Palangoje – festivalis „Amber Wind 2018” | kl.lt

Palangoje – festivalis „Amber Wind 2018”

  • Teksto dydis:

Pernai sėkmingai debiutavęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind” sugrįžta į kurortą gegužės 17-19 d. ir kviečia susitikimams su nenuspėjama pučiamųjų muzika.

Palangiškių ir kurorto svečių lauks kūrybinės ir meistriškumo dirbtuvės, orkestrų paradai, „open air“ pasirodymai, visų trijų Baltijos valstybių kariuomenių orkestrų performansas, džiazuojanti eksperimentinė muzika ir didieji koncertai, kurių pagrindinis svečias - pučiamųjų žanro pasaulio čempionai „BrassBand Willebroek“ iš Belgijos Karalystės.

Šiuo metu Europos pučiamųjų orkestrų čempionate Utrechte dalyvaujantys dirigento Frans Violet vadovaujami daugkartiniai nacionalinių pirmenybių ir Europos nugalėtojai „Brassband Willebroek“ savo pasirodymą Palangos koncertų salėje surengs gegužės 19 d.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių orkestrai kurorto publikai koncertuos dukart, gegužės 18 d., penktadienį, surengdami pasirodymą centrinėje miesto aikštėje bei Palangos koncertų salėje. Kartu su jais į sceną žengs Argentinoje gimęs, o šiuo metu Austrijoje reziduojantis trombonininkas Lito Fontana, Palangoje taip pat surengsiantis ir meistriškumo dirbtuves.

Antrus metus iš eilės savo unikalia darbo su vaikais metodika kūrybinėse dirbtuvėse – pamokose dalinsis britas edukatorius Steven Legge. Meistriškumo dirbtuves Lietuvos pučiamųjų muzikos profesionalams ir mėgėjams surengs ir dar vieni festivalio svečiai iš Vengrijos – ansamblis „In Medias Brass”. Gegužės 17 d., ketvirtadienį, šis kvintetas kartu su Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijos ansambliu atidarys festivalį „Amber Wind“ nemokamu koncertu Palangos kurhauzo salėje.

Brass band, elektroninės ir džiazo muzikos įtakose užaugintą eksperimentinės muzikos albumą „Ellis Island“ „Vandenio“ muzikos klube penktadienio vakarą pristatys jaunas ir ambicingas projektas „Doux“, kuriam savo jėgas suvienijo kompozitorius Stan Nieuwenhuis ir kornetininkas Harmen Vanhoorne iš Belgijos.

Kaip ir pernai, pučiamųjų garsuose maudysis visas miestas. Palangos gatvėse, aikštėse ir Birutės parke girdėsite Valstybinį pučiamųjų instrumentų orkestrą „Trimitas“, pučiamųjų instrumentų orkestrą „Kybartai“, Šiaulių pučiamųjų orkestrą, Panevėžio rajono orkestrą „Aukštyn“ ir šventės šeimininkus - „Palangos orkestrą“.

Ištvermingiausių festivalio gerbėjų lauks „Amber Wind“ jam session vakarėliai resto-pub „Oldman“, kur du vakarus iš eilės šventinę atmosferą kurs Klaipėdos džiazo scenos atstovai.

„Amber Wind 2018” programa:

 

Gegužės 17 d. (ketvirtadienis)

 

15.00

ATVIROS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS:
„IN MEDIAS BRASS“
„In Medias Brass“: Richárd Kresz – trumpet, Tamás Pálfalvi – trumpet, János Benyus – horn, Attila Sztán – trombone, József Bazsinka, Jr. – tuba

Palangos kurhauzo salė

 

Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

18.45

FESTIVALIO ATIDARYMAS

Prie Palangos kurhauzo

19.00

ANSAMBLIŲ VAKARAS:

ANSAMBLIS „LMTA BRASS“
Vadovas Marius Balčytis

***

VARIO KVINTETAS „IN MEDIAS BRASS“
Richárd Kresz – trimitas
Tamás Pálfalvi – trimitas
János Benyus – valtorna
Attila Sztán – trombonas
József Bazsinka, Jr. – tūba

Palangos kurhauzo salė

 

Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

 

Gegužės 18 d. (penktadienis)

 

16.00

ŠIMTMEČIŲ FANFAROS

Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenių orkestrų pasirodymas, skirtas Baltijos valstybių Nepriklausomybių atkūrimo jubiliejams paminėti

Centrinė miesto aikštė

19.00

KONCERTAS „GARSŲ SPALVOS“

Dalyvauja: Jungtinis Baltijos šalių karinis orkestras Solistas Lito Fontana

Palangos koncertų salė

 

Vytauto g. 43, Palanga

 

Bilietus platina: tickets.paysera.com

 

21.00

„DOUX“ LIVE IN PALANGA: „ELLIS ISLAND“

Dalyvauja: Kompozitorius-edukatorius Stan Nieuwenhuis, kornetininkas Harmen Vanhoorne

Muzikos klubas „Vandenis“

 

Birutės al. 47, Palanga

 

Bilietus platina: tickets.paysera.com

 

23.00

Amber Wind Jam Session

Resto-pub „Oldman“

 

Jūratės g. 2a, Palanga

 

 

Gegužės 19 d. (šeštadienis)

 

9.00

Atviros pamokos DŪDOS VAIKAMS su Steven Legge

Palangos kurhauzo salė

 

Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

11.00

ATVIROS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS:
LITO FONTANA

Palangos kurhauzo salė

 

Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

13.00

PUČIAMŲJŲ ORKESTRŲ KONCERTAI AIKŠTĖSE

Dalyvauja:

„Palangos orkestras“
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
Šiaulių pučiamųjų orkestras
Orkestras „Kybartai“

Grafų Tiškevičių skveras

Generolo J. Žemaičio skveras
Centrinė aikštė
Nepriklausomybės aikštė

14.00

ORKESTRŲ PARADAS

Vytauto gatvė

14.30

LAKONIŠKI ORKESTRŲ PASIRODYMAI IR JUNGTINIS FESTIVALIO ORKESTRAS

Dalyvauja: „Palangos orkestras“; Šiaulių pučiamųjų orkestras; Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“; pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“; Brass Band „Aukštyn“

Palangos Birutės parkas,
Gintaro muziejaus šiaurinė terasa

17.00

PARKO KONCERTAS: BRASS BAND „AUKŠTYN“

Palangos Birutės parko rotonda

20.00

FESTIVALIO GALA KONCERTAS

Dalyvauja: Brassband Willebroek; dirigentas Frans Violet

Palangos koncertų salė

 

Vytauto g. 43, Palanga

 

Bilietus platina: tickets.paysera.com

22.00

Amber Wind Jam Session

Resto-pub „Oldman“

 

Jūratės g. 2a, Palanga

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių