Savaitgalį Šventojoje šurmuliuos bendruomenės sueigos renginiai

 • Teksto dydis:

Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.

Visą savaitgalį

Visą savaitgalį Šventojoje bus galima mėgautis vietos gyventojų ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė“.

Bendruomenės sueigoje planuojama pagerbti ir žymias Šventosios šeimas, susirinkusieji turės galimybę išgirsti, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai, muzikantai, šokėjai.
Šį renginį organizuoja Šventosios seniūnijos gyventojų bendruomenė bei VšĮ „Šventosios ženklai“.

Laikas „pažadinti“

Viena iš Šventosios bendruomenės sueigos organizatorių Audronė Bukauskienė, paklausta, kaip kilo mintis visus sukviesti į tokį renginį, šypsojosi: „Šventoji pakankamai smarkiai miega, tad nutarėme vietos gyventojus „pažadinti“, - sakė ji.

Kartu siekiama ne tik paraginti šventojiškius susieiti, pasidžiaugti vieniems kitų sugebėjimais bei pasiekimais, bet ir paskatinti bendriems darbams, bendrai veiklai.
„Baltų vienybė“

Šventinius renginius pradės jėgos aitvarų ir burlenčių turnyras „Baltų vienybė“. Jei tik bus palankus vėjas, šio renginio dalyviai plauks nuo molo iki Palangos.

Esant netinkamam orui, gražiu reginiu pasidžiaugti norintys šventojiškiai ir svečiai neliks nuskriausti, tačiau tuomet planuojama apsiriboti tik parodomąja programa.

Istorinė paroda

Vidurdienį šventojiškiai ir svečiai kviečiami prie „Eldijos“ – pasigrožėti paroda, atspindinčia Šventosios istoriją. Šioje parodoje bus galima susipažinti su M. Balčiaus surinkta ir sistemina istorine bei kultūrine medžiaga apie Šventąją: miestelio, uosto kūrimą tarpukariu, senbuvius. Fotografijos bus eksponuojamas šalia „Eldijos“.

Parodoje taip pat bus pateikta A. Bukauskienės parengta meninė kompozicija apie senąsias, net 17 a. siekiančias šventojiškių gimines, kurių palikuonys čia gyvena ir šiandien.

Prie Šventosios istorinių fotografijų parodos savo  apie 1970 m. darytomis žvejų nuotraukomis mielai sutiko prisijungti ir iš Šventosios kilęs fotomenininkas Leonardas Skirbstas.

„Norime ne tik pristatyti turimą medžiagą, bet ir paskatinti visus šventojiškius prisijungti renkant bei kaupiant šią vertingą informaciją, kuri ateityje galėtų tapti leidinio apie Šventąją pagrindas“, – sakė A. Bukauskienė.

Menininkų darbai

Čia taip pat bus galima pasigrožėti ir menininkų darbais, sukurtais rugpjūčio pabaigoje Šventojoje vykusio menininkų simpoziumo-plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ metu. Tąkart vietos verslininko, projekto rėmėjo Domininko Jurevičiaus poilsinėje visą savaitę gyveno šeši dailininkai: Nijolė Vilutienė (Vilnius), Arturas Makštutis (Liškiava), klaipėdiečiai Saulė Želnytė, Dovilė Kviekštaitė, Algimantas Ramanauskas ir Dalia Čistovaitė. Prie jų savo kūryba prisijungė seni projekto dalyviai – klaipėdietė Vaidė Gaudiešiūtė, palangiškės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė ir Miglė Jonaitienė, bei šventojiškiai, renginio organizatoriai  Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas.  Šį savaitgalį vyksiančio bendruomenės sambūrio metu užbaigtų darbų paroda bus pristatoma kartu su naujai išleistu katalogu.

Kultūros centro patalpose šventojiškės Rasa Brigmanaitė-Budginienė, Dalia Bakaitė-Skersienė, Modesta Paulauskaitė, Birutė Paurienė ir Teodora Januitienė pristatys savo kūrybos parodą.

Marinistinis paveldas

Šventojiškiai bus pakviesti ir į Šventosios plėtros projektų, marinistinio paveldo pristatymą. „Šventosios upės kelias“ – taip pavadintas Juliaus Barono  ir Andriaus Bukausko pristatymas, kuriuo autoriai su žiūrovais pasidalins savo architektūrinėmis idėjomis. O šventojiškis Kęstutis Oginskas pristatys marinistinio paveldo parodą.

Renginio metu šventojiškiams ir svečiams koncertuos Palangos folkloro kolektyvas „Mėguva“.

Jauki sueiga

Pavakare visi vietos gyventojai ir svečiai laukiami Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – čia bendruomenės nariai pristatys savo kūrybą, darbus, pasidalins mintimis. Savo sugebėjimus demonstruos vietos muzikantai, šokėjai, dainininkai.

„Norime, kad šios sueigos metu prisistatytų visi: žvejai, medžiotojai, mokykla, darželis beri kiti – visos mažos berndruomenės, iš kurių susideda didelė Šventosios bendruomenė“, – sakė A. Bukauskienė. Renginį ves šventojiškė Marta Sprogytė.

Šventinės pamaldos

Sekmadienį evangelikų liuteronų bažnyčia visus kviečia į šventines Šv. Arkangelo Mykolo pamaldas, kuriose dalyvauja ansamblis „Mingė“.
Į šias pamaldas kviečiami visų tikybų atstovai, o joms pasibaigus visi kviečiami neišsiskirstyti, o sudalyvauti jaukiame šventės užbaigimo renginyje.

Renginio programa:

Rugsėjo 28d., šeštadienis

10 val. – jėgos aitvarų ir burlenčių turnyras “Baltų vienybė”. Prie molo.
12 val. – meninė akcija „Pirmąkart Šventojoje“: Šventosios istorinės parodos, 2013m. dailės simpoziumo /plenero ”Šventosios žemės atminties ženklai” bei Šventojiškių kūrybos parodų pristatymai. Groja ir dainuoja “Mėguva”. Šalia „Eldijos“.
13.30 val. – Šventosios plėtros projektų, marinistinio paveldo pristatymai „Eldijos“ fojė.
17 val. – šventinė bendruomenės sueiga  mokyklos salėje. Prisistatys Šventosios žvejai, medžiotojai ir kitos bendruomenės. Išgirsime, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai  muzikantai, šokėjai.

Rugsėjo 29 d., sekmadienis

11 val. evangelikų liuteronų bažnyčia visus kviečia į šventines Šv. Arkangelo Mykolo pamaldas, kuriose dalyvauja ansamblis „Mingė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Neringa švenčia 56-ąjį gimtadienį
  Neringa švenčia 56-ąjį gimtadienį

  Neringos bendruomenė švenčia 56-ąjį savo miesto gimtadienį. Knygų pristatymais, fotografijų parodų atidarymais bei žymaus vokiečių mokslininko Adalberto Bezzenbergerio atminimu prasidėjęs didysis šventinis savaitgalis šiandien...

 • Muzika gyvenanti P. Skrabytė: plano „B“ neturiu
  Muzika gyvenanti P. Skrabytė: plano „B“ neturiu

  Jai – vos šešiolika, tačiau išvardyti visiems jos pasiekimams įvairiuose Lietuvos bei užsienio muzikiniuose konkursuose vargu ar pakaktų ir keliolikos šio straipsnio eilučių. Nenuostabu, jog palangiškės Paulinos ...

 • Šiaurės dvasia nušvietė piliavietę
  Šiaurės dvasia nušvietė piliavietę

  Kas vakarą, iki sekmadienio, piliavietę nušvies šviesos projekcijos. Šūkiu "Iškeisk rudens tamsą į mokslo šviesą!" Klaipėdoje prasidėjo jau trečiasis mokslo ir meno festivalis "Restart". ...

  9
 • Klaipėdos etnokultūros centre sužydės M. Liugienės šiaudiniai sodai
  Klaipėdos etnokultūros centre sužydės M. Liugienės šiaudiniai sodai

  Lapkričio 22 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) bus atidaryta Lietuvoje gerai žinomos sodų rišėjos Marijos Liugienės šiaudinių sodų paroda „Sodų gimimas ir žydėjimas“. Po pristatymo klaipėdiečius...

 • Lietuviškas obojaus muzikos garsovaizdis
  Lietuviškas obojaus muzikos garsovaizdis

  „Obojus – kaip sudėtingiausias muzikos instrumentas – įtrauktas į „Guinnesso rekordų knygą“, – teigė Robertas Beinaris, Lietuvos obojų kvinteto įkūrėjas. Lapkričio 23 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės pirm...

 • „Senolių“ ansamblis surengs šventinį koncertą
  „Senolių“ ansamblis surengs šventinį koncertą

  Lapkričio 23 d. 18 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje (K.Donelaičio g. 4) koncertą klaipėdiečiams dovanos Klaipėdos etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“, švenčianti...

 • Orkestras žaismingai seks muzikinę pasaką
  Orkestras žaismingai seks muzikinę pasaką

  Klaipėdos koncertų salėje lapkričio 21 d. 12 ir 18.30 val. vėl vyks visai šeimai skirtas renginys „Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“. Smagią muzikinę pasaką apie katinėlį ir gaidelį seks Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Kla...

 • Jauniesiems muzikos atlikėjams – atviros meistriškumo pamokos
  Jauniesiems muzikos atlikėjams – atviros meistriškumo pamokos

  Kitą savaitę Klaipėdoje vyks Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto rengiamas tęstinio projekto ,,Pianistų rengimo tarptautiniams konkursams papildomas aspektas: atviros meistriškumo paskaitos ir pamokos“ 17-asis seminaras. ...

 • Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai
  Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginio „Kitokia Neringa“ metu šį penktadienį 20 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4) bus pristatytas Neringos savivaldybės stipendijos prizininkų, Nidos meno ...

 • Uostamiesčio bibliotekoje vyks V. Šliogerio atminimo vakaras
  Uostamiesčio bibliotekoje vyks V. Šliogerio atminimo vakaras

  Penktadienį 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Vytauto Šliogerio (1943–2006) atminimo vakaras iš ciklo „Laiko įspaudai: žmonės, kūrę Klaipėdą“. ...

Daugiau straipsnių