Akcijos „Darom 2012“ metu šiukšles kuopė ir iš Danės dugno

Klaipėdiečiai šeštadienį pasklido po miestą tvarkyti savo aplinkos. Akcijos „Darom 2012“ metu šiukšlės buvo renkamos ne tik sausumoje. Narai jas traukė iš Danės upės.

Preliminariais duomenimis šiemet akcijoje „Darom 2012“ dalyvavo apie 7 tūkst. klaipėdiečių kartu su mokiniais. Pastarieji tvarkyti teritorijas pradėjo nuo antradienio.

Akcijos „Darom 2012“ Klaipėdos regiono vadovė Vilma Grigišaitė-Tamolienė neslėpė, kad tikėtasi, jog prisijungs daugiau žmonių. Planuota jų sulaukti iki 10 tūkst.

Tradiciškai daugiausia klaipėdiečių rinkosi tvarkyti paplūdimių. Čia pritrūko maišų atliekų rūšiavimui. Atliekų rūšiavimas buvo šios akcijos naujovė.

„Smagu, kad jis pasiteisino. Nereikės visų atliekų išvežti į sąvartyną, o atiduosime perdirbimui. Todėl ir negalime pasakyti, kiek buvo surinkta šiukšlių. Nesitikėjome, kad paplūdimiuose bus rasta tiek daug stiklinės ir plastikinės taros. Todėl ir pritrūko maišų“, – tvirtino V.Grigišaitė-Tamolienė.

Į akciją aktyviai įsijungė kai kurios uostamiesčio įmonės. Viena uostamiesčio baldų įmonė, kuri tvarkė Girulių paplūdimį, suorganizavo apie 200 žmonių. Daugiau nei 100 jų buvo įmonės darbuotojai ir artimieji. Į akciją jie ėjo linksmai nusiteikę, nešini balionais. Buvo pasirūpinta ir muzika. Baigę darbą, jie surengė iškylą ir kepė dešreles.

Neatsiliko ir kita uostamiesčio įmonė. Jie subūrė apie 100 žmonių. Įmonės darbuotojai sutvarkė ne tik savo teritoriją, bet kitą – prie Naujosios perkėlos, kur atėjo tik du žmonės.

„Tokia įmonių iniciatyva labai džiugina“, – pabrėžė V.Grigišaitė-Tamolienė.

Linksmai buvo tvarkomasi ir Jūros parke. Čia skambėjo muzika, akcijos dalyviai buvo vaišinami arbata. Draugystės parke buvo ne tik renkamos šiukšlės, bet ir sodinami medeliai.

Pasak V.Grigišaitės-Tamolienės, pirminiais duomenimis visiškai buvo sutvarkyta daugiau nei pusė visų numatytų vietų. Pastarųjų buvo 39.

„Buvo didelių teritorijų, kur atėjo apie 20 žmonių. Jie buvo nepajėgūs visko sutvarkyti“, – teigė vadovė.

Šiukšlės buvo surenkamos ir pakelėse, važiuojant nuo Tilžės turgaus Jakų žiedo link. Tikimasi, kad vairuotojai geriau pagalvos, ar šiukšlinti pakelėse.

Lietuvos kariuomenės Kovinių narų tarnyba šiukšles rinko iš Danės upės.

Įdomesnių radinių akcijos dalyviai neaptiko. Buvo rasta tik piniginė.

Aktyviai šiukšlės buvo renkamos mažuose miesteliuose Klaipėdos, Kretingos, Šilutės rajonuose. Organizatoriai nesitikėjo čia sulaukti tiek dalyvių.

„Visiems nuoširdžiai noriu padėkoti už dalyvavimą akcijoje. Miestas tikrai tapo švaresnis“, – dėkojo akcijos „Darom 2012“ Klaipėdos regiono vadovė.


Šiame straipsnyje: darom 2012šiukšlėsDarom

NAUJAUSI KOMENTARAI

Julius

Julius portretas
Džiugu, kad žmonės susiorganizuoja tokias pramogas ir tiek talkos.Bet kitais metais siūlyčiau daugiau žmonių rinktis į problemines vietas, tokiose kaip Jūrininkų prospekte.Nes šiemet mažiau nei 10 žmonių tvarkėsi tris valandas ir sutvarkė mažą plotą palyginus su tuo, kuris yra.

klaipėdietis

klaipėdietis portretas
viena įmonė tą tvarkė, kita aną tvarkė, jau taip bijoma įmonės pavadinimą parašyt, kad tik nebūtų reklama, labai kvailai atrodo, gal atvirkščiai kaip tik pagirkit tą ar aną firmą kuri prisidėjo prie akcijos.

RK.

RK. portretas
Tvarkė ne įmonė, tvarkė žmonės. Tai, kad įmonė padėjo organizuoti ar pinigėlį skyrė - geras dalykas, tačiau pagarba žmonėms.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  3
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  2
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  5
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  15
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  6
Daugiau straipsnių