1000 km lenktynės prasidėjo Vytauto gatvėje

Į saulės nutviekstą Palangos Vytauto gatvę ketvirtadienį pirmiausia pradėjo rinktis žiūrovai, ir tik gerokai vėliau didžiausio šalies kurorto ramybę sudrumstė lenktyninių bolidų motorų gausmas.

Tradiciškai įprastas, jau dvyliktus metus, - tiek, kiek vyksta didžiausios ir prestižiškiausios Baltijos šalyse 1000 km. lenktynės, besikartojantis vaizdas. Tačiau kasmet vis toks pat mielas ir visada jaudinantis.

„Šiame šurmulyje dalyvauju gal jau penktą kartą ir nedvejodamas poilsį prie jūros pusdieniui iškeičiu į Vytauto gatvėje vykstančius spalvingus paradus, teikiančius tiesiog unikalią galimybę iš arti pažvelgti į lenktyninius automobilius ir pačius sportininkus, kuriuos mums nusišypso laimė pamatyti nebent televizoriaus ekrane“, - mintimis pasidalijo Zenonas iš Rokiškio.

„Mane visgi labiausiai domina automobiliai, nors ir juos supančios puikios gražuolės, šokiai ir vasariškas viso renginio lengvumas vaizdo tikrai negadina. Priešingai – tik papildo, nes kas gi į Vytauto gatvę  sutrauktų tokias minias jaunimo?“ – dalyvių paradą vertina Emilija iš Šiaulių.

„Kiek kartų stebėjau šias spalvingas renginio uvertiūras, būdingas tik šioms lenktynėms“, tiek kartų bandžiau įspėti būsimuosius jų nugalėtojus. Ir ... vis pro šalį... Tačiau dėl to nė kiek nepergyvenu, nes automobilio išvaizda ir deklaruojamas galingumas – dar ne pagrindiniai ilgų lenktynių koziriai. Ir šiemet neturiu favoritų, tačiau būčiau laimingas, jei dėl nugalėtojo karūnos iki pat paskutiniojo rato kautųsi ne dvi, kaip pernai, o kokios keturios-penkios komandos. Tai būtų lenktynių varomoji jėga, kaip medus muses traukianti žiūrovus“, - dalijosi mintimis paradą stebėjęs vilnietis Kęstutis Šivokas.

Į Vytauto gatvę atėję žiūrovai ieškojo ir plačiai išreklamuoto, lietuvių kalba pasirodysiančio “Top Gear” žurnalo. Tačiau pirmieji skaitytojai jį galės atsiversti tik rytoj, o šiandien Vytauto gatvėje šventiniame šurmulyje stoviniavo ir maloniai dalino interviu lenktynėse žurnalą prezentuojančių dviejų ekipų, pavadintų jo leidėjo „Scaent Baltic Racing Team“ vardu, sportininkai, vairuojantys BMW M3 automobilius.

„Visų čia susirinkusių nuotaika pakili. Kitaip ir negali būti, nes laukia prestižiškiausių metuose lenktynių egzaminas, - priešstartinėmis nuotaikomis su lenktynių spaudos centru dalijosi šios ekipos narys Dainius Matijošaitis. – Šių metų lenktynės – jau ketvirtosios paeiliui mano sportinėje biografijoje, bet taip dar nebuvo, - ėmė ir apniko mane kvailas atsargos saugiklis, kuris, dar nežinau, išeis į naudą ar atvirkščiai...“

Automobilių sporto mėgėjams to priežastys gerai žinomos. Dainius praėjusį savaitgalį nusprendė jėgas išbandyti ir Estijoje vykusiame „24 h Estonia ralyje“, kuris buvo trečias jo karjeroje ir kuriame jis patyrė nemenką avariją.

Tačiau puikia nuotaika trykšta komandos draugai Rytis Garbaravičius, jau turintis ne vienų 000 km lenktynių patirtį ir jose tik debiutuosiantis Marijus Mazuch, kuris trenerio Jono Dereškevičiaus nuomone, pilnai subrendęs maratoninėms varžyboms ir demonstruoja pavydėtiną stabilumą.

Į Vytauto gatvę susirinkę automobilių sporto žinovai ypač pagarbiai žvelgė į pernykščius, itin atkaklioje kovoje tik paskutiniajame lenktynių rate pergalę su „BMW Silhouette“ išplėšusius belgus Steve Vanbelingeną, Wardą Sluys ir Benny Smetsą šiemet pakeitusį Eriką Qvicką, kuris pirmą kartą atvyko į Lietuvą.

Pernykščiai nugalėtojai pakeitė ne tik vieną ekipos narį, bet ir automobilį. Šiemet jie startuoja su ne mažiau greitu ir patvariu BMW M3, tačiau pakartoti pernykštę sėkmę šiam kovingai nusiteikusiam trio tikrai nebus lengva.

Su šia puikia vasaros sporto švente, be kurios jau nebeįsivaizduojama kurortinė Palanga ir jos apylinkės, sportininkus, komandų vadovus, trenerius, varžybų organizatorius ir gausius renginio žiūrovus sveikino Palangos miesto ir Kretingos rajono merai Šarūnas Vaitkus ir Juozas Mažeika.

Po oficialaus ir spalvingo dvyliktųjų lenktynių atidarymo ten pat, Vytauto gatvėje, vyko „Battery Super Sprint“ lenktynės, prie kurių starto linijos išsirikiavo visos 44 komandos.

Po gražios kovos jas laimėjo „Bauer Racing“ komandos AMG Kit Car vairavęs Ramūnas Čapkauskas, trasoje sugaišęs 5,76 sek.

Lygiai 0,2 sek. dalis nugalėtojui pralaimėjęs antrąją vietą užėmė „Artas Racing–PBS“ komandos lenktynininkas Darius Baltramiejūnas, vairavęs Lietuvoje iki tol dar nematytą ir puikiai lenktynėms parengtą „Lexus IS F“ automobilį.

Trečioji vieta atiteko „Tygelis AD Evopermormance“ ekipai, kurios narys Vytas Bilinskas su „Seat Ibiza“ trasą įveikė per 6,03 sek.

Tačiau „Battery Super Sprint“ lenktynėmis labai intensyvi renginio ketvirtadienio programa nesibaigė.

16 val. pirmosios grupės sportininkai pradėjo oficialią 1000 km lenktynių treniruočių programą, o antrosios grupės lenktynininkai savo kovinę techniką išvairuos 17.10 val.

Trasoje ratus suka ir „Fast Lap“ lenktynių dalyviai, kurie apdovanojimus klasėse išsidalins jau šiandien, o patys greičiausieji rytoj kovos šių lenktynių finale.

Bene didžiausią susidomėjimą kelia šiandien 19 val. prasidėsiančios Lietuvos automobilių drag ir kartu vyksiančios LNK žvaigždžių lenktynės, kurių nugalėtojai paaiškės prieš pat vidurnaktį.


Šiame straipsnyje: 1000 km lenktynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

rairi...

rairi... portretas
gerbiamieji, lenktynės vyksta visai čia pat, o spausdinat tik tokį "sausą" straipsniuką ir NĖ VIENOS NUOTRAUKOS ar trumpo reportažo ... gėda...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą
  Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą

  Visuomenininkai ketina kreiptis į Palangos miesto savivaldybę ir prašyti lėšų 1982 metais sukurtos skulptūros „Žvejo dukros“ aplinkai sutvarkyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  1
 • Kova su lapais – be reklamos
  Kova su lapais – be reklamos

  Pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių namų gyventojai keiksnoja visus kitus, tik ne save, dėl prieš savaitę lietaus nuotekas užkimšusių rudeninių lapų. Tačiau atsirado ir klaipėdiečių, parodžiusių pavyzdį kitiems. ...

  4
 • Klaipėdos mieste – padangų kalnai
  Klaipėdos mieste – padangų kalnai

  Daugybę senų padangų mieste išvertę verslininkai jų sutvarkyti neskuba. Bendrovės "Klaipėdos Melga" atstovai surado pasiteisinimą, esą taip jie laiko senas padangas ir laukia, kol jas išveš užsakytas transportas. Tačia...

 • Plyteles keičia trinkelėmis
  Plyteles keičia trinkelėmis

  Prie Klaipėdos miesto partnerio Debreceno ženklo, stovinčio Taikos prospekto, Debreceno ir Naikupės gatvių sankryžoje, tvarkoma aplinka. ...

  8
 • Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis
  Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis

  Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Kelių priežiūros“ Klaipėdos padalinys informuoja, kad antradienį nuo 16 val. oro temperatūra uostamiestyje bei regione bus artima nuliui, o vėliau minusinė. Numatomi krituliai. Tikėtina, kad pr...

 • Paukščius vilioja garsiakalbiais
  Paukščius vilioja garsiakalbiais

  Ventės rage – neįprastas reginys. Ornitologai prie didžiosios paukščių gaudyklės pasistatė garsiakalbius, iš kurių paukščiai viliojami specialiomis giesmėmis. ...

 • Karjera ir jūrinių idealistų paieška
  Karjera ir jūrinių idealistų paieška

  Praėjusią savaitę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko ypač įsimintinos paskaitos pagal programą „Karjeros dienos 2017“. ...

  1
 • Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis
  Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis

  Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio paminėjimo Klaipėdoje programoje kai kurie politikai pasigedo ilgaamžių simbolių – paminklų ar atminimo lentų. Programos rengėjai atrėžia, kad miestas šią progą įamži...

  2
 • Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus
  Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

  Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės up...

  31
 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  10
Daugiau straipsnių