Vaikai kviečiami į vasaros stovyklą gaudyti bangų

Uostamiestyje mažieji banglenčių sporto aistruoliai drąsiai išbando savo jėgas. Tam, kad vaikai geriau pažintų jūrą, išmoktų manevruoti banglente bei saugaus elgesio vandenyje, Melnragėje, prie šiaurinio molo krantinės, antrus metus renkamos vasaros stovyklos vaikų grupės.

Patyrusių instruktorių rankose

Praėjusią vasarą banglenčių dienos stovykla Melnragėje sulaukė nemenko susidomėjimo. Šiemet jos organizatoriai tikisi suburti tokią pat šaunią entuziastų komandą.

Pasak banglenčių instruktoriaus ir viešosios įstaigos "Banglentė" įkūrėjo Tomo Ūkso, renkamos mišrios 10–18 metų mergaičių ir berniukų grupės. Tėveliai turėtų sukrusti jau dabar, nes kelios pamainos – beveik pilnos.

"Amžiaus neišskiriame, dar įdomiau, kai jaunesni bei vyresni vaikai mokosi kartu. Tėveliai vaikus atveža ir iš Vilniaus, Kauno. Šiemet vėl turime vilniečių", – pasakojo T. Ūksas.

Užsiėmimai vyks nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pabaigos, darbo dienomis 9–17.30 val.

Grupės – riboto dydžio, sudaromos iš šešių plaukti mokančių vaikų. Viena pamaina trunka penkias dienas, nuo pirmadienio iki penktadienio.

Į stovyklos mokestį įtrauktas maitinimas – sotūs pietūs, užkandis. Be to, mažiesiems stovyklautojams sporto bazėje suteikiama visa reikalinga įranga ir priemonės: banglentės, hidrokostiumai, riedlentės, irklentės.

Stovyklos dalyviams su savimi tereikia pasiimti gertuvę, rankšluostį, atsarginius marškinėlius ir kremą nuo saulės.

Ši savaitinė programa apima tiek teorines, tiek praktines žinias apie jūrą, bangas ir banglentes. Visi instruktoriai – patyrę Klaipėdos gelbėtojai, turintys tarptautinius banglenčių instruktorių, gelbėtojų ir pirmosios pagalbos sertifikatus, o svarbiausia – jie žino, kaip padaryti stovyklą nepamirštamu vasaros nuotykiu kiekvienam stovyklos vaikui.

Oras reikšmės neturi

Pats T. Ūksas maždaug prieš aštuonerius metus šią sporto šaką išbandė Portugalijoje, o dabar yra įsitikinęs, kad banglentėms Baltijos bangos irgi puikiai tinka. Be to, mokymuisi užtenka ir mažų bangelių.

"Oro sąlygos neturi reikšmės. Kuo prastesnis oras, tuo mums geriau. Su hidrokostiumu nė vienam vaikui nebūna žvarbu. Dvi valandas galima drąsiai išbūti vandenyje nesušalus", – aiškino pašnekovas.

Kai jūra itin rami, stovyklautojai vyksta į ekskursijas, išbando irklenčių, riedlenčių sportą. Pastarasis, T.Ūkso žodžiais, labai panašus į banglenčių.

"Banglentininkai sukūrė riedlentes, kad turėtų, ką veikti, kol nebus bangų. Todėl jos labai padeda treniruotis", – sakė klaipėdietis.

Pamokėlės vyksta saugiame gylyje ir stebint profesionaliems instruktoriams.

"Leidžiame vaikams pažinti ir suprasti jūrą, mokome, kad nereikia panikuoti įvykus nelaimei, kokių scenarijų tikėtis ir kaip nepasimesti jiems įvykus. Tiesiog elementarių taisyklių, kaip elgtis vandenyje", – pasakojo užsiėmimus vaikams vedantis T.Ūksas.

Išmoksta jau per pirmąją pamoką

Profesionalo manymu, vaikai itin imlūs šiam sportui ir greitai mokosi. Dažniausiai užtenka poros užsiėmimų, kad jo auklėtiniai drąsiai stovėtų ant banglentės.

"Reikia pripažinti, kad mokymasis niekada nesibaigia. Pernai turėjome gana stiprią grupę, todėl surengėme vaikų varžybas. Mokinius ir jų tėvus tai motyvuoja", – įsitikinęs klaipėdietis.

Išmėginti banglenčių sportą gali ir suaugusieji. T.Ūksas rengia privačias, pusiau privačias, grupines ir netgi "ekstra" pamokas, pastarosios skirtos visiems, norintiems tobulinti įgūdžius ir kilstelėti savo techniką į aukštesnį lygį.

"Prieš perkant nuosavą įrangą, kuri nėra pigi, siūlyčiau pirmiausia pasimokyti ir geriau pažinti banglentę. Pradmenys yra labai svarbu. Kai kurie išsigąsta vandens, bet visai be reikalo. Baisu tai, ko mes nesuprantame ar nežinome", – šyptelėjo pašnekovas.

Vaikų registracijai į vasaros stovyklą būtina užpildyti anketą. Ją galima rasti internetiniame tinklalapyje: http://www.banglente.com/stovykla/.

Kilus klausimams teirautis mob. tel. +370 686 02 356.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
ISA sertifikato turejimas nereiškia, kad jau tai sąžiningas ir padorus žmogus.

Vardas

Vardas portretas
Sorry, galioja

Vardas

Vardas portretas
Kiek zinau, ISA sertifikatas nebegalioja
VISI KOMENTARAI 8

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nidoje vyks V. Safronovo knygos pristatymas
  Nidoje vyks V. Safronovo knygos pristatymas

  Sausio 24 d. 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida) vyks pirmasis knygos „Migrantai ir pabėgėliai Kuršių nerijoje XX amžiaus viduryje“ pristatymas. ...

 • „Jaunatis“ buria į teatro šventę Klaipėdos žvejų rūmuose
  „Jaunatis“ buria į teatro šventę Klaipėdos žvejų rūmuose

  Į Klaipėdos Žvejų rūmus vėl kviečia „Jaunatis“. 12-us metus kiekvieną vasarį klaipėdiečiai gali pamatyti naujausius šalies teatrų pastatymus vaikams ir (ne tik) jaunimui. Šiemetėje programoje – septyni Vilniaus, &Sc...

 • Klaipėdos metų knyga: nuo istorijos iki poezijos
  Klaipėdos metų knyga: nuo istorijos iki poezijos

  Praėjusią savaitę prasidėjęs Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamas 13-asis Klaipėdos metų knygos konkursas subūrė 17 leidėjų, kurių pernai išleistos 24 knygos konkuruoja dėl skaitomiausios ir gražiausi...

 • G. Kremeris ir „Kremerata Baltica“: pirmiausia buvo... triukšmas
  G. Kremeris ir „Kremerata Baltica“: pirmiausia buvo... triukšmas

  Klaipėdoje vėl svečiuosis smuiko maestro Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“. Kartu su muzikais pasirodys ir „Circus Roncalli“ trupės narys Robertas Wicke (Vokietija). Intriguojanti jų programa „...

 • Rūtų galerijoje – S. Lysyy akvarelės
  Rūtų galerijoje – S. Lysyy akvarelės

  Rūtų galerijoje Klaipėdoje (Danės g. 9) penktadienį 17.30 val. bus atidaryta Sergiy Lysyy akvarelių paroda „Kelionė...“. ...

  1
 • Klaipėdoje svečiuosis V. Tamošiūno tapybos paroda
  Klaipėdoje svečiuosis V. Tamošiūno tapybos paroda

  Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir verslo centre „Herkaus galerija” (Herkaus Manto g. 22) ketvirtadienį 17.30 val. bus atidaryta tapytojo Virginijaus Tamošiūno kūrinių paroda „Harmonija“. ...

 • Kviečia į 33-iosios literatūrinės I. Simonaitytės premijos įteikimą
  Kviečia į 33-iosios literatūrinės I. Simonaitytės premijos įteikimą

  Sausio 23 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje bus įteikiama 33-oji literatūrinė I. Simonaitytės premija knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui, kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui už parengt...

 • E. Balsio jubiliejinių metų pradžia – su emocija
  E. Balsio jubiliejinių metų pradžia – su emocija

  Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kompozitoriaus E. Balsio jubiliejinių metų renginių programą sausio 15-ąją pradėjo iškilmingu koncertu Žvejų rūmuose, kurį vedė muzikologė Gerūta Griniūtė. Koncertą įrašinėjo LRT televiz...

  2
 • Skambės atgimę E. Balsio kūriniai
  Skambės atgimę E. Balsio kūriniai

  Žymaus lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines uostamiestis paminės su trenksmu. Iš pajūrio kilusio menininko atminimo garbei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skirs premjeras, koncertą. Sujaudinta šios žinio...

  2
 • Dinozaurai iš Marso primins tikrąsias vertybes
  Dinozaurai iš Marso primins tikrąsias vertybes

  Vasario 2 d. Žvejų rūmuose choreografė Aušra Krasauskaitė mažiesiems žiūrovams pristatys šokio spektaklį pagal kompozitoriaus Kristijono Lučinsko muziką „Tikroji dinozaurų istorija“. Bilietai į jį išgaravo dar per...

Daugiau straipsnių