Akcijos „Darom 2012“ metu šiukšles kuopė ir iš Danės dugno

Klaipėdiečiai šeštadienį pasklido po miestą tvarkyti savo aplinkos. Akcijos „Darom 2012“ metu šiukšlės buvo renkamos ne tik sausumoje. Narai jas traukė iš Danės upės.

Preliminariais duomenimis šiemet akcijoje „Darom 2012“ dalyvavo apie 7 tūkst. klaipėdiečių kartu su mokiniais. Pastarieji tvarkyti teritorijas pradėjo nuo antradienio.

Akcijos „Darom 2012“ Klaipėdos regiono vadovė Vilma Grigišaitė-Tamolienė neslėpė, kad tikėtasi, jog prisijungs daugiau žmonių. Planuota jų sulaukti iki 10 tūkst.

Tradiciškai daugiausia klaipėdiečių rinkosi tvarkyti paplūdimių. Čia pritrūko maišų atliekų rūšiavimui. Atliekų rūšiavimas buvo šios akcijos naujovė.

„Smagu, kad jis pasiteisino. Nereikės visų atliekų išvežti į sąvartyną, o atiduosime perdirbimui. Todėl ir negalime pasakyti, kiek buvo surinkta šiukšlių. Nesitikėjome, kad paplūdimiuose bus rasta tiek daug stiklinės ir plastikinės taros. Todėl ir pritrūko maišų“, – tvirtino V.Grigišaitė-Tamolienė.

Į akciją aktyviai įsijungė kai kurios uostamiesčio įmonės. Viena uostamiesčio baldų įmonė, kuri tvarkė Girulių paplūdimį, suorganizavo apie 200 žmonių. Daugiau nei 100 jų buvo įmonės darbuotojai ir artimieji. Į akciją jie ėjo linksmai nusiteikę, nešini balionais. Buvo pasirūpinta ir muzika. Baigę darbą, jie surengė iškylą ir kepė dešreles.

Neatsiliko ir kita uostamiesčio įmonė. Jie subūrė apie 100 žmonių. Įmonės darbuotojai sutvarkė ne tik savo teritoriją, bet kitą – prie Naujosios perkėlos, kur atėjo tik du žmonės.

„Tokia įmonių iniciatyva labai džiugina“, – pabrėžė V.Grigišaitė-Tamolienė.

Linksmai buvo tvarkomasi ir Jūros parke. Čia skambėjo muzika, akcijos dalyviai buvo vaišinami arbata. Draugystės parke buvo ne tik renkamos šiukšlės, bet ir sodinami medeliai.

Pasak V.Grigišaitės-Tamolienės, pirminiais duomenimis visiškai buvo sutvarkyta daugiau nei pusė visų numatytų vietų. Pastarųjų buvo 39.

„Buvo didelių teritorijų, kur atėjo apie 20 žmonių. Jie buvo nepajėgūs visko sutvarkyti“, – teigė vadovė.

Šiukšlės buvo surenkamos ir pakelėse, važiuojant nuo Tilžės turgaus Jakų žiedo link. Tikimasi, kad vairuotojai geriau pagalvos, ar šiukšlinti pakelėse.

Lietuvos kariuomenės Kovinių narų tarnyba šiukšles rinko iš Danės upės.

Įdomesnių radinių akcijos dalyviai neaptiko. Buvo rasta tik piniginė.

Aktyviai šiukšlės buvo renkamos mažuose miesteliuose Klaipėdos, Kretingos, Šilutės rajonuose. Organizatoriai nesitikėjo čia sulaukti tiek dalyvių.

„Visiems nuoširdžiai noriu padėkoti už dalyvavimą akcijoje. Miestas tikrai tapo švaresnis“, – dėkojo akcijos „Darom 2012“ Klaipėdos regiono vadovė.


Šiame straipsnyje: darom 2012šiukšlėsDarom

NAUJAUSI KOMENTARAI

Julius

Julius portretas
Džiugu, kad žmonės susiorganizuoja tokias pramogas ir tiek talkos.Bet kitais metais siūlyčiau daugiau žmonių rinktis į problemines vietas, tokiose kaip Jūrininkų prospekte.Nes šiemet mažiau nei 10 žmonių tvarkėsi tris valandas ir sutvarkė mažą plotą palyginus su tuo, kuris yra.

klaipėdietis

klaipėdietis portretas
viena įmonė tą tvarkė, kita aną tvarkė, jau taip bijoma įmonės pavadinimą parašyt, kad tik nebūtų reklama, labai kvailai atrodo, gal atvirkščiai kaip tik pagirkit tą ar aną firmą kuri prisidėjo prie akcijos.

RK.

RK. portretas
Tvarkė ne įmonė, tvarkė žmonės. Tai, kad įmonė padėjo organizuoti ar pinigėlį skyrė - geras dalykas, tačiau pagarba žmonėms.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės
  Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės

  Neramiu laukimu dėl ateities gyvenantys Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai ketvirtadienį turėjo galimybę pamatyti, kas pretenduoja pakeisti buvusį direktorių Joną Sakalauską, kuris nuo šiol vadovauja Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. ...

  2
 • Paminėjo Vydūno gimtadienį
  Paminėjo Vydūno gimtadienį

  Vydūno – humanisto, rašytojo ir filosofo 150-osios gimimo metinės ketvirtadienį paminėtos jaukiame skverelyje, kuriame dar šiemet turėtų atsirasti šio iškilaus žmogaus skulptūra. ...

 • Gražūs dantys – tik senjorų svajose
  Gražūs dantys – tik senjorų svajose

  Už ketverius laukimo metus eilėje – keturi suprotezuoti dantys, pridedant savo sutaupytų pinigų. Tokia uostamiesčio senjorų nūdiena. Valdininkai nesupranta, kodėl taip ilgai laukę eilėje dėl dantų protezavimo, pagyvenę klaipėdiečiai masi&s...

 • Bandys išlyginti senamiesčio dangas
  Bandys išlyginti senamiesčio dangas

  Senamiesčio pagrindinėse gatvėse, kur didžiausi žmonių srautai, bus siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą. Dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems, dviratininkams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. ...

  2
 • Garažui toliau žeria kritiką
  Garažui toliau žeria kritiką

  Bangų gatvėje planuojamai statyti daugiaaukštei stovėjimo aikštelei toliau negailima aštrių žodžių. Akcentuojama, kad investuoti į šį objektą nenaudinga. ...

  3
 • Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra
  Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra

  Išbandžiusieji žino, kad atsikratyti pilvo riebalų arba dar kitaip vadinamų "gelbėjimosi ratų" būna itin sunku, o kartais atrodo - "misija neįmanoma". Dietologė atkreipia dėmesį, kad šiai sričiai skirti pratimai ne...

  1
 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

 • Žibintams atnaujinti – naujas planas
  Žibintams atnaujinti – naujas planas

  Uostamiesčio savivaldybė nori padidinti įmonės "Gatvių apšvietimas" įstatinį kapitalą, perduodama jos nuosavybėn visus gatvių žibintus, kitą įrangą. Teigiama, kad toks žingsnis padėtų greičiau atnaujinti infrastruktūrą, efe...

  5
 • Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“
  Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&scar...

  1
 • Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems
  Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems

  Uostamiestyje siūloma įamžinti vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų Stasio Vaitekūno atminimą, ant senato pastato pakabinant memorialinę lentą. Iniciatyvą panašiai pagerbti ir pernai mirusį uostamiesčio futbolo klubo "Atlantas" tr...

Daugiau straipsnių