2010–aisiais Klaipėdos sportininkams pergalės liejosi per kraštus

Garsiausiai 2010-aisiais Klaipėdos sporte skambėjo „Žemaitijos dragūno“ rankininkų, „Lemminkainen“ krepšininkių, sunkiaatlečių pergales skelbiančios fanfaros.

Sausio pergalės

Pirmosios didesnės sėkmės garsas vasariui prasidėjus uostamiestį pasiekė iš Utenos. Aukštaitijos sostinėje „Žemaitijos dragūnas“ po 18 metų pertraukos laimėjo Lietuvos radijo ir televizijos Didžiąją taurę. Artūro Juškėno auklėtiniai finale 33:29 (18:11) įveikė tuo metu šalies čempionate pirmavusią Kauno "Lūšį".

Rankinio pergalės šešėlyje liko Lietuvos laisvųjų imtynių pirmenybėse siautusios Klaipėdos laisvųjų imtynių komandos pergalė. Vyriausiojo trenerio Sergejaus Kasimovo vadovaujami stipruoliai susišlavė beveik visus aukso medalius – šešis iš septynių.

Vasario rekordai

Kad lauktumėme didelių pergalių, pavasario išvakarėse iš Lenkijos signalizavo sunkiaatletis Aurimas Didžbalis. Sedlicke vykusiame tradiciniame sunkiosios atletikos turnyre Bronislavo Vyšniausko auklėtinis pasiekė net šešis Lietuvos jaunimo (iki 20 ir 23 metų) rekordus.

Kovo laimėjimai

Kovo mėnesį apie save įspūdinga pergale priminė Lukas Kubilius, Lietuvos kiokušin karatė čempionate nugalėjęs ilgametį šalies rinktinės lyderį, neįveikiamąjį Donatą Imbrą iš Vilniaus.

Po atkaklios, tris kartus pratęstos kovos, du teisėjai pergalę skyrė uostamiesčio „Shodan“ klubo lyderiui, tiek pat – dukart pasaulio vicečempionui ir daugkartiniam Europos aukso medalių laimėtojui. Penktojo arbitro, teisėjavusio ant tatamio, sprendimas lėmė, jog auksas atiteko L.Kubiliui.

Įpusėjus kovui sulaukėme geros žinios iš Katare vykusių pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybių – klaipėdietė Lina Grinčikaitė 60 m bėgimo rungtyje užėmė aukštą 13-ą vietą tarp 37 dalyvių.

Sidabrinis balandis

Balandį atskriejo maloni naujiena iš Azerbaidžano sostinėje Baku surengto Europos laisvųjų imtynių čempionato, kuriame Vytas Čumakovas (svorio iki 55 kg grupė) užėmė 7-ąją vietą.

Antrasis pavasario mėnuo – didžiausias išbandymų metas „Lemminkainen“ krepšininkėms, kurį jos puikiai išlaikė. Įpusėjus balandžiui jos pirmą kartą tapo Baltijos krepšinio lygos prizininkėmis. Klaipėdoje vykusiame finaliniame turnyre mūsų žaidėjos finale pralaimėjo dar egzistavusiai Vilniaus „Teo“ ekipai 56:70.

O nepraėjus nei savaitei "Lemminkainen" penketukas pirmą kartą Klaipėdos moterų krepšinio istorijoje iškovojo Lietuvos vicečempionių vardą. Už jį mūsų šalyje buvo stipresnė toji pati Vilniaus „Teo“ komanda.

Gegužės sėkmės

Gegužę kiek rūškani iš Vokietijoje vykusio Lotynų Amerikos šokių Europos ansamblių pirmenybių grįžo prie pirmųjų vietų pripratę "Žuvėdros" šokėjai. Antrąją vietą užėmusių klaipėdiečių vadovė Skaistutė Idzelevičienė buvo įsitikinusi, kad ant lietuvių krūtinių turėjo blizgėti aukso medaliai.

"Čempionų vardus iškovoję šeimininkai – Brėmeno "Grün-Gold-Club" šokėjai finale, kaip ir mes, gavo tris pirmąsias vietas, tačiau mus nepelnytai pažemino du arbitrai – švedas ir vokietis. Dėl šių žmonių sprendimų mes likome antri", – pirmenybių baigtį komentavo garsioji specialistė.

„Žuvėdra“ pirmą kartą pasirodė su naująja programa "Aš einu kaip uraganas", sukurta pagal vokiečių grupės "Scorpions" melodijų motyvus.

Įpusėjus gegužei Lietuvą sukrėtė įspūdinga „Žemaitijos dragūno“ rankininkų pergalė. Įveikę Kauno „Lūšį“ 31:26, uostamiesčio žaidėjai Lietuvos čempionų karūną iškovojo po 20 metų. Klaipėdiečiai sėkme priminė legendinę „Maisto“ komandą ir jos pergales šalyje. O mėnesiui baigiantis meras Rimantas Taraškevičius čempionams prižadėjo ir ištesėjo, kad ras lėšų žaisti Europos taurių laimėtojų taurės turnyre.

Birželio triumfai

Birželį iš Ispanijoje vykusio Europos karatė kiokušin čempionato sidabro medalį parvežė L.Kubilius, rungtyniavęs prestižinėje vyrų svorio – per 90 kg – grupėje. 2008 metų čempionas buvo arti to, jog pakartotų dvejų metų sėkmę, tačiau to paties troško ir už nesėkmę šių metų šalies pirmenybėse revanšo siekęs vilnietis D.Imbras. Moterų kata rungtyje neįtikėtiną ryžtą ir norą dalyvauti pademonstravo Diana Mačiūtė grįžo namo su bronzos žetonu. Prieš mėnesį susilaužiusi dešinę ranką, o gydytojai griežtai uždraudus dalyvauti, klaipėdietė kata rungtyje iškovojo bronzos medalį. Tarp jaunių kumitė rungties čempione tapo Eglė Kunelytė.

Klaipėdiečiai sportininkai pergales skynė ir rekordus kalė net tuo metu, kai pasaulio sporto mėgėjų žvilgsniai buvo nukrypę į Afrikoje vykusį pasaulio futbolo čempionatą. Ramunė Adomaitienė Vokietijoje vykusiose didelėse tarptautinėse neįgaliųjų lengvosios atletikos varžybose pasiekė du pasaulio rekordus. Nušokusi į tolį 4 m 30 cm, ji centimetru pagerino kitai klaipėdietei – Aldonai Grigaliūnienei priklausiusį rekordą. Taip pat R.Adomaitienė pasiekė ieties metimo rekordą – 32 m 87 cm.

Birželį A.Didžbalis titulų sąrašą praturtino pasaulio jaunimo iki 20 metų sunkiosios atletikos čempiono vardu. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusių pirmenybių svorio iki 94 kg grupėje jis iškovojo tris medalius – du aukso (už rovimo rungtį ir dvikovę) bei vieną sidabro (už stūmimo rungtį). Prieš savaitę 19-ąjį gimtadienį šventęs sportininkas dvikovėje surinko 375 kg.

Senjorų medaliai

Liepos mėnesį iš Kroatijoje vykusio 6-ojo Europos senjorų krepšinio čempionato pasidabinę medaliais grįžo gražus būrys klaipėdiečių, ginusių įvairaus amžiaus šalies rinktinių spalvas.

Linksmiausi buvo Algimantai – Riauka ir Žičkus, iškovoję aukso medalius tarp 65-mečių ir vyresnių dalyvių. Vladimiras Lebidevas, Romaldas Atas (tarp 60-mečių ir vyresnių), Kazimieras Budrys, Kastytis Pesys ir Algirdas Narbutas (70-mečių varžybose) iškovojo sidabro medalius.

Rudeninės pergalės

Rudenį  vėl siautė stipruolis A.Didžbalis. Rugsėjo mėnesį Antalijoje (Turkija) pasibaigusiame pasaulio čempionate sunkiaatletis užėmė aštuntąją vietą. O lapkritį dar kartą įrodė, jog jis tebėra stipriausias jaunuolis Europoje. Kipre vykusiose jaunimo iki 20 metų pirmenybėse klaipėdietis skynė lengvas pergales svorio iki 94 kg grupėje.

Su trim medaliais į Lietuvą grįžo Vincas Šlevinskis (per 105 kg). Maloniai nustebino ir 20-metis Marius Mickevičius (iki 85 kg), iškovojęs du medalius.

Dar vienos pergalės sulaukėme paskutiniąją spalio dieną, iš Maskvoje surengto pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionato, kuriame „Žuvėdros“ šokėjai antrus metus iš eilės ir septintą kartą per visą istoriją laimėjo sidabro medalius. Tiesa, vėl nuotaiką gadino neobjektyvūs arbitrai. Anot „Žuvėdros“ komandos vadovės S.Idzelevičienės, rusai, anksčiau patys aimanavę dėl subjektyvumo, už nugalėtojų titulą turėjo dėkoti ne kam kitam, o su savo sąžine prasilenkusiems teisėjams.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos sportininkai