Akcija – gerumui įsileisti

Gyvenimo aklavietėje atsidūrusiems ar bet kokios pagalbos prašantiems plačiai uostamiestyje atsiveria bent vienos durys. Klaipėdos "Carito" namai priglaudė, sustiprino ar pakėlė iš duobės ne vieną kenčiančią sielą. Tačiau gerumo ir pagalbos reikia ir šiai organizacijai.


Gyvenimo aklavietėje atsidūrusiems ar bet kokios pagalbos prašantiems plačiai uostamiestyje atsiveria bent vienos durys. Klaipėdos "Carito" namai priglaudė, sustiprino ar pakėlė iš duobės ne vieną kenčiančią sielą. Tačiau gerumo ir pagalbos reikia ir šiai organizacijai.

Ateina atverti sielos

"Mes turime daug svajonių ir daug norų. Kai kurios išsipildo, tačiau yra tokių, kurios įstrigo ir niekaip nepavyksta jų įgyvendinti. Mes juk "Caritas", pas mus ateina įvairiausių žmonių, su jais reikia pakalbėti, išklausyti, dar reikia saugoti ir jų privatumą, žmonės juk anonimiškai gali kreiptis", – pasakojo "Carito" namų vadovė Rasa Senkienė.

"Caritas" teikia pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms. Tokią gyvenimo naštą turinčiai moteriai ar merginai nejauku net į akis pažvelgti svetimam, o čia joms teikiama psichosocialinė reabilitacija.

"Kaip kalbėtis su žmogumi apie jam skaudžiausius dalykus, kai net užverti durų negali, kad svetimi nevarstytų akimis? Tai labai jautri ir sudėtinga situacija", – pasakojo R.Senkienė.

Pasibeldusius pagalbos "Carito" socialinės darbuotojos vedasi į dėžėmis ir maišais nukrautą patalpą – čia rūšiuojami žmonių suaukoti daiktai ir rūbai.

"Mes sutelpame, jei reikia ir prisėdame kur kamputyje. Seniai svajojome sutvarkyti šį buvusio darželio priestatą, gal net padalyti erdves šioje patalpoje. Būtų kur ir žmogų atsivesti, o sandėlį įrengti galima kitur", – planais dalijosi R.Senkienė.

Remontavo prieš 50 metų

Moteris gyvai kulniuoja kitų durų link ir atveria kitas "Carito" valdas.

"Ši pastato dalis – labai prastos būklės. Mūsų buhalterės kabinete karaliauja pelėsis. Bet mes jau čia savomis jėgomis apsitvarkėme, radome, kur buvo kiauri vamzdžiai. Beliko tik grindis šiame kabinete sudėti", – greitakalbe pasakojo R.Senkienė.

Atrakinusi patalpą, kurioje svajojama įrengti sandėlį aukoms, R.Senkienė nedrąsiai žvilgteli į drėgmės išmargintas lubas.

"Baisu? Ar ne? Nuo 1962 m. čia nėra remontuota. Na, nieko, užtat stogą jau turime naują. Ir jį įrengiant sulaukėme nemažos pagalbos – su didele nuolaida buvo atlikti darbai. Va, matote, turime ir dovanotų dažų. Tačiau šiems remontams reikėtų nemažų investicijų", – vedžiodama po patalpas pasakojo R.Senkienė.

Seneliams trūksta vietų

"Carito" antrasis aukštas kur kas gražesnis, tačiau čia įkurtuose senelių globos namuose netrukus jau bus ankšta.

"Mes norėtumėme pirmojo aukšto priestate įrengti dar tris ar keturias vietas seneliams. Juk visa eilė laukiančiųjų pas mus pakliūti", – tikino įstaigos vadovė.
Senelių namuose gyvena 34 pensinio amžiaus žmonės bei žmonės su negalia, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga.

Džiaugiasi pagalba

"Mums daug padėjo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada. Labai daug darbų atliko vokiečių Maltos ordino pagalbos tarnyba ir "Kolping" organizacija Vokietijoje. Kol kas mes teikiame tik nuolatinę globą, tačiau turėjome sumanymų teikti ir laikino apgyvendinimo paslaugą. Visko buvo: vieną senelį buvome priglaudę mėnesiui, kita moteriškė taip pat gyveno, nes dukra išmetė ją iš buto. Jei turime vietos, sugalvojame, kaip spręsti bėdą. O kai net vietos neturi, kaip gali priimti žmogų?" – klausė R.Senkienė.

Klaipėdos "Caritui" vadovaujančios moterys braižė ne vieną projektą ir ketverius metus galvose dėliojo planus, kaip sutvarkyti apgriuvusias patalpas.

"Mes esame dėkingi už bet kokią pagalbą. Kai teko remontuoti globos namų kambarius, net dažytojai studentai pas mus dirbo. Tiesa, jaunimas čia daugiau eibes krėtė, bet ko nenudažė, mes pačios pataisėme", – juokėsi R.Senkienė.

Atvykėliai dažnai stebisi, kad Klaipėdos "Carito" namuose yra jauku.

"Gal dėl gerų žmonių? Atsiranda tų angelų sargų. Žiūrėk, tai vienas, tai kitas žmogus padeda. Turėjome santechniką, kuris čia dirbo viešuosius darbus, o štai ėmė ir pasiliko – ateina kaip savanoris", – pasakojo organizacijos vadovė.

Vasarą – didysis kraustymasis

Šią vasarą "Carito" darbuotojai įveikė neįtikėtiną darbą. Globos namuose buvo keičiama viso antro aukšto grindų danga, todėl teko dviem mėnesiams iš savo kambarių iškraustyti gyventojus.

"Sukome galvas, kaip tai reikės padaryti. Juk žmonėms teko tiek laiko vienoje erdvėje gyventi. Prireikė juos sukelti į salę. Oi, kiek mums čia baimės buvo. Juk tai gali slėgti žmogų, o jie ir šiaip sunkūs ligoniai", – pasakojo R.Senkienė.

"Carito" darbuotojai galėtų ilgai vardyti bėdas ir rūpesčius, kuriuos dar teks įveikti, tačiau ir džiaugiasi praeityje nuveiktais darbais.

"Kartais protu nesuvokiama, kaip tokie darbai kelioms moterėlėms gali pavykti. Juk mes ne statybininkės", – kviesdama apžiūrėti suremontuotų globos namų juokėsi R.Senkienė.

Svajoja apie naujas duris

"Carito" darbuotojos tikino, kad kiekvienas, pasibeldęs į šiuos namus, yra šiltai priimamas, o durys neužsiveria nė prieš vieną suluošintą sielą.

"Tik, kad tos mūsų durys labai jau senos", – juokėsi "Carito" globos namų buities sektoriaus vadovė Janina Ulinskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

lankytojas

lankytojas portretas
Svarbiausia kad zmones kurie dirba si darba butu saziningi su savimi ir Dievu.Gaila ziureti i vadovybes sprendimus kurie pries zmogu ir tik i savo kisene

nervina

nervina portretas
tokie postringautojai teoriniai .. dabartine vieta rami ir gera, nera ten tu masinu. gryno oro uztenka, juolab kad dauguma ju neigalus ir i lauka neiseina, pries kalbankt ivertinkit uz kokius pinigus perkelti reiktu kai duru nera uz ka pasikeisti? neskaiciuokit svetimu pinigu, geriau nuo saves pradekit

Geras darbas

Geras darbas portretas
Gerai kai yra tokiu organizacijiu .Bet ne vieta mieste seneliu namams ,galetu irenkti uzmiestyja gamtoja kur ramybe grynas oras o kas cia aplinkiui seni namai pilna zmoniu masinu .Kiek mieste imoniu kuriuos tikrai galetu paremti ....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Tarnybą palieka ilgametis Jūrų uosto policijos pareigūnas
  Tarnybą palieka ilgametis Jūrų uosto policijos pareigūnas

  Tarnybą vidaus reikalų sistemoje ir Klaipėdos apskrities policijoje palieka Jūrų uosto policijos skyriaus pareigūnas Ruslanas Chekalo. Jis ištarnavo šioje sistemoje kone 27 metus. ...

  1
 • Klaipėdos uoste – išskirtinės pratybos
  Klaipėdos uoste – išskirtinės pratybos

  Klaipėdos uoste į krantinę atsitrenkė laivas, jis prarado kontrolę, kilo panika, 18 laive buvusių žmonių pateko į vandenį, 2 įstrigo vandens apsemtame mašinų skyriuje, dar 2 sunkiai sužaloti pagalbos laukė laivo triume. Dėl smūgio į uos...

 • Augalų žinovas: be ligų įmanoma nugyventi ir 100 metų
  Augalų žinovas: be ligų įmanoma nugyventi ir 100 metų

  Vietoj deserto prie kavos – duona, o pusryčiams – obuoliai ar kiti vaisiai. Paklaustas, kodėl nevalgo mėsos, kelis dešimtmečius į augalų ir žmogaus biologiją besigilinantis biologinės medicinos mokslų daktaras, profesorius Algimant...

 • Valstybės kūrėjams – špyga?
  Valstybės kūrėjams – špyga?

  Kai kurie buvę sovietmečio nomenklatūrininkai, kaip ir anais laikais, liko privilegijuoti ir šiandien gauna valstybines pensijas. O tuo pat metu nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrėjai šios malonės neturi ir veikiausiai neturės, nes bev...

  19
 • Nepatogumai gyventojams – laikini
  Nepatogumai gyventojams – laikini

  Taikos prospekte, šalia "Kauno" autobusų stotelės, šiuo metu ribojamas eismas – keičiamos šilumos trasos. Leidimas darbams išduotas iki birželio 1-osios. ...

 • Paplūdimių taisyklėse – ir neįgyvendinami siekiai
  Paplūdimių taisyklėse – ir neįgyvendinami siekiai

  Klaipėdos miesto tarybai bus teikiamos naujos elgesio paplūdimiuose taisyklės. Siekta, kad šios būtų gyvenimiškos, o ne popierinės. Taip pat informuota, kad už maudynes audringoje jūroje nedrausmingiems pramogautojams gresia net še...

 • Prašoma atleisti nuo rinkliavos
  Prašoma atleisti nuo rinkliavos

  Laivų parado metu vyksiančios mugės prekeivius prašoma atleisti nuo rinkliavos. Tokia lengvata nebus taikoma tik pardavinėjantiems alkoholį asmenims. ...

 • Šiukšlių vežėjams – baudos
  Šiukšlių vežėjams – baudos

  Netvarkingos atliekų konteinerių aikštelės vis dar kelia klaipėdiečių aistras. Žmonės nenori, kad kiemuose riogsotų šiukšlynai. Specialistai pataria apie netvarką ne tik pranešti atliekų tvarkytojams, bet ir patiems steng...

  5
 • Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui
  Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui

  Izraelio valstybės atkūrimo 70-mečio išvakarėse Klaipėdoje paminėta Atminties diena. Uostamiesčio žydų bendruomenės namuose prisiminti tie, kurie pasiaukojo ir žuvo dėl istorinės tėvynės. ...

 • Bauda už faktiškai jau valdytą verslą
  Bauda už faktiškai jau valdytą verslą

  Po ilgesnės pertraukos Klaipėdos uoste skirta bauda, kuri susijusi su konkurencijos pažeidimais. ...

Daugiau straipsnių