Kretingoje vėl skambės pasaulinių senosios muzikos žvaigždžių koncertai

 • Teksto dydis:

Praėjusiais metais Lietuvos muzikos scenos žemėlapyje atsiradusi reikšminga iniciatyva – Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis – šiemet rugpjūčio 16–19 dienomis vėl kviečia į koncertus, kuriuose skambės seniausi Lietuvos vargonai.

Kaip saulės spindulys

Nuostabios akustikos Kretingos pranciškonų bažnyčioje ketvirtadienį prasidedantis festivalis keturis vakarus iš eilės siūlo išgirsti pasaulines senosios muzikos garsenybes, atliekančias renesanso ir baroko muziką istoriniais instrumentais ir stiliais. Festivalio meno vadovas ir jo programos sudarytojas Rodrigo Calveyra į šiuos koncertus kviečia visus, norinčius pažinti senąją muziką ir įvertinti jos dvasinius lobius.

„Po praeitų metų festivalio debiuto su tokiais garsiais muzikais, kaip dainininkė Maria Cristina Kiehr ir vargonininkas, klavesinininkas bei dirigentas Leonardo García Alarcónas, labai džiaugiamės galėdami šių metų festivalį atidaryti su prestižiniu senųjų pučiamųjų instrumentų ansambliu „Les Cornets Noirs“ iš Šveicarijos ir nuostabia dainininke Nuria Rial“, – kalbėjo R.Calveyra.

Angeliško balso sopranas N.Rial koncertuoja su bene visais garsiausiais senosios muzikos ansambliais ir dirigentais, dažnai dainuoja kartu su Lietuvos publikai jau pažįstamu Philippe'u Jaroussky, jos įrašai įvertinti daugybe apdovanojimų, o dainininkės gerbėjų klubas lydi ją į koncertus įvairiose šalyse. Kretingos festivalio atidarymo koncerte rugpjūčio 16-ąją N.Rial kartu su ansambliu „Les Cornets Noirs“ atliks XVII a. italų sakralinės muzikos programą, kurioje išsamiai supažindins su Venecijos ir Milano muzikinėmis tradicijomis.

„Les Cornets Noirs“ (liet. „Juodieji kornetai“) atlikėjai išsiskiria virtuoziškumu ir yra etalonas viso pasaulio kornetininkams, grojantiems šiuo retu ir itin sudėtingu senuoju instrumentu, kurio spindintis tembras viename istorinių šaltinių prilygintas „saulės spinduliui“.

Barokinio smuiko garsai

Kitas garbingas II Kretingos senosios muzikos festivalio svečias – smuikininkas Manfredo Kraemeris ir jo vadovaujamas ansamblis „The Rare Fruits Council“. M.Kraemeris yra vienas iš legendinio ansamblio „Concerto Köln“ įkūrėjų ir ilgamečių narių, senosios muzikos patriarcho Jordi Savallio pirmasis smuikas, „BBC Music Magazine“ tituluojamas vienu ryškiausių ir įtakingiausių šių dienų barokinio smuiko atlikėjų.

Kartu su juo pasirodys violos da gambos meistras Juanas Manuelis Quintana, taip pat pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą už solinius muzikos įrašus, ir vargoninkas Luca Guglielmi.

Ansamblis specialiai Kretingos festivaliui parengė smagurišką instrumentinės kamerinės muzikos programą, kurioje atiduodama duoklė mažiau žinomiems vokiškų kraštų kompozitoriams, tokiems kaip J.Pachelbelis, A.Bertalis ar A.Kertzingeris. Pasak M.Kraemerio, šių autorių kūriniai atskleidžia drąsų ir laisvą, iracionalų ir jausmingą XVII a. antrosios pusės baroko stilių. Trio koncertas skambės šeštadienio vakarą.

Italų vargonininko rečitalis

Kretingos festivalio rengėjai siekia, jog kiekvienais metais programoje būtų ir vargonų muzikos solinis koncertas, išryškinantis Kretingos pranciškonų bažnyčioje saugomo istorinio instrumento, sukonstruoto maždaug 1680 m., vertę. Šiemet rečitalį surengs Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas ansamblio „Canto Fiorito“ vargonininkas, Europos šalyse vertinamas vargonų ir klavesino virtuozas Davide Pozzi.

Savo rečitalyje penktadienio vakarą šis italų muzikas pristatys Romą kaip XVII a. kultūros sostinę, supažindindamas klausytojus su iškiliausių Romos vargonų muzikos meistrų kūryba, joje atsiskleidžiančiais afektais ir harmonijos eksperimentais.

Nuo Romos iki Vilniaus

Festivalį organizuojantis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, vadovaujamas R.Calveyros, šiais metais toliau tęsia savo misiją tyrinėti, atkurti ir populiarinti Lietuvos muzikos paveldą. Specialiai festivaliui parengtoje programoje „Nuo Romos iki Vilniaus“ sekmadienį penki ansamblio dainininkai ir juos lydintys instrumentai atskleis Romos polifoninės muzikos mokyklos įtaką LDK valdovų Vazų ir Sapiegų dvaro kultūrai.

Pasak šios programos kūrėjo R.Calveyros, mūsų krašto XVI–XVII a. muzikinį veidą bene labiausiai lėmė vienas po kito kapelmeisteriais Vazų dvare dirbę italų kompozitoriai, kurie buvo tiesioginiai Romos polifoninės mokyklos įkūrėjo Palestrinos mokiniai. Šie mums, deja, menkai pažįstami autoriai, tokie kaip Annibale Stabile ar Asprilio Pacelli, anuomet buvo įtakingiausi muzikai popiežiškose Vatikano bazilikose, tad įrodo, kad mūsų valdovų dvaras buvo tikrai aukšto lygio muzikos centras to meto Europoje.

