A.Kubilius: „Klaipėdos nafta“ - pajėgi finansuoti dujų terminalo statybą

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad valstybės valdoma bendrovė "Klaipėdos nafta" būtų pajėgi didele dalimi finansuoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybą.

"Kol kas konkretaus finansinio mechanizmo aš tikrai negalėčiau detaliai nupaišyti, bet "Klaipėdos nafta", atsakinga už terminalo statybą ir plėtojimą, rengia preliminarius skaičiavimus. "Klaipėdos nafta" yra pajėgi didele dalimi prisidėti prie terminalo statybos. Pastačius terminalą ir pradėjus jam veikti, būtų  galima tartis ir su regiono partneriais dėl jų prisidėjimo prie terminalo veiklos ar galbūt ieškant kitų mechanizmų", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

"Norime, kad (terminalo - BNS) statyba būtų kiek galima labiau koncentruota valstybės rankose", - pridūrė premjeras, kuris vadovaus pirmadienį sudarytai specialiai komisijai, kuri turės paspartinti terminalo projekto įgyvendinimą.

Preliminariais skaičiavimais, SGD terminalo vertė gali siekti 200-300 mln. eurų (690 mln. litų - 1 mlrd. litų).

"Klaipėdos naftos" vadovas Rokas Masiulis BNS sakė, kad pati įmonė kol kas nesvarsto, kiek reikės pritraukti lėšų SGD terminalo statybai. Pasak jo, dėl to bus sprendžiama vėliau.

"Šiuo metu mes jau esame įsipareigoti šį projektą vystyti, mes kol kas nesikreipėme del finansavimo. Vėliau, kai bus aiškus projekto veiklos modelis, investicijų planas, tada jau konkrečiai apsispręsime, ar projektą darysime patys, ar kas nors bus pritrauktas.

Pasak jo, šiuo metu įmonė turi maždaug 80 mln. litų laisvų lėšų, kurių dalis yra investuota į vertybinius popierius, dalis - 10-15 mln. litų per metus - skiriama investicijoms.

A.Kubilius sakė, kad pirmieji "plaukiojančio" terminalo statybos darbai turėtų prasidėti šiemet, o visiškai jis pradėtų veikti 2014 metais: "Tam, kad jis pilnai veiktų, reikia pastatyti ne tik patį terminalą, ne tik dujotiekį nuo Jurbarko iki Klaipėdos, bet ir reikia įgyvendinti visą dujų sektoriaus pertvarką - vadinamąją trečiąją direktyvą".

Energetikos viceministras Arvydas Darulis žurnalistams teigė, kad per gegužės mėnesį tikimasi atrinkti konsultantą, kuris turėtų pasiūlyti konkretų terminalo modelį ir jo finansavimo šaltinius.

"Konkursas vyksta, dirbama intensyviai. Per gegužės mėnesį turi atrinkti geriausią, ir toliau dirbti dėl sutarties pasirašymo", - sakė A.Darulis.

Lietuvos Vyriausybė tikisi, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas bus pastatytas iki 2014 metų.

Planuojamas terminalo pajėgumas būtų nuo 2 iki 3 mlrd. kubinių metrų per metus. Pagal siūlomą terminalo technologiją, numatoma, kad laivas, kurio talpyklose būtų dujos, nuolat stovėtų prie kranto, o prie jo priplauktų kitas laivas, kuris atgabentų dujų.


Šiame straipsnyje: suskystintų dujų terminalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių