Alkoholio draudimai stebina net užsieniečius

Alkoholio draudimai, dėl kurių šalyje verda įvairių diskusijų, neapsieina be kuriozinių situacijų. Sekmadienį angliškai nekalbančiai parduotuvės kasininkei teko nemaloni dalia supažindinti užsieniečius su Lietuvos įstatymais.

Nustebino tvarka

Viena užsieniečių šeima savo viešnagę uostamiestyje veikiausiai atsimins su kartėliu.

Šįsyk atvykėliai susidūrė ne su įžūliais benamiais, o, jų žodžiais, su keista tvarka prekybos centruose – nors alkoholio pilnos lentynos, sekmadieniais jo nenusipirksi net ir dienos metu.

Maža to, apie šiuos draudimus nei angliškai, nei bet kuria kita užsienio kalba informacijos parduotuvėse nėra.

"Sekmadienį apie 15.45 val. stovėjau eilėje prie kasos. Priekyje manęs laukė brandaus amžiaus pora su paaugliu vaiku. Girdėjau, kaip tarpusavyje jie kalbėjosi nelietuviškai, galbūt latviškai, tiksliai pasakyti negaliu. Berniukas rankoje laikė ledo ritulio lazdą, kaip spėju, žmonės buvo atvažiavę į varžybas", – pasakojo incidentą savo akimis matęs klaipėdietis Kęstas A.

Pašnekovas nenustebo užsieniečių krepšelyje pamatęs raudonojo vyno butelį ir jau norėjo įspėti, kad padėtų prekę atgal į lentyną. Tačiau persigalvojo.

"Apie draudimus informacija angliškai nėra pateikiama. Nieko keisto, kad iš kitur atvykę žmonės to nežino. Galėjau jiems padėti iš karto, bet susilaikiau. Buvo žmogiškai smalsu pažiūrėti, kaip reaguos kasininkė", – šyptelėjo Kęstas.

Užsieniečiams buvo nejauku

Netrukus pardavėja ėmė skanuoti užsieniečių prekes. Kai atėjo eilė vynui, nebe jauno amžiaus kasininkė pavartė butelį, tyliai sau po nosimi sumurmėjo, kad alkoholis nebeparduodamas, ir padėjo prekę į šoną.

Pirkėjai angliškai mandagiai paprašė atiduoti jų vyną. Pardavėja, veikiausiai nemokanti užsienio kalbos, nesumojo, ką jiems atsakyti, todėl dar kartą kažką tyliai suvebleno.

Vyrui su moterimi buvo labai nejauku, tuo metu jų paauglys vaikas krizeno.

"Toks ir vaizdelis – pardavėja žiūri į užsieniečius, laukia, kol šie susimokės, o užsieniečiai žvilgčioja vieni į kitus ir nori paaiškinimo. Tada įsikišau aš, pasakiau, kad alkoholį šiuo metu galima gerti tik bare. Mačiau, kad vyrui su moterimi buvo labai nejauku, tuo metu jų paauglys vaikas krizeno", – istorijos smulkmenas atsiminė pašnekovas.

Kraudamiesi savo prekes į krepšius, užsieniečiai spėjo pakomentuoti, kad apie tokius keistus draudimus jiems dar neteko girdėti.

Įspėti neprivalo

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Alkoholio ir tabako kontrolės skyriaus specialistai paaiškino, kad įspėjamieji užrašai užsienio kalba nėra privalomi. Tai yra prekybininkų pasirinkta savanoriška klientų informavimo priemonė – teisės aktuose tokia prievolė nėra nustatyta.

"Nuo sausio pradžios pagal iš anksto sudarytą veiksmų planą, bendradarbiaudami su kolegomis iš teritorinių policijos įstaigų bei savivaldybių, prižiūrime, kaip įmonės ir fiziniai asmenys laikosi naujai įsigaliojusių alkoholinių gėrimų pardavimo laiko ir būdo bei pirkėjų amžiaus apribojimų, t. y. organizuojame ir vykdome ūkio subjektų veiklos patikrinimus bei kitas prevencines priemones", – informavo skyriaus specialistai.

Anot jų, iki sausio 22 d. buvo nustatyta 12 atvejų, kai įmonės, vykdančios mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais, nesilaikė mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos.

Skyriaus specialistų teigimu, dauguma šių atvejų susiję su mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ir būdo apribojimų nesilaikymu viešojo maitinimo vietose, t. y. tie atvejai, kai alkoholiniai gėrimai draudžiamu laiku buvo parduodami išsinešti, taip pat nustatyta atvejų, kai alkoholiniai gėrimai buvo parduoti jaunesniems nei 20 metų pirkėjams.

Administracinėn atsakomybėn patraukti ir 28 asmenys, draudžiamu laiku išsinešę alkoholinius gėrimus iš viešojo maitinimo vietų.

Organizuoja mitingą

Tiesa, nemažai lietuvių nesutinka su dabar galiojančiais draudimais alkoholiui ir tikisi pasipriešinti prieš ribojimus nukreiptomis akcijomis.

Birželio 1-ąją tūkstančiai žmonių dalyvaus mitinge Vilniuje.

"Visų pirma, šio įstatymo panaikinimo protestas nereiškia, kad mes norime pirkti vien alkoholį. Nepamirškite, kad nuo sausio 1 d. į barus, klubus ar kitas vietas, kur parduodamas pilstomas alkoholis vėlai vakare, dabar įleidžiama tik nuo 20 metų. Dėl šio įstatymo mes ne tik kad nebegalime atsipalaiduoti po darbų, susitikti pavakaroti su draugų kompanija bare ar dar kur, kad ir nevartodami alkoholio, bet taip yra varžomos mūsų laisvų piliečių teisės. Juolab kad net per mokyklos šimtadienį, išleistuves, per vestuves negalime pakelti net taurės šampano. Juk  niekas nekalba apie besaikį gėrimą", – rašoma internete sukurtoje įstatymo priešininkų grupėje.

Žmonės taip pat raginami pasirašyti elektroninę peticiją "Šaliname alkoholio įstatymą".Šį įstatymą vadina vienu neprotingiausių ir juokingiausių istorijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
o mozambiko ir siru kalba nereikia rasyt? dar gruzinai pasidare musu broliai. ukrainieciai man tiesiog artimesni uz gimines. latviai man tipo braliukai.

Isgeriantis

Isgeriantis portretas
Drauskite Kiek Norite, va as nuejau I maxxxxima žiūriu Skoniu jūra, tai prisikroviau pilna vežima, tai kada užgeriu tai 3 dienas geriu neišeidamas is namu ir man užteks metams gal ir ilgiau, anskčiau buvo tiek negerdavau....

Tai KLP

Tai KLP portretas
O draudimas šlapintis viešoje vietoje Jūsų netrikdo? Juk, vadovaujantis Jūsų logika, tai irgi yra Jūsų apsispredimo laisvės suvaržymas. Manau, kad saikingai vartojantys alkoholį (pabrėžiu SAIKINGAI, todėl pijokėliai - komentatoriai "neviduriuokit") įstatymą vertina teigiamai arba neutraliai. O "plyšauja" alkoholio vergai, arba tie, kuriems reikia tik "paplyšauti".
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius
  Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius

  Klaipėdoje, Turgaus gatvėje, jau beveik 20 metų veikia „Sandoros“ labdaros valgykla, kurioje kasdien pavalgo 40 vargstančiųjų. Nenuilstanti šios organizacijos vadovė Magdalena Piklaps kasmet prieš Kalėdas šventinei adve...

  1
 • Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą
  Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą

  Šeštadienį Teatro aikštė Klaipėdoje pakvipo žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, jau septynioliktą kartą šia sriuba bei kareiviška koše miestiečius vaišino Lietuvos žvejų ir žuvų perdirb...

  5
 • Tėvai nori atgauti pinigus
  Tėvai nori atgauti pinigus

  Šiuo metu mokestis už mokslą Klaipėdos Vydūno gimnazijos pradinukams siekia beveik 38 eurus mėnesiui. Dalis tėvų norėtų susigrąžinti įmokas už tą laiką, kai mokytojams streikuojant pamokos nevyko. Šis klausimas tėvų prašym...

  14
 • L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų
  L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų

  Jei dar pavasarį Laimai Vilimienei kas būtų "išpranašavęs", jog po kelių mėnesių tvirtai nusistovėjusi jos gyvenimo rutina taip radikaliai pasikeis, ji turbūt būtų tik nusijuokusi. Anot pašnekovės, apsisprendimas daly...

 • Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas
  Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas

  Klimatologai prognozuoja, jog likusi gruodžio dalis turėtų būti žiemiška. Tiesa, puse ar net visu laipsniu šiltesnė nei įprasta. ...

 • Iš apleistų pastatų veja su pagaliais
  Iš apleistų pastatų veja su pagaliais

  Uostamiestyje kasmet nugriaunama dešimtys pastatų vaiduoklių. Niekam nepriklausantys, apgriuvę statiniai tapo tikru galvos skausmu valdininkams – savavališkai avarinės būklės objektus užėmę miestiečiai ne visada juos apleidžia ge...

  4
 • Orai: pajūryje laukiama sniego
  Orai: pajūryje laukiama sniego

  Savaitgalį į uostamiestį turėtų atkeliauti žiemiškų orų banga, pūs stiprokas vėjas, kiek pašals, laukiama ir gausesnio sniego. ...

 • Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos
  Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau trečią dešimtmetį puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Jos kolekciją papildė 2...

 • Klaipėdiečiai – prieš Migracijos paktą
  Klaipėdiečiai – prieš Migracijos paktą

  Klaipėdos visuomenininkai parengė raštą šalies Prezidentei, ragindami ją nepasirašyti Jungtinių Tautų inicijuoto vadinamojo Migracijos pakto, kuriam jau pritarė Seimas. Šio pareiškimo iniciatoriai tame įžvelgia reali...

  39
 • Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas
  Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas

  Klaipėdoje prieš kitų metų pradžios rinkimų maratoną formuojasi situacija, kai atrodytų, buvęs stiprus meras staiga susilpnėjęs suka į marginalinę pusę. ...

  24
Daugiau straipsnių