„Nerija“ pradėjo atsisveikinimo turą po Lietuvą

 • Teksto dydis:

Anšlaginiu koncertu Panevėžyje Lietuvos estrados gyva legenda – ansamblis "Nerija" – pradėjo savo atsisveikinimą su žiūrovais. Paskutinį kartą vienoje scenoje pasirodo visas "Nerijos" žvaigždynas: Edmundas Kučinskas, Birutė Petrikytė, Simonas Donskovas, Vitalijus Pauliukas, Laima Žemaitytė, Nijolė Tallat-Kelpšaitė ir Antanas Čapas.

Ansambio "Nerija" atsisveikinimo koncertai lapkričio 11 d. dar vyks Vilniuje, 17 d. – Klaipėdoje, 22 d. – Alytuje, 24 d. – Kaune, 25 d. – Šauliuose (papildomas koncertas), 27 d. – Alytuje (papildomas koncertas), sausio 5 d. – Marijampolė (papildomas koncertas).

Koncertas prasidėjo garsiausių "Nerijos" dainų popuri ir nuo pat pirmų akimirkų publika savo numylėtinius pasitiko audringomis ovacijomis – tokiomis, kokias galima užsitarnauti tik per 50 metų.

Viso koncerto metu žiūrovai galėjo stebėti savo mylimus atlikėjus, kurie buvo įsitaisę scenos centre, patogiuose foteliuose. Toks nematytas sceninis sprendimas buvo priimtas norint pagerbti dainininkus.

Tai buvo pirmas kartas jų ilgoje karjeroje, kai savo koncertą jie matė ne iš užkulisių. Vienintelis Simonas Donskovas pasiprašė nebūti sodinamas scenoje. Atlikėjas garsėja kuklumu ir labai jaudinasi, todėl jam ramiau buvo būti įprastoje vietoje – už scenos.

"Žmogus pradeda savo gyvenimo kelią, nueina jį ir pabaigia. Taip ir kiekviena muzikos grupė. Bet ne kiekviena grupė galėjo nugyventi tokį prasmingą kelią. Mūsų dainos mus pergyvens. Šitą solistų branduolį galima vadinti legenda. Ne kiekviena grupė gali didžiuotis užsitarnavusi legendinės vardą. O "Nerija" gali. Todėl atsisveikiname, bet nereikia ašarų", – sakė N.Tallat-Kelpšaitė ir uždainavo vieną garsiausių savo dainų "Ne, nereikia ašarų".

Po jos į avansceną išėjo V.Pauliukas su savo populiariausiomis dainomis. "Raganų puota", "Dar ne ruduo", "Birželio rytą" – sunku apsispręsti, kuris šių superšlagerių yra garsiausias.

"Jūs tikriausiai puikiai žinote mano titulinę "Nerijos" dainą. Norėčiau, kad drauge padainuotume", – ragino L.Žemaitytė, pristatydama dainą, kurią tikrai žino kiekvienas estrados gerbėjas – "Vėjas padainuos". O per Kęstučio Lušo energinguosius "Raudonus šermukšnius" salėje į viršų kilo rankos.

"Aš norėčiau pasakyti, kad šitą legendą sukūrė ne tik žmonės esantys scenoje, bet ir pirmasis "Nerijos" vadovas Romualdas Bieliauskas bei daugybė puikių muzikantų. Bet labiausiai noriu padėkoti jums, jūs taip pat kūrėte šią ilgametę, beveik penkių dešimtmečių legendą", – tikino A.Čapas.

Jis pasirinko netradicinį sprendimą ir padainavo dainą "Kai bunda miškai", kuri, jo paties teigimu, neskambėjo maždaug 40 metų. O štai apie "Pašauki mane" to pasakyti negalima, nes daina sėkmingai skamba ir šiandien – su ja jau ne viena karta užaugo.

Per koncertą skambėjo daug gražių žodžių. "Kad jūs lydėtų meilė ir kad žiūrėdami vienas kitam į akis džiaugtumėtės gyvenimu", – linkėjo B.Petrikytė. Atlikusi "Man nereikia vėjo" ir "Ateina metas" bei pademonstravusi, kad bėgantis laikas nedaro įtakos jos galingam balsui.

"O dabar aš noriu pristatyti savo pirmąją meilę. Klaipėda, mokykla, aš kiekvieną dieną sekdavau paskui jį, kai eidavo į salę repetuoti. Jis toks gražus ir manęs nepastebėdavo. Taigi – S.Donskovas", – savo kolegą pristatė B.Petrikytė.

"Nebežinau, kaip dabar dainuoti po tokio pristatymo", – kuklinosi šis. Bet atliko net tris kūrinius: "Jau ruduo", "Gyvenimas gražioj šaly" ir "Laiko ratas".

"Kai aš išėjau iš "Nerijos", atėjo šitas žmogus. Ir aš labai džiaugiuosi, kad mums neteko konkuruoti", – pristatydamas E.Kučinską juokavo S.Donskovas.

"Mes buvome svarbūs, bet vienas buvo pats svarbiausias. Deja, jo gyvenimo žvaigždė užgeso, tačiau jo estrados maestro žvaigždė švies amžinai", – sakė E.Kučinskas ir atliko Stasiui Povilaičiui skirtą jautrią dainą "Langas".

Koncertas baigėsi kaip ir prasidėjo – bendra daina ir audringais plojimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

dainininke

dainininke portretas
Nedainavo apie 20 metu, o dabar atsisveikinimas

ALGIS

ALGIS portretas
Jokia čia ne NERIJA jie jau senai ne jos nariai , o tikrūjų NERIJOS dabartinių dainininkų nėra -APSIŠAUKĖLIAI pasipinigauti sugalvojo .

Ok

Ok portretas
Senos perdilos,dar bliauna???
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kviečia į 33-iosios literatūrinės I. Simonaitytės premijos įteikimą
  Kviečia į 33-iosios literatūrinės I. Simonaitytės premijos įteikimą

  Sausio 23 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje bus įteikiama 33-oji literatūrinė I. Simonaitytės premija knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui, kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui už parengt...

 • E. Balsio jubiliejinių metų pradžia – su emocija
  E. Balsio jubiliejinių metų pradžia – su emocija

  Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kompozitoriaus E. Balsio jubiliejinių metų renginių programą sausio 15-ąją pradėjo iškilmingu koncertu Žvejų rūmuose, kurį vedė muzikologė Gerūta Griniūtė. Koncertą įrašinėjo LRT televiz...

  2
 • Skambės atgimę E. Balsio kūriniai
  Skambės atgimę E. Balsio kūriniai

  Žymaus lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines uostamiestis paminės su trenksmu. Iš pajūrio kilusio menininko atminimo garbei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skirs premjeras, koncertą. Sujaudinta šios žinio...

  2
 • Dinozaurai iš Marso primins tikrąsias vertybes
  Dinozaurai iš Marso primins tikrąsias vertybes

  Vasario 2 d. Žvejų rūmuose choreografė Aušra Krasauskaitė mažiesiems žiūrovams pristatys šokio spektaklį pagal kompozitoriaus Kristijono Lučinsko muziką „Tikroji dinozaurų istorija“. Bilietai į jį išgaravo dar per...

 • Suviliojo neįprasta ekskursija po kūrėjos sielą
  Suviliojo neįprasta ekskursija po kūrėjos sielą

  Retas tapytojas įsileidžia žiūrovus į tas sielos erdves, kurios svetimiems dažniausiai neprieinamos. Dailininkės kaunietės Eglės Velaniškytės atvejis – ypatingas. ...

  2
 • Klaipėdos kamerinis orkestras „Baroko šviesoje“
  Klaipėdos kamerinis orkestras „Baroko šviesoje“

  Po turiningos meistriškumo kursų savaitės Klaipėdos kamerinis orkestras netrukus sukvies publiką įvertinti pasiektų rezultatų. Jau kelerius metus gyvuojanti meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva – gilintis į baroko muzikos paslaptis &nd...

 • M. L. Rėzos dainos ir istoriko paskaita
  M. L. Rėzos dainos ir istoriko paskaita

  Klaipėdos etnokultūros centras kitą savaitę kviečia į du renginius – pasidainavimų vakarą, kuriame skambės Martyno Liudviko Rėzos dainos, ir istoriko paskaitą apie kovas už Lietuvos Nepriklausomybę. ...

  1
 • Efemeriniai sapnai skambant muzikai
  Efemeriniai sapnai skambant muzikai

  Koncertas „Efemeriniai sapnai“ vilioja apsilankyti Klaipėdos koncertų salėje, kur sausio 16 d. 18.30 val vyks Rygos saksofonų kvarteto pasirodymas. Jaukioje pirmojo aukšto fojė valandėlei įsikurs ne tik kvartetas, bet ir publika, pasi...

 • Filmo apie Laisvės paminklo kūrėją premjera
  Filmo apie Laisvės paminklo kūrėją premjera

  Laisvės gynėjų dieną Klaipėdos kino klubas „8.1/2“ paminės filmo, skirto istorinio Laisvės paminklo kūrėjui Juozui Zikarui, premjera. Filmą pristatys klaipėdietis režisierius Linas Mikuta. ...

 • Muziejuje – Klaipėdos krašto dienai skirtas renginys
  Muziejuje – Klaipėdos krašto dienai skirtas renginys

  Sausio 15 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) vyks Klaipėdos krašto dienai skirtas renginys. Jo metu bus pristatyta nauja knyga ir DVD filmas „Paskutinis, užvėręs vartus“, parengti pagal...

Daugiau straipsnių