Liepojos koncertų salėje skambės klubinė muzika

 • Teksto dydis:

Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars“ kitą savaitę bus pratęstas pernai pradėtas muzikinis projektas „Pasaulis Didžiajame gintare“ (lv. „Pasaule Lielajā dzintarā“). Šių metų pirmasis projekto koncertas kvies klausytojus į išskirtinę klubinės muzikos kelionę, kuriai vadovaus kolektyvas iš Niujorko „Absolute Ensemble“, pianistas Frančesko Tristano ir dirigentas Kristjanas Järvi’s.

Sukurs ypatingą atmosferą

„Absolute Ensemble“ prieš 25 metus Niujorke subūrė prodiuseris ir dirigentas, garsios estų muzikų šeimos narys K.Järvi’s. Grupės repertuaras žavi netradiciška, regis, nesuderinamų muzikos stilių – klasikos, džiazo, roko, funko ir net hiphopo – sinteze.

Naujausioje savo programoje „Absolute Club“ grupė kartu su tarptautinį pripažinimą pelniusiu virtuozu, pianistu ir kompozitoriumi DJ Francesco Tristano klausytojus supažindins su populiarios klubinės muzikos pasauliu.

„Tai bus kelionė į garsų, erdvės, jausmų ir naujų galimybių šalį, – apie artėjantį šou mintimis dalijosi muzikantai. – Mes sukursime atmosferą, kurioje norėsis prisijungti prie bendro šėlsmo, mėgautis gyvenimu, pasisemti teigiamos energijos, šokti ir užmegzti naujas pažintis.“

Vienija siekis eksperimentuoti

Nuo praėjusio amžiaus svingo iki rokenrolo, nuo ambient stiliaus iki šiuolaikinių house ir hiphopo ritmų – sumanieji muzikantai analogų neturinčioje programoje sulydys pačius populiariausius šokių ritmus. Ši kūrybinė mintis gimė susitikus dviem kūrybiško šiuolaikinio muzikinio pasaulio atstovams – K.Järvi’ui ir F.Tristano. Juos vienija siekis eksperimentuoti įvairių muzikos žanrų sinteze ir nepaisyti tradicinių muzikinės sampratos ribų. Tokių meninių sprendimų tikslas – naujos publikos sudominimas nauju klasikiniu skambesiu. Be to, tai bus ir abiejų muzikantų ilgai lauktas sugrįžimas į Liepojos koncertų salę „Lielais dzintars“.

„Dar iki mano viešnagės K.Järvi’s man daug pasakojo apie šią salę, didelį įspūdį jam palikusią jos akustiką ir įspūdingą architektūrą, profesionalų kolektyvą ir malonų priėmimą. Kristjanas neslėpė, kad ši vieta jam yra ypatinga ir svarbi. Dabar taip pat apie ją galvoju ir aš“, – po viešnagės koncertų salėje „Lielais dzintars“ praėjusių metų vasarą prisipažino garsusis klavišinių instrumentų virtuozas F.Tristano.

Dvi charizmatiškos asmenybės

Liuksemburge gimęs pianistas ir technomuzikos atlikėjas F.Tristano yra apdovanotas gausybe talentų – išskirtinis pianistas, kompozitorius, techno- ir džiazo muzikantas sugeba kūrybingai žaisti įvairių laikmečių muzika, žanrais ir stiliais. Išlikdamas ištikimas intelektualiajai šokių muzikai, pianinu ir sintezatoriumi F.Tristano sukuria įspūdingus garsų koliažus, kuriuose J.S.Bacho tokatos sulydomos į vieną muzikinį darinį su G.Frescobaldi ir jo paties parašytomis kompozicijomis. Kelių muzikinių albumų autorius kas savaitę koncertuoja įvairiausiose pasaulio šalyse. Francesco yra tapęs naujo muzikinio judėjimo, kultivuojančio klasikinės ir elektroninės muzikos sąlyčio taškus, ikona.

Dirigentas ir prodiuseris K.Järvi’s reputaciją pelnė kaip vienas energingiausių ir inovatyviausių klasikinės muzikos scenos veidų. Kuruodamas savo projektus, su būdingu žaismingu lengvumu jis sujungia skirtingų laikmečių ir žanrų muziką, išraiškingais dirigento batutos mostais užkrečia klausytojus meile gyvenimui ir muzikai.

Nevaržys jokie apribojimai

Programa „Absolute Club“ sudaryta iš K.Järvi’o, F.Tristano, Stefano Bollani ir Gene Pritskerio naujųjų kūrinių. Ją praėjusį rudenį pirmoji išgirdo Bremene vykusio festivalio „Musikfest“ publika.

Koncertas Liepojoje vyks balandžio 7 d. 18 val. Publikai vietos nėra priskirtos, todėl laisvos koncerto atmosferos nevaržys jokie apribojimai. Kiekvienas klausytojas spręs pats, ar pasirinkti sėdimą vietą, ar stovimą šokių aikštelėje. Bilietus, kurių kaina prasideda nuo 10 eurų, galima nusipirkti interneto svetainėje www.bilesuparadize.lv.

Koncertinė serija „Pasaulis Didžiajame gintare“ pradėta 2017 m. Šis projektas ir šiemet atvers galimybes susipažinti su šiuolaikinio muzikos pasaulio asmenybėmis, šiuo metu darančiomis įspūdingas karjeras Europoje, Šiaurės Amerikoje ar kituose pasaulio žemynuose. Šis projektas įvertintas „Liepojos kultūros apdovanojimu 2017“. Taip įvertinta šio projekto svarba ir indėlis į Liepojos koncertų salės populiarinimą pasaulyje. Kitas projekte numatytas renginys – belgų kvinteto „Het Collectief“ koncertas gegužės 12-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių