Vakaras su sostinės operos žvaigždėmis

 • Teksto dydis:

Sopranas Viktorija Miškūnaitė – Auksinio scenos kryžiaus laureatė ir Metų operos solistė, baritonas Eugenijus Chrebtovas – populiarioje grupėje „el Fuego“ užaugęs ir dabar visas jėgas operos solisto karjerai atiduodantis dainininkas. Abu jie – kolegos ne tik Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenoje, bet ir jaukiose koncertinėse erdvėse.

Viena tokių taps Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė, kur šįvakar bus galima iš arti pamatyti ir išgirsti šias sparčiai karjeros laiptais kopiančias operos pasaulio asmenybes. Kartu su pianistu Dariumi Mažintu jiedu čia pristatys programą „Dainuok, mano siela“.

Greitai skynėsi kelią

Vos prieš kelerius metus pradėjusi dirbti LNOBT V.Miškūnaitė labai greitai skynėsi kelią į pagrindinius vaidmenis ir garbingus apdovanojimus. Per tą laiką solistė įvaldė įvairiausių charakterių moterų partijas – nuo debiutuojant teatre įkūnytos Rozalindos linksmojoje J.Strausso operetėje „Šikšnosparnis“, koketiškosios Miuzetės iš G.Puccini „Bohemos“ iki naujausio vaidmens – labai trapios, bet itin sudėtingą vokalinę partiją atliekančios Džuljetos V.Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. Dainavimą ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi prestižiniuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Puikiai įvertinta daugelyje dainininkų konkursų V.Miškūnaitė nuo pat mažens degė begaliniu noru dainuoti. Ji neslepia, kad kelias iki profesinės sėkmės buvo labai duobėtas, tačiau jokie sunkumai solistės nesustabdė, ir dabar ji savo nuostabiu balsu puošia pasaulio teatrų bei koncertų salių programas.

Pradžia – su „el Fuego“

„Mano idealas – toks dainininkas, kuris sugeba nemeluoti sau, būti atviras ir profesiškai sąžiningas“, – teigė E.Chrebtovas. Solistui puikiai pažįstamos Kauno valstybinio muzikinio teatro, Estijos ir Latvijos operos teatrų scenos, daug patirties sukaupta kuriant ir koncertuojant su populiaria grupe „el Fuego“. Šiuo metu pagrindinį dėmesį E.Chrebtovas skiria vaidmenims LNOBT. Čia jis jau paruošė nemažai svarbių pagrindinių partijų: Onegino P.Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“, Rodrigo G.Verdi operoje „Don Karlas“, Lesko J.Massenet operoje „Manon“, grafo Almavivos W.A.Mozarto operoje „Figaro vedybos” ir kitas. Solistas daug investuoja į tobulėjimą ir nuolat dalyvauja meistriškumo kursuose. Jis puikiai jaučiasi tiek dainuodamas spektakliuose, tiek soliniuose koncertuose. Tačiau būtent pastaruosius E.Chrebtovas labai vertina, nes gali iš arčiau jausti gerą savo klausytojų aurą.

Kartu su pianistu

Akompanuojantys pianistai – labai svarbūs kiekvieno operos solisto karjeros palydovai. Koncerte „Dainuok, mano siela“ dainininkai scenoje kurs kartu su pianistu D.Mažintu. Jis jau yra surengęs solinių rečitalių JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Olandijoje. D.Mažintas atlieka ir kamerinę muziką, groja su įvairiais orkestrais, taip pat ruošia ir tokius projektus, kaip šis, kuriuose akompanuoja operos solistams. Tai – labai aktyvi asmenybė, ragavusi ir politiko duonos, klasikinės muzikos koncertų ciklo „Vaidilos klasika“ ir kitų kultūrinių projektų organizatorius.

„Koncerte skambės žinomų operų arijos, lietuvių autorių kūriniai, taip pat Richardo Strausso vokalinis ciklas, kuris buvo sukurtas mylimajai sužadėtuvių proga. Bus ir Vytauto Barkausko satyrinis ciklas apie kiškį ir kitus gyvūnus“, – apie programą „Dainuok, mano siela“ prasitarė pianistas.

Įdomu, kaip operos solistų balsai skambės Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė... Šeimininkai tikri, kad iš tokių stiprių atlikėjų galima tikėtis aukščiausio profesionalumo. Koncerto pradžia – 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orakulas

Orakulas portretas
Nu jo. Čia tai proto bokštas drėbtelėjo :) Ir ypač "į temą".

Pilietis

Pilietis portretas
Nuo ko ginsis konservatoriai,kad turi pasirašyti dėl gynybos.Nuo Lietuvos piliečių ,kad ne pasodintų už grotų už Lietuvos ekonomikos sužlugdymą ir padaryta žalą Lietuvai ir jos piliečiams.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių