1000 km lenktynės prasidėjo Vytauto gatvėje

Į saulės nutviekstą Palangos Vytauto gatvę ketvirtadienį pirmiausia pradėjo rinktis žiūrovai, ir tik gerokai vėliau didžiausio šalies kurorto ramybę sudrumstė lenktyninių bolidų motorų gausmas.

Tradiciškai įprastas, jau dvyliktus metus, - tiek, kiek vyksta didžiausios ir prestižiškiausios Baltijos šalyse 1000 km. lenktynės, besikartojantis vaizdas. Tačiau kasmet vis toks pat mielas ir visada jaudinantis.

„Šiame šurmulyje dalyvauju gal jau penktą kartą ir nedvejodamas poilsį prie jūros pusdieniui iškeičiu į Vytauto gatvėje vykstančius spalvingus paradus, teikiančius tiesiog unikalią galimybę iš arti pažvelgti į lenktyninius automobilius ir pačius sportininkus, kuriuos mums nusišypso laimė pamatyti nebent televizoriaus ekrane“, - mintimis pasidalijo Zenonas iš Rokiškio.

„Mane visgi labiausiai domina automobiliai, nors ir juos supančios puikios gražuolės, šokiai ir vasariškas viso renginio lengvumas vaizdo tikrai negadina. Priešingai – tik papildo, nes kas gi į Vytauto gatvę  sutrauktų tokias minias jaunimo?“ – dalyvių paradą vertina Emilija iš Šiaulių.

„Kiek kartų stebėjau šias spalvingas renginio uvertiūras, būdingas tik šioms lenktynėms“, tiek kartų bandžiau įspėti būsimuosius jų nugalėtojus. Ir ... vis pro šalį... Tačiau dėl to nė kiek nepergyvenu, nes automobilio išvaizda ir deklaruojamas galingumas – dar ne pagrindiniai ilgų lenktynių koziriai. Ir šiemet neturiu favoritų, tačiau būčiau laimingas, jei dėl nugalėtojo karūnos iki pat paskutiniojo rato kautųsi ne dvi, kaip pernai, o kokios keturios-penkios komandos. Tai būtų lenktynių varomoji jėga, kaip medus muses traukianti žiūrovus“, - dalijosi mintimis paradą stebėjęs vilnietis Kęstutis Šivokas.

Į Vytauto gatvę atėję žiūrovai ieškojo ir plačiai išreklamuoto, lietuvių kalba pasirodysiančio “Top Gear” žurnalo. Tačiau pirmieji skaitytojai jį galės atsiversti tik rytoj, o šiandien Vytauto gatvėje šventiniame šurmulyje stoviniavo ir maloniai dalino interviu lenktynėse žurnalą prezentuojančių dviejų ekipų, pavadintų jo leidėjo „Scaent Baltic Racing Team“ vardu, sportininkai, vairuojantys BMW M3 automobilius.

„Visų čia susirinkusių nuotaika pakili. Kitaip ir negali būti, nes laukia prestižiškiausių metuose lenktynių egzaminas, - priešstartinėmis nuotaikomis su lenktynių spaudos centru dalijosi šios ekipos narys Dainius Matijošaitis. – Šių metų lenktynės – jau ketvirtosios paeiliui mano sportinėje biografijoje, bet taip dar nebuvo, - ėmė ir apniko mane kvailas atsargos saugiklis, kuris, dar nežinau, išeis į naudą ar atvirkščiai...“

Automobilių sporto mėgėjams to priežastys gerai žinomos. Dainius praėjusį savaitgalį nusprendė jėgas išbandyti ir Estijoje vykusiame „24 h Estonia ralyje“, kuris buvo trečias jo karjeroje ir kuriame jis patyrė nemenką avariją.

Tačiau puikia nuotaika trykšta komandos draugai Rytis Garbaravičius, jau turintis ne vienų 000 km lenktynių patirtį ir jose tik debiutuosiantis Marijus Mazuch, kuris trenerio Jono Dereškevičiaus nuomone, pilnai subrendęs maratoninėms varžyboms ir demonstruoja pavydėtiną stabilumą.

Į Vytauto gatvę susirinkę automobilių sporto žinovai ypač pagarbiai žvelgė į pernykščius, itin atkaklioje kovoje tik paskutiniajame lenktynių rate pergalę su „BMW Silhouette“ išplėšusius belgus Steve Vanbelingeną, Wardą Sluys ir Benny Smetsą šiemet pakeitusį Eriką Qvicką, kuris pirmą kartą atvyko į Lietuvą.

Pernykščiai nugalėtojai pakeitė ne tik vieną ekipos narį, bet ir automobilį. Šiemet jie startuoja su ne mažiau greitu ir patvariu BMW M3, tačiau pakartoti pernykštę sėkmę šiam kovingai nusiteikusiam trio tikrai nebus lengva.

Su šia puikia vasaros sporto švente, be kurios jau nebeįsivaizduojama kurortinė Palanga ir jos apylinkės, sportininkus, komandų vadovus, trenerius, varžybų organizatorius ir gausius renginio žiūrovus sveikino Palangos miesto ir Kretingos rajono merai Šarūnas Vaitkus ir Juozas Mažeika.

Po oficialaus ir spalvingo dvyliktųjų lenktynių atidarymo ten pat, Vytauto gatvėje, vyko „Battery Super Sprint“ lenktynės, prie kurių starto linijos išsirikiavo visos 44 komandos.

Po gražios kovos jas laimėjo „Bauer Racing“ komandos AMG Kit Car vairavęs Ramūnas Čapkauskas, trasoje sugaišęs 5,76 sek.

Lygiai 0,2 sek. dalis nugalėtojui pralaimėjęs antrąją vietą užėmė „Artas Racing–PBS“ komandos lenktynininkas Darius Baltramiejūnas, vairavęs Lietuvoje iki tol dar nematytą ir puikiai lenktynėms parengtą „Lexus IS F“ automobilį.

Trečioji vieta atiteko „Tygelis AD Evopermormance“ ekipai, kurios narys Vytas Bilinskas su „Seat Ibiza“ trasą įveikė per 6,03 sek.

Tačiau „Battery Super Sprint“ lenktynėmis labai intensyvi renginio ketvirtadienio programa nesibaigė.

16 val. pirmosios grupės sportininkai pradėjo oficialią 1000 km lenktynių treniruočių programą, o antrosios grupės lenktynininkai savo kovinę techniką išvairuos 17.10 val.

Trasoje ratus suka ir „Fast Lap“ lenktynių dalyviai, kurie apdovanojimus klasėse išsidalins jau šiandien, o patys greičiausieji rytoj kovos šių lenktynių finale.

Bene didžiausią susidomėjimą kelia šiandien 19 val. prasidėsiančios Lietuvos automobilių drag ir kartu vyksiančios LNK žvaigždžių lenktynės, kurių nugalėtojai paaiškės prieš pat vidurnaktį.


Šiame straipsnyje: 1000 km lenktynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

rairi...

rairi... portretas
gerbiamieji, lenktynės vyksta visai čia pat, o spausdinat tik tokį "sausą" straipsniuką ir NĖ VIENOS NUOTRAUKOS ar trumpo reportažo ... gėda...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Turistus po Klaipėdą „vedžioja“ istorinė asmenybė
  Turistus po Klaipėdą „vedžioja“ istorinė asmenybė

  Uosto direkcija Klaipėdos miestui pateikė dar vieną dovaną – gražų pristatymą svečiams apie Klaipėdą. ...

 • Vaikams, kurie nematė jūros – išskirtinė dovana
  Vaikams, kurie nematė jūros – išskirtinė dovana

  Liepos 27-29 d. Smiltynės jachtklube vyks renginys „INREAL vasara vaikams Smiltynės jachtklube“. Renginį jau antrus metus organizuojama „Smiltynės jachtklubo regata. Lietuvos Platu 25 jachtų klasės čempionatas“ bei Lietuvos Respu...

 • Uostamiestyje atnaujinama fachverkinė architektūra
  Uostamiestyje atnaujinama fachverkinė architektūra

  Pirmadienį oficialiai pasirašyta fachverkinės architektūros pastatų komplekso tvarkybos darbų rangos sutartis. Parašus padėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas bei rangovo – bendrovės „Pamario...

 • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
  Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui (programa)

  Klaipėda jau gyvena 59-osios Jūros šventės nuojauta. Liepos 27–29 dienomis daugiau nei pusę milijono šventės svečių pasitiks senamiesčio erdvių transformacijos, netikėti atradimai, kokybiškos pramogos kiekvieno skoniui. Per...

  2
 • Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas
  Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį ...

  7
 • V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas?
  V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas?

  Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo elgesys, kai šis purvais apdrabstė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą, sulaukė rimto atgarsio. Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešų pol...

  63
 • Fontanų vandenyje slypi užkratai?
  Fontanų vandenyje slypi užkratai?

  Įkaitus orams, klaipėdiečiai suabejojo, ar miesto fontanų vanduo tikrai yra saugus. Nemažai žmonių ir patys nevengia juose atsigaivinti. Nors fontanuose neretai braido šunys ar prausiasi benamiai, regis, jų vandens kokybė mieste nėra tiriama. ...

  1
 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  25
 • Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta
  Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta

  Neblaivūs poilsiautojai, paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai ir neatsakingi jų tėvai, persikaitinę senjorai – visi jie pajūrio gelbėtojų rūpestis. Pastarieji džiaugiasi, kad šią vasarą jūros vanduo dar neįšilęs ir bent kol ka...

  7
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  10
Daugiau straipsnių