Apie žiemą klaipėdiečiams primins smėlio dėžės

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Mašinos paruoštos darbui

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad iš miesto gatves, šaligatvius ir kiemus prižiūrinčių rangovų gauti raštiški patvirtinimai, kad žiemai pasiruošta.

Šiaurinę miesto dalį nuo Baltijos prospekto prižiūrinti bendrovė sandėliuose turi 300 tonų druskos ir 50 tonų smėlio atsargų. Darbui paruošta 14 sniego valymo ir druskos barstymo mašinų.

Pietinę miesto dalį prižiūrinti įmonė yra prikaupusi 2 tūkst. tonų druskos ir 540 tonų smėlio. Tokios atsargos yra likusios iš praėjusių metų. Darbui parengtos 9 mašinos.

Pasak I.Šakalienės, lapkričio pradžioje bus važiuojama į vietą pasižiūrėti ir įvertinti, kaip kelininkai pasiruošę žiemos sezonui.

Pradės budėti naktimis

Nuo lapkričio 1 dienos įmonės pradės budėti ir sekti situaciją, kada išvažiuoti į gatves.

„Jei atsitiktų taip, kad iškristų krituliai, tada būtų sureaguota. Tačiau pagal orų prognozes manome ir tikimės, kad žiema dar greitai nepasirodys“, – tvirtino I.Šakalienė.

Kelininkų budėjimas per mėnesį savivaldybei atsieina apie 12 tūkst. litų. Per sezoną – 59 tūkst. litų. Abiejose miesto pusėse budi po du mechanizmus.

Pasak I.Šakalienė, bus tariamasi su rangovais, kad lapkričio pradžioje budėtų tik po vieną mechanizmą.

„Nėra būtini du. Gamta dar neparuoš siurprizų“, – vylėsi vedėja.

I.Šakalienė pabrėžė, kad už budėjimą rangovams mokama, jei yra nevykdomi darbai. Pasnigus ir kelininkams išvažiavus barstyti ar valyti gatvių, mokama už darbus.

Pradės dėlioti dėžes

Šaligatvius ir miesto viešąsias erdves prižiūrinti įmonė taip pat nurodė, kad žiemai pasiruošusi. Jos sandėliuose yra 100 tonų smėlio ir druskos mišinio bei 10 tonų druskos.

Paruošta darbui ir technika: 14 mini traktorių, 2 traktoriai sniego valymui, motorinės šluotos, mini barstytuvai. Planuojama, kad žiemą šaligatviais rūpinsis 100 darbuotojų.

Šią savaitę numatoma mieste pradėti dėlioti dėžės su smėlio ir druskos mišiniu. Mieste numatoma pastatyti apie 300 plastikinių dėžių ir 50 konteinerių. Panašus skaičius jų būna kasmet.

Į dėžės ir konteinerius bus supilta 60 tonų smėlio ir druskos mišinio. Jie bus išdėliotos pagrindinėse miesto gatvėse, prie autobusų stotelių, pavojingų pėsčiųjų perėjų, mokyklų.

Spynų kabinti nežada

Įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas pasakojo, kad po praėjusios žiemos sezono teko atnaujinti apie 10 proc. plastikinių dėžių. Jos buvo suniokotos ir eismo įvykių metu, ir pasidarbuoja chuliganai. Viena plastikinė dėžė kainuoja apie 300 litų.

„Nuostolių turime nemažai. Su eismo įvykiais viskas gerai. Nuostoliai būna atlyginti. Tačiau chuliganų nepavyksta surasti, nors į policiją kreipiamės“, – pasakojo vadovas.

Anot G.Valašino, nuostolių pridaro ir asmenys, kurie iš dėžių vagia druskos ir smėlio mišinį.

„Anksčiau dėdavome ant dėžių spyneles. Tačiau tai nepasiteisino. Jos tai užšaldavo, tai užrūdydavo. Kildavo problemų, kol atrakini“, – teigė vadovas.

Šaligatvius prižiūrinti įmonė tvirtino, kad savo sandėliuose turi 100 tonų druskos. Jos užteks užpildyti dėžėms bei porą kartą pabarstyti miestą.

„Esame sudarę sutartį dėl smėlio ir druskos mišinio. Atsargas nuolat pildysime“, – tvirtino vadovas.

Ištirpo 2 mln. litų

Namų administratoriai taip pat nurodė, kad yra pasiruošę žiemai. Jie turi darbuotojų, smėlio atsargų.

I.Šakalienė tvirtino, kad lapkričiui pinigų miesto priežiūrai užteks. Gruodžio sąskaitos tradiciškai bus apmokėtos kitais metais.

Pernai per visą sezoną sniego valymui mieste išleista beveik 2 mln. litų.

Žadama, kad šį sezoną kelininkai bus kontroliuojami taip pat griežtai kaip ir praėjusį. Pernai jiems už netinkamai atliktą darbą ne kartą buvo skiriamos baudos.

Pastarosios yra numatytos sutartyse. Kelininkams už vieną atvejį skiriama 400 litų dydžio bauda.

„Jei nesusitvarkys, bausime“, – pabrėžė I.Šakalienė.


Šiame straipsnyje: smėlisžiemasniegastraktorius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Saugomų pastatų remontui – savivaldybės parama
  Saugomų pastatų remontui – savivaldybės parama

  Kultūros paveldo statinių valdytojai galės pretenduoti į savivaldybės paramą fasadų remontui. Tikimasi, kad ši priemonė paskatins imtis savininkus, kurie ilgą laiką netvarkė turimų saugomų objektų, darbų, o miesto vaizdas pagražės. ...

  1
 • Iniciatyvą žlugdo medžiai
  Iniciatyvą žlugdo medžiai

  Sumanymą prikelti merdinčią aikštę, kurioje stovi paminklas Kristijonui Donelaičiui atminti, klampina trylika senų medžių, kuriuos reikalaujama išsaugoti. Dėl šios priežasties gražus sumanymas įstrigo. ...

  2
 • Išvyka į Klaipėdą: organų donorystė ir žmonių po transplantacijų pasakojimai
  Išvyka į Klaipėdą: organų donorystė ir žmonių po transplantacijų pasakojimai

  Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai, siekdami kuo plačiau visuomenei ir specialistams skleisti organų donorystės idėją, šiandien su šia kilnia misija lankosi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Čia rengiamas susitikimas s...

 • Klaipėda sieks perimti buvusį policijos pastatą
  Klaipėda sieks perimti buvusį policijos pastatą

  Uostamiesčio valdžia pasiryžo atgaivinti merdintį pastatų kompleksą, kur anksčiau veikė policijos komisariatas. Įsikurti unikaliuose statiniuose nori menininkai. Būtent atsižvelgus į jų iniciatyvą, imtasi komplekso perėmimo procedūrų. ...

  2
 • Dėl nutrauktos paslaugos – nuobaudos
  Dėl nutrauktos paslaugos – nuobaudos

  Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino inicijuotas tarnybinis patikrinimas, kurio metu aiškintasi, kas kaltas, kad rugsėjo pradžioje laikinai buvo nutrauktas maršrutinių taksi paslaugos teikimas, baigtas. ...

  3
 • Investicijos į lietaus nuotekų tinklus uostamiestyje didėja
  Investicijos į lietaus nuotekų tinklus uostamiestyje didėja

  Klaipėdoje vis didesnis dėmesys skiriamas lietaus nuotekų tinklams. Pastaraisiais metais investicijos į jų atnaujinimą, remontą didėja. ...

  1
 • Dėl rajono žemių – veiksmai
  Dėl rajono žemių – veiksmai

  Klaipėda kreipsis į Vyriausybę, kad prie miesto būtų prijungtos pašonėje esančios ir dabar rajonui priklausančios gyvenvietės. Pabrėžiama, kad čia įsikūrę miesto žmonės, kurie Klaipėdoje dirba, gydosi, lanko jos švietimo įstaig...

  6
 • Kuršių nerijoje norima įamžinti užpustytus kaimus
  Kuršių nerijoje norima įamžinti užpustytus kaimus

  Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities plėtoja idėją bendromis pastangomis supažindinti turistus su kadaise pusiasalyje užpustytais kaimais, rašo dienraštis „Lietuvo...

  2
 • Merai pažadėjo gelbėti universitetą
  Merai pažadėjo gelbėti universitetą

  Nepriklausomu siekiantis išlikti Klaipėdos universitetas ieško būdų išvengti sujungimo su kitomis aukštojo mokslo įstaigomis ir tikisi, kad Vakarų Lietuvos rajonų merai padės šį siekį įgyvendinti. Žadantys atnaujin...

 • Gyventojams užkliuvo vieta iškyloms
  Gyventojams užkliuvo vieta iškyloms

  Klaipėdiečiams klausimų sukėlė iškylų vieta, kurią numatyta įrengti atnaujintame Malūno parke. Manoma, kad dėl jos gali kilti netvarka. Savo pastabas išreiškė ir žvejai, kurie baiminasi netekti žūklės vietų. ...

  14
Daugiau straipsnių