V. Legakis: ar esame chaoso, ar meilės tarnai – mūsų pasirinkimas

Šokio teatre „Aura“ – vėl naujas veidas. Teatro trupė patikėta graikų choreografui Vangeliui Legakiui, gyvenančiam ir kuriančiam Honkonge. Rytų kultūrų patirtys persikėlė ir į kūrybinį procesą. Jau šį savaitgalį žiūrovų laukia šokio spektaklio „Laikini šešėliai“premjera. Su vienintele Lietuvoje tarptautine šokio trupe, kurioje dirba profesionalai iš Lietuvos, Filipinų, Kinijos, JAV, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, scenoje demonstruojantys aukščiausio lygio meistriškumą, choreografas kvies permąstyti žmogaus ryšį su žmogumi.

– Kas laukia įsigijusių bilietą į premjerą „Laikini šešėliai?

– Bilietas į premjerą – puikus būdas suteikti sau galimybę apgalvoti santykius, kuriuos sukuriame savo gyvenime ar gyvenimuose. Šis pastatymas – pasvarstymas apie santykių versijų galimybes. Kiekvienas sutiktas žmogus mums padaro tam tikrą įtaką ir turi vienokią ar kitokią reikšmę.

Viskam po saule yra priežastis. Kodėl mes sutinkame būtent tuos, o ne kitus žmones? Tai pamokos. Kaip mes elgiamės su tuo santykiu? Juk tai mokykla: mūsų mintims, širdžiai ir sielai.

– Kas buvo tas impulsas, paskatinęs jus kurti choreografiją spektakliui šia tema?

– Sakyčiau, kad ilgametė mano patirtis Azijoje stipriai lėmė mano visą kūrybą ir šio spektaklio choreografiją. Daug metų domiuosi dvasine praktika, meditacija ir sąmoningumo praktika. Meditacija – neatsiejama mano gyvenimo dalis, padedanti tvarkytis ne tik asmeninį gyvenimą, bet veikianti mano kūrybą, šokį, choreografiją.Visa asmeninė patirtis ir skirtingos kultūrinės patirties informacija kaip upeliūkščiai suteka į kūrybą.

Ilgus metus domėjausi kinų kultūra: mokiausia kinų medicinos ir kovos menų. Repeticijų metu naudoju kvėpavimo praktiką iš Chi Gongo filosofijos. Ji atveria naują judėjimo ir vidinių pojūčių perspektyvą. Fizinė žmogaus kūnas, toli gražu dar ne visas žmogus. Tai, kas daro mus unikaliais visatos sutvėrimais, įkvepia gyvybę – yra kur kas daugiau.

Kitas aspektas, suvokimas, kad kiekvienas santykis gali būti išgyventas kaip gydantis.

– Kodėl gi šešėliai laikini?

– Viskas yra laikina, praeina, turi pabaigą. Taigi, net tuomet, kai atsiranda šešėliai, jie taip pat neužsibūna. Bet kokios aplinkybė nėra amžinos. Tiesiog reikia ieškoti ir rasti momentą, kada galėtume viską – aplinkybes, nuoskaudas, žmogų, mintį – tiesiog paleisti.

– Kokius meditacijos ir dvasinės praktikos atvertus dalykus labiausiai vertinate?

– Surasti vidinę ramybę, neturėti jokių baimių gyvenime, išjausti santykius ir nepažeisti vienas kito erdvės – tai ypač vertinu kaip žmogus.

– Ar šios praktikos pakeitė ar įtakojo jūsų santykį su choreografija, šokiu?

– Be abejo, jaučiuosi kūrybingesnis. Žinoma, tai nereiškia, kad neišgyvenu painiavos momentų. Mes visi praeiname panašias akimirkas, tačiau svarbiausia, kaip mes sugebame jas įveikti ir rasti sprendimus.

Visa mano kūryba turi nuorodą į mano asmeninį gyvenimą. Joje atsispindi tiek surinkta informacija iš meditacijos praktikos, chi gong, jogos , tiek mano kaip profesionalo ir žmogaus asmeninės patirtys.

Turiu didžiulį troškimą su kitais dalintis tuo, ką žinau, ką atradau ar patyriau. Kūryba yra terpė, kurioje galiu realizuoti save kaip asmuo, tačiau ne mažiau svarbu sukurti savirealizacijos aplinką kitiems, padėti žmonėms subalansuoti tarpusavio santykius ir suburti bendruomenę.

– Mūsų dabartiniame gyvenime itin daug skubėjimo ir chaoso. Kaip manote, tai aplinkos yra savotiškas force majeure ar mūsų asmeninis pasirinkimas būti chaoso tarnu?

– Kad aplink mus vyksta daugybė dalykų tuo pat metu, tiesa. Tačiau aš įsitikinęs, kad tai mūsų valioje, kur mes sudėsime akcentus. Ar esame chaoso, ar meilės tarnai – mūsų pasirinkimas.

Aplinka daro iš ties didžiulę įtaką mūsų elgesiui. Tačiau tai negali tapti užtvanka, neleidžiančia išlieti meilės. Visame kame, ką mes darome gyvenime, geresnių rezultatų visuomet pasiekiame per meilę, o ne per baimę.

– Kokia matytumėte pagrindines klaidas, kurias darome savo gyvenimuose?

– Nenorėčiau mūsų veiksmų ir apsisprendimų įvardinti klaida. Visi mes mokomės. Mokomės tiek iš gerų, tiek iš blogų darbų. Gyvenimas yra procesas, ir kiekvienas duotas santykis su kitu, su aplinkybėmis, atveria vis kitą aspektą. Tokiu būdu mes augame.

Ką mes valgome ir kaip gyvename – į tai reaguoja mūsų fizinis kūnas. Jei ką nors darome ne taip, jis siunčia mums ženklus. Jei pasirenkame „kenksmingą“ gyvenimo stilių, tai anksčiau ar vėliau atsilieps ir kūnui, ir emocinei bei dvasinei savijautai.

Aš turėjau skaudžią asmeninę patirtį: abu mano pusbroliai mirė nuo piktnaudžiavimo narkotikais ir destruktyvaus gyvenimo būdo.

Taigi, visas gyvenimas – vieni pasirinkimai. Tuo pat metu, kol mes nepaliaujame mokytis iš savo ar kitų patirčių, net jei tai neteisinga, niekas negali būti suvokiamas kaip klaida. Klaida yra nuolat kartoti tą pačią klaidą ir nieko iš nieko nesimokyti.

Spektaklio sukūrimą ir sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba.

PREMJERA! Šokio spektaklis LAIKINI ŠEŠĖLIAI (chor. Vangelis Legakis, Graikija)

KLAIPĖDOJE

Kada: Vasario 24 d. 19 val.

Kur: Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

KAUNE

Kada: Vasario 25 d. 18 val.

Kur: VDU Didžioji salė ( S. Daukanto g. 28, Kaunas)

 


Šiame straipsnyje: AurapremjeraVangelis Legakis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pažintis su triukšmo mašinomis
  Pažintis su triukšmo mašinomis

  Šeštadienį galimybę pažinti, iš arti pamatyti ir net patiems sukelti – audros, perkūno ir lietaus garsus Klaipėdos dramos teatre turėjo galimybę jaunieji klaipėdiečiai. Jiems pakluso barokinio teatro triukšmo ma&scaro...

 • „Šventinis linkėjimas“ iš dingusios bažnyčios šventoriaus
  „Šventinis linkėjimas“ iš dingusios bažnyčios šventoriaus

  Dar prieš 80 metų Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios skliautuose aidėjo adventinės giesmės. Šiandien bažnyčios nebėra, bet jos buvusiame šventoriuje vėl skamba tos pačios giesmės. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai pakviesti ...

  7
 • Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?
  Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?

  Šį rudenį Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vartomų knygų lapai mirgėjo visomis įmanomomis spalvomis. Kad skaitymas taptų malonesnis, paslaptingesnis ir labiau viliojantis, į pagalbą bibliot...

 • NIKO: šviesos prigimties paieškos
  NIKO: šviesos prigimties paieškos

  Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinant Naujų idėjų kamerinį orkestrą (NIKO). Jis prieš pat Kalėdas atvyks į Klaipėdą su intriguojančia programa &...

 • Klube – kino gimtadienis
  Klube – kino gimtadienis

  Klaipėdos kino klubas „8.1/2“ savo prancūzų kino sklaidos projektą „Nuo Meljeso iki Ozono“ užbaigs tradiciniu prieškalėdiniu renginiu – kino diena. Kino gimtadieniui skirta šventė gruodžio 19 d. 17.30 val. bu...

 • Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba
  Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba

  Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) jau šiandien galima apžiūrėti Mariaus Mindaugo Danio (1961–2015) tapybos parodą „Atmintis“. Ji veiks iki sausio 17 d. ...

 • Etnokultūros centre – advento vakaronė
  Etnokultūros centre – advento vakaronė

  Šįvakar 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“. ...

 • Mėlynos spalvos labirintais
  Mėlynos spalvos labirintais

  Šiandien 18 val. uostamiesčio Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12) bus atidaryta Aušros Kleizaitės kūrinių paroda „DraWWing Blue“, palydėsianti išeinančius ir pradėsianti naujus šios galerijos veiklos metus. ...

 • Kitas rakursas su J. K. Broja
  Kitas rakursas su J. K. Broja

  Festivalio „Salve Musica“ koncertų maratoną penktadienį 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje pratęs pripažintas lenkų pianistas Janas Krzysztofas Broja. Jis dažnai vadinamas vienu ryškiausių Lenkijos pianistų. ...

 • Klaipėdiečius kviečia daugiabalsės muzikos koncertai
  Klaipėdiečius kviečia daugiabalsės muzikos koncertai

  Šį penktadienį ir šeštadienį klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į dar vieną kalėdinių koncertų ciklą „Šventinis linkėjimas“ - dvasinės šviesos ir bendrystės jausmo pripildytus koncertus buvu...

Daugiau straipsnių