijos bei Lotynų Amerikos senosios muzikos mokyklos prieskoniais.

„Havana Libre“ repertuare susirinkusieji išgirdo ir gerai žinomas, bet naujai suskambusias Lotynų Amerikos dainas.

Užklups „džiazuojantis tornadas“

Egzotiškus svečius iš Kubos paketė svaigulingas saksofono skambesys. Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą kvietė kompozitorius ir saksofono virtuozas iš Izraelio Tevet Sela.

Festivalio scenoje jis pasirodė drauge su bosistu iš JAV Hudson Knott ir būriu lietuvių muzikantų – Leonardu Bėkša (klavišiniai), Kasparu Petkumi (mušamieji), Karolio Žioltikovu (gitara).

Vakarą vainikavo vienas ryškiausių šių metų festivalio programos brangakmenių, charizmatiškoji kerinčio balso ir nenuginčijamo talento muzikos žvaigždė iš Švedijos Gunhild Carling.

Dėl gebėjimo groti įvairiais muzikos instrumentais – trombonu, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ir fortepijonu, atlikėja dažnai yra vadinama „moterimi orkestru“.

G.Carling gerbėjus stebina dar vienu savo unikaliu talentu – gebėjimu vienu metu groti net trimis trimitais.

150 muzikantų ir atlikėjų

24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis įgauna pagreitį. Jo pagrindiniai koncertai startavo ketvirtadienį. Didžiojoje festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale žiūrovų kraują kaitino Klaipėdoje šiuo metu gyvenančių muzikantų iš Lietuvos, Italijos ir Ispanijos jungtinis eksperimentas „Sabor Latino united forces“.

Liūdėti neleido unikalaus muzikos instrumento „RayJam“ kūrėjas iš Tuniso Nabil Khemir bei balsų harmonija visus prikaustė vokalinė grupė iš Norvegijos „Nordic blue“.

Šio Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu pasirodys beveik 150 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių – garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės.

Vienas ryškiausių 24-ojo festivalio programos deimantų – bosinės gitaros deivė ir „funk groove“ muzikos žvaigždė iš JAV Nik West. Ji savo pasirodymą klaipėdiečiais ir miesto svečiams dovanos šeštadienio vakarą.

Paskutinę Pilies džiazo festivalio koncertų dieną Kruizinių laivų terminale taip pat bus galima išvysti „Jazz Five“ (Danija), P.Sambeatą, V.Pilatovič ir Klaipėdos džiazo orkestrą (Ispanija, Lietuva), F.Qaddouri su grupe ir Klaipėdos kameriniu orkestru (Irakas, Egiptas, Libanas, Lietuva).

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO portretas
D.GRYBĘ - MAGNOLIJĄ Į KALĖJIMĄ!

JUK GALIMA IR KUR KAS KUKLIAU....

JUK GALIMA IR KUR KAS KUKLIAU.... portretas
Geriau jau būtų kukjlesnė ta šventė, o pinigus atiduotų ATLANTO futbolininkams, kurie jau beveik priversti badauti. Ar būtina kviesti šimtus atlikėjų? Kažkoks absurdas ir liberalų marazmas. Jiems , kad tik festivaliai. Miesto tvarka jiems mažai ir rūpi, liaudies poilsis ir savišvieta - irgi. Bet užtat nesibaigiantys festivaliai, kurie jau seniai ĮKYRĖJO

Bitė bzzzzz...

Bitė bzzzzz... portretas
Ir vieta žiauriai netikusi. Yra Teatro aikštė, Atgimimo aikštė, Jono kalnelis . Tai ne, reikėjo nusigrūsti į tokią vietą, kur anei žolytės, anei suolelio senam žmogui dugną padėti. Jeigu bijote senamiesčio pirdūnų, kuriems bet koks barkštelėjimas po langais kelia alergiją, pasakykite pažangiam jaunimui, kol tas dar į GB neišvažiavo - prasieis su gražiais kvadratiniais šaligatvio akmenėliais per langus ir protestuotojai patys su džiaugsmu į Mogiliovo gatvę išsikraustys.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?
  Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?

  Šį rudenį Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vartomų knygų lapai mirgėjo visomis įmanomomis spalvomis. Kad skaitymas taptų malonesnis, paslaptingesnis ir labiau viliojantis, į pagalbą bibliot...

 • Klube – kino gimtadienis
  Klube – kino gimtadienis

  Klaipėdos kino klubas „8.1/2“ savo prancūzų kino sklaidos projektą „Nuo Meljeso iki Ozono“ užbaigs tradiciniu prieškalėdiniu renginiu – kino diena. Kino gimtadieniui skirta šventė gruodžio 19 d. 17.30 val. bu...

 • Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba
  Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba

  Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) jau šiandien galima apžiūrėti Mariaus Mindaugo Danio (1961–2015) tapybos parodą „Atmintis“. Ji veiks iki sausio 17 d. ...

 • Etnokultūros centre – advento vakaronė
  Etnokultūros centre – advento vakaronė

  Šįvakar 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“. ...

 • Mėlynos spalvos labirintais
  Mėlynos spalvos labirintais

  Šiandien 18 val. uostamiesčio Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12) bus atidaryta Aušros Kleizaitės kūrinių paroda „DraWWing Blue“, palydėsianti išeinančius ir pradėsianti naujus šios galerijos veiklos metus. ...

 • Kitas rakursas su J. K. Broja
  Kitas rakursas su J. K. Broja

  Festivalio „Salve Musica“ koncertų maratoną penktadienį 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje pratęs pripažintas lenkų pianistas Janas Krzysztofas Broja. Jis dažnai vadinamas vienu ryškiausių Lenkijos pianistų. ...

 • Klaipėdiečius kviečia daugiabalsės muzikos koncertai
  Klaipėdiečius kviečia daugiabalsės muzikos koncertai

  Šį penktadienį ir šeštadienį klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į dar vieną kalėdinių koncertų ciklą „Šventinis linkėjimas“ - dvasinės šviesos ir bendrystės jausmo pripildytus koncertus buvu...

 • Į Klaipėdą atvyksta barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Blogi orai“
  Į Klaipėdą atvyksta barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Blogi orai“

  „Pavargusiems festivalyje stebėti į kompiuterio ekranus įsistebeilijusius elektroninės muzikos atlikėjus, Arturo Bumšteino performansas buvo it atgaiva“, – ši jaunos filosofės Akvilės Zarankaitės citata, prisimenant baro...

 • „Štrauso muzikos sūkurys“: dovana scenoje, kuriai nereikia įpakavimo
  „Štrauso muzikos sūkurys“: dovana scenoje, kuriai nereikia įpakavimo

  Gruodžio 27 d. 19 val. Palangos koncertų salėje rengiamas teatralizuotas koncertas „Štrauso muzikos sūkurys“, kuriame kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistais dainuos žymus tenoras Kristian Benedikt (Vaidas Vyšn...

 • Žurnalistės debiutas su jūrine knygele vaikams
  Žurnalistės debiutas su jūrine knygele vaikams

  Žurnalistė Ramunė Bandzienė išleido knygelę vaikams „Kalėdinė uosto istorija. Laivas paplūdimyje“. ...

  1
Daugiau straipsnių