Rugsėjį Klaipėdoje – tarptautinis garso meno festivalis „Sound Around“

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 5-7 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) vyks tarptautinis garso meno ir eksperimentinės muzikos festivalis „Sound Around“, į turiningą koncertų, diskusijų ir veiklos bei kūrybos prezentacijų programą sukviesiantis muzikos kūrėjus, garso inžinierius, kuratorius iš Lietuvos, Kaliningrado (Rusija) bei Gdansko (Lenkija).

Dalyvių gretose – eksperimentinės muzikos kūrėjas, lietuviškos neofolko scenos dalyvis, projektų DONIS ir d.n.s. autorius Donatas Bielkauskas; aktyviai veiklą plėtojantis garso menininkas, renginių organizatorius, eksperimentinės muzikos platformos „Agharta“ sumanytojas Armantas Gečiauskas-Arma; vienas iš festivalio „Sound Around“ Kaliningrade iniciatorių – kuratorius ir muzikos kūrėjas Danilas Akimovas; Kaliningrado eksperimentinės scenos senbuvis Andrejus Kolomytcevas; minimal ir dub muzikos kūrėjas iš Gdansko Robertas Suszko-Dat Rayon; laužytų technoritmų propaguotojas Michalas Liberakas-Verbalizer ir kiti saviti muzikos kūrėjai bei garso menininkai.

Festivaliai bei rezidencijų programa su „Sound Around“ vėliava šią vasarą jau įvyko Kaliningrade bei Gdanske. Kiekvienai iš trijų projekte dalyvaujančių šalių rezidencijoje atstovauja trys garso menininkai. Visi jie Klaipėdoje susitiks likus savaitei iki festivalio ir kaups bendrus įspūdžius bei idėjas, kurias publikai pristatys festivalio metu. „Sound Around“ renginiai – nemokami.

Ketvirtadienį, rugsėjo 5 d., 11–17 val. KKKC II aukšte (Bažnyčių g. 4) vyks dalyvių kūrybos pristatymas, perklausos, pokalbiai apie garso meno bei eksperimentinės muzikos stilistikas ir technikas, tendencijas bei kontekstą.

Penktadienį, rugsėjo 6 d., 11–14 val. kolektyvinėse kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai pasitelks garsą kaip mediją dienoraščiui kurti, o 19 val. pakvies į pirmąjį festivalio „Sound Around“ koncertą KKKC Meno kieme. Solinius pasirodymus surengs bei kolektyvinėse improvizacijose dalyvaus svečiai iš Gdansko Robertas Suszko-Dat Rayon, Michalas Liberakas-Verbalizer, kaliningradiečiai Sergejus Ivanovas-Kratong, Konstantinas Traščenkovas bei lietuviai Donatas Bielkauskas-d.n.s., Gytis Skudžinskas-GyS ir Valdemaras Manomaitis.

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., 13–16 val. vyks dar vienas susitikimas, kurio metu bus pristatyta eksperimentinė kolaboracija tarp Antano Dombrovskij ir Andrejaus Kolomytcevo, Armanto Gečiausko-Armos įkurta eksperimentinės muzikos platforma „Agharta“, Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriaus kuratoriaus Danilo Akimovo veikla rengiant garso meno ir eksperimentinės muzikos projektus. Vakare, 19 val., dalyviai pakvies į baigiamąjį renginio koncertą Meno kieme. Čia pasirodys Andrejus Kolomytcevas, Krzystofas Wronskis, Antanas Dombrovskij, Arturo Bumšteino kūrinį atlikisiantis Dominykas Vyšniauskas, Armantas Gečiauskas-Arma ir Danilas Akimovas.

Projekto „Sound Around“ audiorezultatai bus išleisti kompaktiniu disku. Anot lietuviškosios dalies kuratoriaus Tautvydo Bajarkevičiaus, renginiai Klaipėdoje, turinčioje savitą eksperimentinės muzikos tradiciją ir Lietuvos atlikėjų gretas papildžiusioje ne vienu žinomu vardu, žada daug įspūdžių bei atradimų besidomintiems menine garso raiška.

„Nuo didžiosios Rusijos geografiškai nutolęs ir nuo Vakarų Europos vizų režimo skiriamas Kaliningradas subrandino savitą ir energingą audiofilų bendruomenę. Eksperimentinės muzikos ir garso meno scenos gyvenimą čia paįvairina ir Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriaus Kaliningrade rengiami tarptautiniai projektai, tarp kurių – ir šios institucijos inicijuotas projektas „Sound Around“, prasidėjęs 2012-aisias ir šiemet įgavęs tinklo, įtraukusio tris miestus, formą. Gdansko Šiuolaikinių menų centras „Łaznia“ turi išplėtotą eksperimentinės muzikos renginių seriją, o mieste gana aktyviai veikia ir neformali scena“, – pasakojo T. Bajarkevičius.

Festivalis „Sound Around“ yra projekto „Pažink svetimšalį: tarpusavio supratimo tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų ugdymas, skatinant mainus šiuolaikinio meno ir kultūros srityje“ dalis. Projektą vykdo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriumi (Rusija) ir Gdansko Šiuolaikinių menų centru „Łaznia“ (Lenkija).

Daugiau informacijos apie „Sound Around“ rezidencijų programą, festivalį ir jo dalyvius rasite KKKC interneto svetainėje www.kkkc.lt bei projekto tinklalapyje www.closestranger.eu.

Projektas „Pažink svetimšalį“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos 2007–2013 m. programą. Pagrindinis programos, finansuojamos Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos Federacijos lėšomis, tikslas – stiprinti Lietuvos, Lenkijos bei Rusijos bendradarbiavimą plėtojant dvišalius ir trišalius santykius. Bendroji „Pažink svetimšalį“ projekto vertė – 873,620.59 eurų. Programos įnašas į projektą sudaro 768,786.12 eurų (88%) arba 2648468.1 Lt. Ko-finansavimas iš dalyvaujančių institucijų –  104,834.47 eurų (12%).


Šiame straipsnyje: Sound aroundKKKCfestivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių