Netikėtas skambesys koncerte „Digitus perpetuum“

  • Teksto dydis:

Originalią pasaulio tautų instrumentų, varinių pučiamųjų kvinteto, perkusijos ir elektronikos sintezę išgirsime naujoje Klaipėdos brass kvinteto programoje „Digitus perpetuum“ lapkričio 7 dieną, trečiadienį, Klaipėdos koncertų salėje.

Kvintetas ją atliks kartu su multiinstrumentalistu ir kompozitoriumi Sauliumi Petreikiu, pastaruoju metu vis plačiau  –  nuo Europos iki Kinijos – savo kūrybą skleidžiančiu įvairiapusiu menininku. Varinių pučiamųjų partijas sukūręs Ignas Juzokas koncerto skambesyje įmaišys ir elektronikos, o dar spalvingiau bus pridėjus perkusiją, kuria gros Edmundas Federavičius.

Internetinėje paieškoje įvedus žodį „multiinstrumentalistas“ pirmiausia pamatysime ne ką kitą, o Sauliaus Petreikio pavardę. Muziko profesiją Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pradėjęs kaip trimitininkas, jis neapsiribojo tuo ir nėrė į nesibaigiančias naujų skambesių paieškas. S. Petreikis susidomėjo lietuvių ir pasaulio tautų muzikos instrumentais, sukaupė didelę jų kolekciją. Jis profesionaliai groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais iš viso pasaulio: jam pavaldžios klasikinė, indiška bansūri, kiniškos hulusi bei dizi, graikiška flojera, Šiaurės bei Pietų Amerikos ir nepalietiškos fleitos, airiški bei škotiški vislai, persiški najai, armėniški dudukai bei zurnos, slovakiškos fujaros, itališkos, Pietų Amerikos bei vengriškos okarinos, australiškas didžeiridū, Karibų salų kriauklės, slovakų švilpos, lūpinės armonikėlės ir daug kitų...

Saulius turi polinkį į įvairių stilių sintezę, nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja ir improvizuoja, tad jo koncertai visada yra kupini netikėtumų. Grojimo Rytų kraštų pučiamaisiais instrumentais paslapčių jis sėmėsi pas armėnų, persų ir indų tradicinės muzikos atlikėjus: Dživaną Gasparianą, Mohammadą Rasouli, Nadapremą (Ernestą Jepifanovą), Marian Svašek.

Tatentingas atlikėjas jau yra išleidęs 6 savo kūrybos albumus, savo solo programas pristatęs daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Kinijoje ir kitur. Atlikėjas groja su grupe „Saulės Broliai“, Chris Ruebens Ensemble, Rasa Serra & World Duo, Baltijos gitarų kvartetu, M. K. Čiurlionio kvartetu, Domantu Razausku, taip pat su Lietuvos ir Lenkijos simfoniniais orkestrais kaip solistas. 2014 m. Škotijoje sukūrė grupę Saulius Petreikis and The Unit 7 Allstars ir išleido albumą „Lowlands”. Jis bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos ir pasaulio muzikantais, šokėjais, aktoriais, režisieriais, kuria muziką spektakliams.

Koncerte klausysimės vientisos kompozicijos, kurios autoriai – Saulius Petreikis ir Ignas Juzokas. Pastarasis taip pat pasižymi talento universalumu: be įvairios muzikos kūrybos jam puikiai pažįstamas kontrabosas ir garso režisūra. Diplomuotas kompozitorius ir atlikėjas Ignas Juzokas sukurs ir gyvai atliks elektroninę projekto dalį bei užrašys pučiamųjų kvinteto partijas. „Tai begaliniai skaičiai, tai sako pats pavadinimas. Iš vienos pusės, šioje muzikoje svarbi intuicija, improvizacinis momentas, iš kitos – turime griežtas struktūras“, – taip projekto sumanymą komentuoja Ignas. Perkusijos partiją atliks klaipėdietis Edmundas Federavičius, apart džiazo projektų, dažnai pasirodantis Klaipėdos koncertų salėje bei Klaipėdos muzikiniame teatre. Klaipėdos brass kvinteto sudėtyje muzikuos Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

„Kai klausausi patinkančio atlikėjo, jaučiuosi kaip naujai gimęs. Norėčiau, kad ir kiti tai išgyventų mano koncertuose.“ – sako Saulius Petreikis ir kviečia tapti unikalaus projekto „Digitus perpetuum“ dalimi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių