Alkoholio draudimai stebina net užsieniečius

Alkoholio draudimai, dėl kurių šalyje verda įvairių diskusijų, neapsieina be kuriozinių situacijų. Sekmadienį angliškai nekalbančiai parduotuvės kasininkei teko nemaloni dalia supažindinti užsieniečius su Lietuvos įstatymais.

Nustebino tvarka

Viena užsieniečių šeima savo viešnagę uostamiestyje veikiausiai atsimins su kartėliu.

Šįsyk atvykėliai susidūrė ne su įžūliais benamiais, o, jų žodžiais, su keista tvarka prekybos centruose – nors alkoholio pilnos lentynos, sekmadieniais jo nenusipirksi net ir dienos metu.

Maža to, apie šiuos draudimus nei angliškai, nei bet kuria kita užsienio kalba informacijos parduotuvėse nėra.

"Sekmadienį apie 15.45 val. stovėjau eilėje prie kasos. Priekyje manęs laukė brandaus amžiaus pora su paaugliu vaiku. Girdėjau, kaip tarpusavyje jie kalbėjosi nelietuviškai, galbūt latviškai, tiksliai pasakyti negaliu. Berniukas rankoje laikė ledo ritulio lazdą, kaip spėju, žmonės buvo atvažiavę į varžybas", – pasakojo incidentą savo akimis matęs klaipėdietis Kęstas A.

Pašnekovas nenustebo užsieniečių krepšelyje pamatęs raudonojo vyno butelį ir jau norėjo įspėti, kad padėtų prekę atgal į lentyną. Tačiau persigalvojo.

"Apie draudimus informacija angliškai nėra pateikiama. Nieko keisto, kad iš kitur atvykę žmonės to nežino. Galėjau jiems padėti iš karto, bet susilaikiau. Buvo žmogiškai smalsu pažiūrėti, kaip reaguos kasininkė", – šyptelėjo Kęstas.

Užsieniečiams buvo nejauku

Netrukus pardavėja ėmė skanuoti užsieniečių prekes. Kai atėjo eilė vynui, nebe jauno amžiaus kasininkė pavartė butelį, tyliai sau po nosimi sumurmėjo, kad alkoholis nebeparduodamas, ir padėjo prekę į šoną.

Pirkėjai angliškai mandagiai paprašė atiduoti jų vyną. Pardavėja, veikiausiai nemokanti užsienio kalbos, nesumojo, ką jiems atsakyti, todėl dar kartą kažką tyliai suvebleno.

Vyrui su moterimi buvo labai nejauku, tuo metu jų paauglys vaikas krizeno.

"Toks ir vaizdelis – pardavėja žiūri į užsieniečius, laukia, kol šie susimokės, o užsieniečiai žvilgčioja vieni į kitus ir nori paaiškinimo. Tada įsikišau aš, pasakiau, kad alkoholį šiuo metu galima gerti tik bare. Mačiau, kad vyrui su moterimi buvo labai nejauku, tuo metu jų paauglys vaikas krizeno", – istorijos smulkmenas atsiminė pašnekovas.

Kraudamiesi savo prekes į krepšius, užsieniečiai spėjo pakomentuoti, kad apie tokius keistus draudimus jiems dar neteko girdėti.

Įspėti neprivalo

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Alkoholio ir tabako kontrolės skyriaus specialistai paaiškino, kad įspėjamieji užrašai užsienio kalba nėra privalomi. Tai yra prekybininkų pasirinkta savanoriška klientų informavimo priemonė – teisės aktuose tokia prievolė nėra nustatyta.

"Nuo sausio pradžios pagal iš anksto sudarytą veiksmų planą, bendradarbiaudami su kolegomis iš teritorinių policijos įstaigų bei savivaldybių, prižiūrime, kaip įmonės ir fiziniai asmenys laikosi naujai įsigaliojusių alkoholinių gėrimų pardavimo laiko ir būdo bei pirkėjų amžiaus apribojimų, t. y. organizuojame ir vykdome ūkio subjektų veiklos patikrinimus bei kitas prevencines priemones", – informavo skyriaus specialistai.

Anot jų, iki sausio 22 d. buvo nustatyta 12 atvejų, kai įmonės, vykdančios mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais, nesilaikė mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos.

Skyriaus specialistų teigimu, dauguma šių atvejų susiję su mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ir būdo apribojimų nesilaikymu viešojo maitinimo vietose, t. y. tie atvejai, kai alkoholiniai gėrimai draudžiamu laiku buvo parduodami išsinešti, taip pat nustatyta atvejų, kai alkoholiniai gėrimai buvo parduoti jaunesniems nei 20 metų pirkėjams.

Administracinėn atsakomybėn patraukti ir 28 asmenys, draudžiamu laiku išsinešę alkoholinius gėrimus iš viešojo maitinimo vietų.

Organizuoja mitingą

Tiesa, nemažai lietuvių nesutinka su dabar galiojančiais draudimais alkoholiui ir tikisi pasipriešinti prieš ribojimus nukreiptomis akcijomis.

Birželio 1-ąją tūkstančiai žmonių dalyvaus mitinge Vilniuje.

"Visų pirma, šio įstatymo panaikinimo protestas nereiškia, kad mes norime pirkti vien alkoholį. Nepamirškite, kad nuo sausio 1 d. į barus, klubus ar kitas vietas, kur parduodamas pilstomas alkoholis vėlai vakare, dabar įleidžiama tik nuo 20 metų. Dėl šio įstatymo mes ne tik kad nebegalime atsipalaiduoti po darbų, susitikti pavakaroti su draugų kompanija bare ar dar kur, kad ir nevartodami alkoholio, bet taip yra varžomos mūsų laisvų piliečių teisės. Juolab kad net per mokyklos šimtadienį, išleistuves, per vestuves negalime pakelti net taurės šampano. Juk  niekas nekalba apie besaikį gėrimą", – rašoma internete sukurtoje įstatymo priešininkų grupėje.

Žmonės taip pat raginami pasirašyti elektroninę peticiją "Šaliname alkoholio įstatymą".Šį įstatymą vadina vienu neprotingiausių ir juokingiausių istorijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
o mozambiko ir siru kalba nereikia rasyt? dar gruzinai pasidare musu broliai. ukrainieciai man tiesiog artimesni uz gimines. latviai man tipo braliukai.

Isgeriantis

Isgeriantis portretas
Drauskite Kiek Norite, va as nuejau I maxxxxima žiūriu Skoniu jūra, tai prisikroviau pilna vežima, tai kada užgeriu tai 3 dienas geriu neišeidamas is namu ir man užteks metams gal ir ilgiau, anskčiau buvo tiek negerdavau....

Tai KLP

Tai KLP portretas
O draudimas šlapintis viešoje vietoje Jūsų netrikdo? Juk, vadovaujantis Jūsų logika, tai irgi yra Jūsų apsispredimo laisvės suvaržymas. Manau, kad saikingai vartojantys alkoholį (pabrėžiu SAIKINGAI, todėl pijokėliai - komentatoriai "neviduriuokit") įstatymą vertina teigiamai arba neutraliai. O "plyšauja" alkoholio vergai, arba tie, kuriems reikia tik "paplyšauti".
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos taršos problemos sprendimai juda į priekį
  Klaipėdos taršos problemos sprendimai juda į priekį

  Jau ne vienerius metus klaipėdiečiai skundžiasi vis labiau varginančiais nemaloniais kvapais ir padidėjusia oro tarša. Tai buvo ypač jaučiama karštomis vasaros dienomis. Reaguojant į gyventojų skundus, Vyriausybėje ir savivaldybėje vyk...

 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė

  Klaipėdiečiai šeštadienį traukė į "Švyturio" areną, kur vyko didžiausia nemokama mados ir grožio mugė "Design for life". Po vienu stogu buvo galima rasti visko – nuo drabužių iki kosmetikos ar net inter...

 • Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino
  Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino

  Nors šeštadienio rytas pasitaikė itin lietingas ir vėjuotas, į žygį pajūriu išsiruošė tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos. Kai kurie paplūdimiu nupėdinti ketina net 100 kilometrų. Tokį atstumą planuojama įve...

  1
 • Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas
  Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas

  Žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, vertėjas ir visuomenininkas švedas Jonas Ohmanas Lietuvoje gyvena jau kelis dešimtmečius. Pastaraisiais metais jis vadovauja Ukrainos paramos organizacijai "Blue/Yellow" ir aktyviai remia ...

  21
 • Rudenėjanti Palanga vis patrauklesnė gyvenantiems aktyviai
  Rudenėjanti Palanga vis patrauklesnė gyvenantiems aktyviai

  Atsisveikinę su vasara vis daugiau žmonių rudenį žvalgosi poilsio ten, kur galėtų ne tik atsipalaiduoti, bet ir pasisemti sveikatos. Palanga tam – puikiausia vieta, kur gydančiai veikia pušimis kvepiantis oras ir jūra, o miestas parengęs...

 • Uostamiestyje greičiausias autobusas
  Uostamiestyje greičiausias autobusas

  Europos judumo savaitės pagrindiniu akcentu tapusi akcija "Diena be automobilio" vakar gyventojus skatino rinktis ekologiškesnes transporto priemones bei suteikė progą įvertinti Klaipėdos susisiekimo infrastruktūros būklę. ...

  7
 • Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą
  Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą

  Sparčiau spręsti verslo problemas, stiprinti mokymo kokybę, aktyviau dalyvauti miesto gyvenime Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai nusprendė suburdami tris komitetus. Verslo aplinkos, Darbo aplinkos bei Švietimo, mokslo ir inovacijų k...

  4
 • Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo
  Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo

  Anot sinoptikų, penktadienį atsisveikinome su vasariškai šiltais orais – jau netrukus ruduo parodys savo nagučius. ...

  3
 • Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu
  Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu

  Teiginiai, kad sovietiniais laikais laikraščiai nespausdindavo pranešimų apie kriminalinius įvykius, nėra visiška tiesa. Apie negeroves Klaipėdoje rašyta dažname vienintelio tada miesto laikraščio numeryje. Nepaisant j...

  15
 • Naktiniams barams Klaipėdoje – griežtesnė kontrolė
  Naktiniams barams Klaipėdoje – griežtesnė kontrolė

  Klaipėdoje svaigiaisiais gėrimais išsinešti net ir naktį prekiaujančioms įstaigoms – miesto valdžios kirtis. Nelegaliu verslu įtariamoms įmonėms žadama apriboti alkoholio pardavimo laiką. ...

  2
Daugiau straipsnių