Festivalio koncertai – nemokami

Festivalio organizatorių ir partnerių, Lietuvos kultūros tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės bei kitų rėmėjų dėka šių išskirtinių koncertų publika galės klausytis nemokamai.

Meno vadovas R.Calveyra tikisi, kad Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis netruks įgauti pagreitį ir kitais metais publikai surengs dar daugiau koncertų, o ateityje išsiplės ir į kitas koncertams tinkamas erdves, kad galėtų pristatyti ne tik sakralinę, bet ir pasaulietinę senąją muziką.

Festivalio koncertuose laukiami ne tik Kretingos, aplinkinių miestelių, Klaipėdos ir Palangos gyventojai, bet ir pajūrio poilsiautojai iš visos Lietuvos bei kitų šalių.


Festivalio programa

Rugpjūčio 16 d. – „Sužeidei mano širdį. XVII a. sakralinė vokalinė ir instrumentinė muzika”: N.Rial (sopranas) ir ansamblis „Les Cornets Noirs” (Ispanija, Šveicarija).

Rugpjūčio 17 d. – „Roma – pasaulio muzikos sostinė”: D.Pozzi (vargonai, Italija) rečitalis.

Rugpjūčio 18 d. – „Hortus Musicus. XVII a. kamerinė muzika smuikui, bosinei violai ir vargonams”:  M.Kraemeris ir ansamblis „The Rare Fruits Council” (Ispanija).

Rugpjūčio 19 d. – „Nuo Romos iki Vilniaus”: ansamblis „Canto Fiorito” (Lietuva).

Visi II tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio koncertai vyksta  Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, pradžia – 19 val., įėjimas – laisvas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Filmo apie meškas scenarijų kūrė gamta
  Filmo apie meškas scenarijų kūrė gamta

  Šis ramus filmas apie laukinę gamtą suteikia daugiau emocijų nei pats brangiausias ir labiausiai išreklamuotas blokbasteris. Tokiais įspūdžiais dalijosi žiūrovai po dokumentinio filmo "Kamčiatkos meškos. Gyvenimo pradžia&quo...

  1
 • „Jauno teatro dienų“ dalyviai – pakeliui į Klaipėdą
  „Jauno teatro dienų“ dalyviai – pakeliui į Klaipėdą

  Balandžio 7–12 dienomis, šylant orams, Klaipėdos jaunimo teatras kvies visus klaipėdiečius ir miesto svečius užsukti į Kultūros fabriką bei erdves gryname ore, kur vyks septintasis tarptautinis festivalis „Jauno teatro dienos”...

 • Vario tiltai II: Klaipėda–Liepoja
  Vario tiltai II: Klaipėda–Liepoja

  Pernai Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio iniciatyva pradėtą koncertų seriją „Vario tiltai“ šiemet pratęs bendras projektas su kolegomis iš Latvijos – Liepojos valtornų kvartetu. Antroji „Vario til...

  2
 • Teatro styginių kvintetas paklūsta kūdikiams
  Teatro styginių kvintetas paklūsta kūdikiams

  Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pačius jauniausius uostamiesčio gyventojus su mamytėmis, tėveliais ar seneliais kviečia į atnaujintos kamerinės programos koncertus „Mažylis Mocartas“. ...

 • Styginių kvartetas „Mettis“ grįžta į Klaipėdą
  Styginių kvartetas „Mettis“ grįžta į Klaipėdą

  Po įspūdingų gastrolių užsienyje į Klaipėdą vėl atvyks styginių kvartetas „Mettis“. Koncertas „Mettis ir kompanija“ Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė numatytas kovo 19 d. 18.30 val. ...

 • Medinės pasakos – parodoje ir knygoje
  Medinės pasakos – parodoje ir knygoje

  Šį penktadienį 16.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks Mariaus Jonučio iliustruotos pasakų knygos „Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ bei parodos „...

 • Uostamiesčio Parodų rūmuose – trys vernisažai
  Uostamiesčio Parodų rūmuose – trys vernisažai

  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose šį penktadienį atidaromos trys naujos autorinės šiuolaikinio meno parodos: 17 val. – Dalios Truskaitės „Ne apie“, 18 val. – Povilo Ramanausko „Kel...

  1
 • J. Vaitkus: „Don Žuanas“ – svarbi pilnakraujo gyvenimo spalva
  J. Vaitkus: „Don Žuanas“ – svarbi pilnakraujo gyvenimo spalva

  Režisierius Jonas Vaitkus pristatė Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre statomo Wolfgango A. Mozarto "Don Žuano" meninę koncepciją. Gegužės 17 ir 18 d. šios operos premjerą išvysime Žvejų rūmuose, o gegužės 22 d. ji ...

 • Klaipėdos koncertų salėje – „12 kėdžių“
  Klaipėdos koncertų salėje – „12 kėdžių“

  Balandžio 9 d. 19 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) bus rodomas dviejų dalių miuziklas „12 kėdžių“. ...

  1
 • Dailininkas A. Šimonis: su šia profesija susigyvenau
  Dailininkas A. Šimonis: su šia profesija susigyvenau

  Dailininkas Artūras Šimonis sukūrė scenografiją bei kostiumus pirmajai lietuviškai vaikiškų operų trilogijai sukurtai Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre – „Bulvinė pasaka“ (2007 m.), „Makaronų opera...

  1
Daugiau straipsnių