Apie žiemą klaipėdiečiams primins smėlio dėžės

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Mašinos paruoštos darbui

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad iš miesto gatves, šaligatvius ir kiemus prižiūrinčių rangovų gauti raštiški patvirtinimai, kad žiemai pasiruošta.

Šiaurinę miesto dalį nuo Baltijos prospekto prižiūrinti bendrovė sandėliuose turi 300 tonų druskos ir 50 tonų smėlio atsargų. Darbui paruošta 14 sniego valymo ir druskos barstymo mašinų.

Pietinę miesto dalį prižiūrinti įmonė yra prikaupusi 2 tūkst. tonų druskos ir 540 tonų smėlio. Tokios atsargos yra likusios iš praėjusių metų. Darbui parengtos 9 mašinos.

Pasak I.Šakalienės, lapkričio pradžioje bus važiuojama į vietą pasižiūrėti ir įvertinti, kaip kelininkai pasiruošę žiemos sezonui.

Pradės budėti naktimis

Nuo lapkričio 1 dienos įmonės pradės budėti ir sekti situaciją, kada išvažiuoti į gatves.

„Jei atsitiktų taip, kad iškristų krituliai, tada būtų sureaguota. Tačiau pagal orų prognozes manome ir tikimės, kad žiema dar greitai nepasirodys“, – tvirtino I.Šakalienė.

Kelininkų budėjimas per mėnesį savivaldybei atsieina apie 12 tūkst. litų. Per sezoną – 59 tūkst. litų. Abiejose miesto pusėse budi po du mechanizmus.

Pasak I.Šakalienė, bus tariamasi su rangovais, kad lapkričio pradžioje budėtų tik po vieną mechanizmą.

„Nėra būtini du. Gamta dar neparuoš siurprizų“, – vylėsi vedėja.

I.Šakalienė pabrėžė, kad už budėjimą rangovams mokama, jei yra nevykdomi darbai. Pasnigus ir kelininkams išvažiavus barstyti ar valyti gatvių, mokama už darbus.

Pradės dėlioti dėžes

Šaligatvius ir miesto viešąsias erdves prižiūrinti įmonė taip pat nurodė, kad žiemai pasiruošusi. Jos sandėliuose yra 100 tonų smėlio ir druskos mišinio bei 10 tonų druskos.

Paruošta darbui ir technika: 14 mini traktorių, 2 traktoriai sniego valymui, motorinės šluotos, mini barstytuvai. Planuojama, kad žiemą šaligatviais rūpinsis 100 darbuotojų.

Šią savaitę numatoma mieste pradėti dėlioti dėžės su smėlio ir druskos mišiniu. Mieste numatoma pastatyti apie 300 plastikinių dėžių ir 50 konteinerių. Panašus skaičius jų būna kasmet.

Į dėžės ir konteinerius bus supilta 60 tonų smėlio ir druskos mišinio. Jie bus išdėliotos pagrindinėse miesto gatvėse, prie autobusų stotelių, pavojingų pėsčiųjų perėjų, mokyklų.

Spynų kabinti nežada

Įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas pasakojo, kad po praėjusios žiemos sezono teko atnaujinti apie 10 proc. plastikinių dėžių. Jos buvo suniokotos ir eismo įvykių metu, ir pasidarbuoja chuliganai. Viena plastikinė dėžė kainuoja apie 300 litų.

„Nuostolių turime nemažai. Su eismo įvykiais viskas gerai. Nuostoliai būna atlyginti. Tačiau chuliganų nepavyksta surasti, nors į policiją kreipiamės“, – pasakojo vadovas.

Anot G.Valašino, nuostolių pridaro ir asmenys, kurie iš dėžių vagia druskos ir smėlio mišinį.

„Anksčiau dėdavome ant dėžių spyneles. Tačiau tai nepasiteisino. Jos tai užšaldavo, tai užrūdydavo. Kildavo problemų, kol atrakini“, – teigė vadovas.

Šaligatvius prižiūrinti įmonė tvirtino, kad savo sandėliuose turi 100 tonų druskos. Jos užteks užpildyti dėžėms bei porą kartą pabarstyti miestą.

„Esame sudarę sutartį dėl smėlio ir druskos mišinio. Atsargas nuolat pildysime“, – tvirtino vadovas.

Ištirpo 2 mln. litų

Namų administratoriai taip pat nurodė, kad yra pasiruošę žiemai. Jie turi darbuotojų, smėlio atsargų.

I.Šakalienė tvirtino, kad lapkričiui pinigų miesto priežiūrai užteks. Gruodžio sąskaitos tradiciškai bus apmokėtos kitais metais.

Pernai per visą sezoną sniego valymui mieste išleista beveik 2 mln. litų.

Žadama, kad šį sezoną kelininkai bus kontroliuojami taip pat griežtai kaip ir praėjusį. Pernai jiems už netinkamai atliktą darbą ne kartą buvo skiriamos baudos.

Pastarosios yra numatytos sutartyse. Kelininkams už vieną atvejį skiriama 400 litų dydžio bauda.

„Jei nesusitvarkys, bausime“, – pabrėžė I.Šakalienė.


Šiame straipsnyje: smėlisžiemasniegastraktorius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių