„Laukiančio bilieto“ iniciatyva vienija kilniam tikslui

 • Teksto dydis:

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, į Klaipėdos dramos teatrą kviečia šviesi „laukiančio bilieto“ iniciatyva. Šį kartą šventiniame koncerte – talentingi pianistai, jaunieji Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai bei Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ su šveicarų atlikėju Bruno Bieri. Trečius metus populiarėjanti iniciatyva įteikia dovaną jauniems žmonėms, suteikdama galimybę aplankyti geriausius kultūrinius renginius nemokamai.

Bet kuriam vaikui

„Nors idėja gyvuoja jau trečius metus, iki šiol klaidingai manoma, jog „laukiančiais bilietais“ pasinaudoti gali tik sunkiau besiverčiančių šeimų vaikai. Nemokamai pamatyti spektaklį ar pasiklausyti koncerto gali bet kuris vaikas ar paauglys iki 18 metų nepriklausomai nuo šeimos finansinės padėties. Todėl dalyvaudami Kovo 11-osios koncerte, suteiksite galimybę pažinti kultūrą, keisti ateitį ne tik nepažįstamam, bet ir savo vaikui“, – sakė šio projekto sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Jaunatviška Kovo 11-oji prieš trejus metus Klaipėdai padovanojo išskirtinės muzikos koncertą „Nubusk pasikeitęs“, kuriuo pristatyta „laukiančio bilieto“ idėja. Anot organizatorių, VšĮ „Klaipėdos šventės“, „laukiančio bilieto“ idėja gimė kaip siekis užtikrinti, jog aukštoji kultūra būtų prieinama kiekvienam ją vertinančiam, ja besidominčiam jaunam žmogui. Visi šventiniam koncertui už pakvietimus paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“ – galimybe jaunimui iki 18 metų nemokamai lankyti kultūrinius renginius.

Kovo 11-ąją Klaipėdos dramos teatre koncertuos jaunieji pianistai: Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė, studijuojančios Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), Pijus Pirogovas (Šilutės meno mokykla) ir Milda Daunoraitė („The Purcell School“). Prie jų prisijungs Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ ir atlikėjas iš Šveicarijos B.Bieri. Renginį ves muzikologas Vytautas Gerulaitis.

Aukos po 20 eurų

„Eidami į koncertą įprastai mes perkame bilietus. Šis koncertas ypatingas – kvietimą į koncertą įteikiame už 20 eurų auką, kuri po šventinio vakaro tampa „laukiančiais bilietais“. Pavyzdžiui, jei bilietas į teatrą kainuoja 8 eurus, už jūsų 20 eurų auką sukuriami du „laukiantys bilietai“, jei bilietas kainuoja 5 eurus – sukuriami net keturi „laukiantys bilietai“, - aiškino R.Žiubrys.

Jau trečią kartą „laukiančio bilieto“ idėjos partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras.

„Laukiančio bilieto“ iniciatyva – unikalus projektas, kuris suvienija uostamiesčio verslą ir miesto bendruomenę kilniam tikslui. Projekto filosofija – kad atkurtą, nepriklausomą Lietuvą kurtų išsilavinę jaunosios kartos žmonės. Savo indėliu padėkime Klaipėdos jaunimui siekti tikslų bei kurti miestą kaip didžiausią ne tik pramonės, verslo, bet ir stambiausią kultūros uostą“, – ragino miesto savivaldybės koncertinės įstaigos Klaipėdos koncertų salė direktorė Danutė Žičkuvienė.

Kiek „laukiančių bilietų“ papildys kasas, paaiškės po Kovo 11-osios koncerto, suskaičiavus surinktas aukas.

Pasirodys jaunieji talentai

Pirmojoje iškilmingo Kovo 11-osios koncerto „Nubusk pasikeitęs“ dalyje – talentingi jaunieji Lietuvos pianistai ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai. Šventinį vakarą Klaipėdos dramos teatre virtuozišku grojimu pradės pianistės S.Kašėtaitės ir L.Žutautaitės duetas.

S.Kašėtaitę vos ketverių į muzikos pasaulį atvedė mama Liudmila Kašėtienė. Baigusi Šilutės meno mokyklą, Skaistė mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, dabar studijuoja LMTA prof. Z.Ibelhaupto klasėje. S.Kašėtaitė yra daugelio svarbių nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2017-aisiais ji pelnė Mažojo Šv. Kristoforo laureato vardą už muzikos pasiekimus.

L.Žutautaitė mokėsi Kretingos meno mokykloje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (V.Ruzgienės klasėje), studijas tęsia LMTA prof. J.Karnavičiaus klasėje. Lina yra 11-os tarptautinių, dviejų nacionalinių konkursų laureatė.

Vakarą tęs Šilutėje gyvenantis dešimtmetis P.Pirogovas, kuris šiuo metu mokosi ir muzikuoja Šilutės meno mokykloje pas mokytoją L.Kašėtienę. Darbštus ir talentingas vaikas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, nuolat semiasi patirties meistriškumo pamokose. Nuo 2016 m. rudens Pijų globoja tarptautinis Michelio Sogny fondas „SOS Talents“, jis yra nuolat kviečiamas į meistriškumo pamokas Paryžiuje.

Dar viena mokytojos L.Kašėtienės auklėtinė – M.Daunoraitė. Mergaitė pianinu pradėjo groti būdama šešerių, o šiuo metu mokosi Purcello muzikos mokykloje Londone mokytojo J.Dvariono klasėje. Milda yra daugiau kaip 20 nacionalinių bei tarptautinių konkursų nugalėtoja.

Su „Intermezzo“ ir B.Bieri

Antroje koncerto dalyje pasirodys Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ ir šveicarų atlikėjas B.Bieri. „Intermezzo“ – tai penkių Lietuvos nacionalinės filharmonijos artistų ansamblis, nuolat ieškantis naujų muzikos formų ir spalvų, todėl jo repertuare – įvairiausių stilių muzika nuo baroko iki roko.

Netikėtų spalvų šventiniam vakarui suteiks šveicarų atlikėjas B.Bieri – aistringas žmogaus balso galimybių tyrinėtojas. Obertoninį ir pustoninį giedojimą derindamas su klasikiniu ir eksperimentiniu jodel atlikimu, B.Bieri atveria įstabų neatrastų garsų pasaulį. Kita Bruno aistra – Alpių ragas bei Šveicarijoje adaptuotas ir vien ten gaminamas akustinis instrumentas hangas. Virtuoziškos hango vibracijos su klasikiniais styginiais instrumentais koncerte nuskambės jaudinamai ir nostalgiškai, pieš neatrastus kraštovaizdžius ir kvies panirti į šviesią muzikinę meditaciją.

Labdaringas koncertas „Nubusk pasikeitęs“ vyks kovo 11 d., sekmadienį, 19 val. Klaipėdos dramos teatre.

Aukoti ir rezervuoti kvietimus galima VšĮ Klaipėdos šventės biure (Turgaus g. 22–8). Informacija – tel. 8 698 16 053.

Parama ir partneriai

2016 m. „laukiančio bilieto“ idėja sulaukė 3 740 eurų paramos, už surinktas aukas buvo sukurti 874 „laukiantys bilietai“ jaunimui, iniciatyvos partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras.

2017 m. „laukiančio bilieto“ idėjai paaukota 2 385 eurai, už kuriuos sukurti 524 „laukiantys bilietai“, iniciatyvos partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos lėlių teatras bei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių