Palanga rengiasi išskirtinei Tūkstančio stalų šventei

 • Teksto dydis:

Palangiškiai intensyviai rengiasi mėnesio pabaigoje, rugsėjo 21 dieną, vyksiančiai Tūkstančio stalų šventei. Tai renginys, kurio metu įtemptą kurortinį sezoną užbaigę vietos gyventojai populiariausioje J. Basanavičiaus gatvėje susėda prie bendro, beveik kilometro ilgio stalo, kad kartu su kaimynais galėtų pasidžiaugti nuveiktais darbais, aptarti pasibaigusios vasaros rezultatus bei pasidalinti ateities planais. Taip pat – padėkoti svečiams, mylintiems Palangą.

Ypatinga šventė

Šiemetinė Tūkstančio stalų šventė ypatinga – Palangai tapus Lietuvos kultūros sostine, kurorto gyventojai deda visas pastangas, kad galėtų kuo originaliau savo svečiams pristatyti tai, ką turi geriausia. „Kultūros sostine Palanga dar bus beveik keturis mėnesius, tad visi, kas dalyvaus Tūkstančio stalų šventėje, stengsis save pristatyti išskirtinai: parengti pačias geriausias kultūrines programas, patraukliausius valgiaraščius, parodyti visus savo privalumus“, – įsitikinęs vienas iš šventės organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.
Išskirtinė ši Tūkstančio stalų šventė turėtų būti ir dalyvių gausa – vos pradėjus registraciją, sulaukta itin didelio vietos verslininkų, tautodailininkų susidomėjimo. Dalyvauti Tūkstančio stalų šventėje norą jau pareiškė ir kurorto įstaigų atstovai, kūrėjai, meno kolektyvai. Pastarieji, visą dieną Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje keisiantys vieni kitus, palaikys šventinę dalyvių ir svečių nuotaiką.
Norintieji įsigyti meno dirbinių taip pat neliks nuvilti. Pasak tautodailininko A. Bukausko, šventėje savo kūrinius pristatys maždaug dvidešimt tautodailininkų. Liaudies meno mėgėjų dėmesio bei įvertinimo lauks gintaro, medžio, tekstilės, keramikos bei žalvario dirbiniai.

Sveiko maisto šventė

Kaip visada, Tūkstančio stalų šventę praturtins ir Sveiko maisto šventė, kuri šiemet bus skiriama patiems mažiausiems ir jų artimiesiems. Tai bus puikus renginys kurorto gyventojams ir Palangos miesto svečiams, praturtintas galimybėmis susipažinti ne tik su sveikos mitybos idėjomis, bet ir suteiksiantis žinių apie galimybę patiems sveikai gyventi ir sveikai auginti savo vaikus Lietuvoje.
Tris dienas vyksiančios Sveiko maisto šventės metu numatomos konferencijos, seminarai, degustacijos, kiti renginiai. Tačiau gražiausia jos dalis svečius vilios rugsėjo 21 d., šeštadienį, J. Basanavičiaus gatvės gale – prie Palangos tilto vyks teminių, degustacinių ir šeimininkių šeimininkės stalų konkursai. Vakare visų dalyvių lauks nugalėtojų apdovanojimo vakaras ir vakaronė.

Laukia svečių

Palangiškiai Tūkstančio stalų šventės metu siekia ne tik kartu su kaimynais ar kolegomis pasidžiaugti prabėgusios vasaros pasiekimais, bet ir padėkoti Palangą mylintiems ir šį kurortą savo atostogoms besirenkantiems miesto svečiams. Todėl kitų miestų gyventojai Tūkstančio stalų šventėje yra labai laukiami.
Renginio organizatoriai neabejoja – rugsėjo 21 d. atvykti į kurortą bei pasivaikščioti po šurmulingąją J. Basanavičiaus gatvę tikrai verta. „Vieno renginio metu pamatyti bei patirti viską, kas yra geriausia Palangoje, galima tik per Tūkstančio stalų šventę“, – pabrėžė N. Stasiulis.

Švenčių gausa

Tūkstančio stalų šventė palangiškių ir svečių lauks rugsėjo 21 d., o jau artimiausią šeštadienį, rugsėjo 7 d., Palanga pakvies į kitą ne mažiau jaukų renginį – Birutės parko dieną.
Floristinėmis kompozicijomis pasidabinusiame parke tvyros kūrybiška atmosfera – minint jau aštuntąją Birutės parko dieną, palangiškiai ir svečiai bus pakviesti į ramius literatūrinius susitikimus. Renginio organizatoriai taip nusprendė atiduoti duoklę kūrėjams, mėgusiems lankytis Palangoje, ir kuriuos kurti įkvėpė būtent šis kurortas. Tad šią dieną pagarba bus parodyta etnografui ir literatūros istorikui L. A. Jucevičiui, kompozitoriui M. K. Čiurlioniui ir S. Kymantaitei-Čiurlionienei, literatams Maironiui, A. Mickevičiui, V. Mykolaičiui-Putinui, G. Petkevičaitei-Bitei, S. Nėriai, M. Valančiui, M. Vaitkui, S. Valiūnui – garsiosios dainos „Birutė“ autoriui.
Visą dieną parke renginiai keis vienas kitą – norintieji galės sudalyvauti viktorinose, pasigėrėti monospektakliu, pasiklausyti žemaitiškų melodijų ar pasineri į kitas šventės dalyvių siūlomas pramogas. Čia taip pat bus galima sutikti aktorius, įkūnijančius Palangoje kūrusius žinomus šalies literatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių