Sekmadienis Klaipėdos muzikiniame teatre žada dvi naujas pažintis

 • Teksto dydis:

Šį savaitgalį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre publikos laukia dvi naujos pažintys. Pirmoji – su nauja edukacine programa „Uvertiūra“, kuri žiūrovams atvers teatro užkulisius. Antroji – su klaipėdietėmis pianistėmis Adele Daunoravičiūte ir Kristina Budvytyte, praėjusį pavasarį tapusiomis prestižinio pianistų konkurso JAV laureatėmis. 

„Uvertiūra“ atvers užkulisius

Edukacinė programa „Uvertiūra“ – viena 27-ojo Klaipėdos muzikinio teatro sezono naujienų. Programos rengėjai teatro lankytojams pristatys įvairias scenos meno sritis, kelionės po teatro pastato erdves metu parodys, kur ir kaip gimsta spektakliai. Visi susidomėję turės galimybę aplankyti teatro biblioteką, dailininkų dirbtuves, siuvyklą, sandėlį, kuriame saugoma per 10 tūkst. kostiumų iš skirtingu laikotarpiu rodytų teatro spektaklių, choro, baleto studijas, repeticijų salę, grimo kambarius ir, žinoma, didžiąją sceną. „Uvertiūros“ gidais taps keletas Klaipėdos muzikinio teatro artistų.

Pasak Muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjos Vitos Petrauskienės, panašaus pobūdžio ekskursijos po teatrą buvo rengiamos ir anksčiau: „Laikui bėgant pedagogų ir mokyklinio amžiaus vaikų susidomėjimas jomis vis didėjo, todėl nusprendėme pažintinei kelionei po teatrą suteikti formą ir padaryti ją prieinamą įvairioms visuomenės grupėms“.

„Uvertiūra“ – ne vienintelė šio sezono teatro edukacinė programa. Vakarų Lietuvos miestuose ir miesteliuose visus metus vyks meninis-edukacinis projektas „Keliaujanti vaikų akademija“.

„Pagrindinis šių programų tikslas – kurti kultūrinės edukacijos tradicijas Vakarų Lietuvos regione, skatinti vaikų ir jaunimo kokybišką pažintinę veiklą bei domėjimąsi profesionaliuoju scenos menu“, – akcentavo V.Petrauskienė.

Pirmoji pažintinė kelionė po Klaipėdos muzikinį teatrą lankytojų lauks spalio 27 d., sekmadienį, 11 val. Įsigijusiems bilietus į spektaklį vaikams „Drambliuko Babaro istorija“ įėjimas nemokamas.

Koncerte – Niujorko prisiminimai

Sekmadienį 17 val. Muzikinio teatro kolonų salėje fortepijoninės muzikos koncertą surengs dvi jaunos pianistės – A.Daunoravičiūtė ir K.Budvytytė, praėjusį pavasarį skynusios laurus prestižiniame pianistų konkurse „American Protege“ garsiojoje Niujorko „Carnegie Hall“. Iki šiol visų pasaulio muzikų išsvajotoje koncertų salėje yra pasirodę vos keletas lietuvių pianistų.

„Ilgai svarstėme, kaip šį koncertą reikėtų pavadinti, – prisipažino A.Daunoravičiūtė. – Mintyse vis sukosi prisiminimai ir įspūdžiai iš mūsų pasirodymo Niujorke. Taip gimė „Muzikinis skrydis Niujorkas–Klaipėda“. Tiesą sakant, tik dabar susimąsčiau, kodėl tai skrydis iš Amerikos, o ne į ją. Turbūt todėl, kad sėkmingi pasirodymai svetur visuomet įkvepia, tačiau semtis profesinių žinių, augti, tobulėti norime namuose, Klaipėdoje.“

Dviejų dalių koncerte „Muzikinis skrydis Niujorkas–Klaipėda“ Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentės pasirodys su savo mokytoja prof. Tatjana Romaškina. Keletą vokalinių kūrinių, akompanuojamų A.Daunoravičiūtės, atliks Klaipėdos muzikinio teatro solistė Dalia Kužmarskytė (mecosopranas).

„Programą sudaro fortepijoninės muzikos šedevrai, kurių iki šiol koncertuose nesame atlikę, bei kūriniai, kurie jau yra skambėję Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, konkursuose užsienyje, – taip „Muzikinį skrydį“ apibūdino A.Daunoravičiūtė. – Šis koncertas mums ypatingas ir tuo, kad jame pasirodysime drauge su savo mokytoja.“

Prof. T.Romaškina koncertą pradės F.Chopino kūriniais. A.Daunoravičiūtė ir K.Budvytytė skambins fortepijoninius J.Brahmso, S.Rachmaninovo, S.Prokofjevo ir kitų kompozitorių opusus, fortepijoninius duetus. Tarp jų – vokiečių kompozitoriaus F.Mendelssohno Skerco iš siuitos „Vasarvidžio nakties sapnas“. Būtent šį kūrinį Niujorke praėjusį pavasarį atlikusias merginas pasveikino pilnutėlės „Carnegie Hall“ salės klausytojų šūksniai „Bravo!”.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių