Apie žiemą klaipėdiečiams primins smėlio dėžės

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Klaipėdiečiams apie artėjančią žiemą primins smėlio dėžės, kurios pagrindinėse miesto gatvėse bus pradėtos dėlioti šią savaitę. Teigiama, kad specialiosios tarnybos šaltajam sezonui pasiruošusios.

Mašinos paruoštos darbui

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad iš miesto gatves, šaligatvius ir kiemus prižiūrinčių rangovų gauti raštiški patvirtinimai, kad žiemai pasiruošta.

Šiaurinę miesto dalį nuo Baltijos prospekto prižiūrinti bendrovė sandėliuose turi 300 tonų druskos ir 50 tonų smėlio atsargų. Darbui paruošta 14 sniego valymo ir druskos barstymo mašinų.

Pietinę miesto dalį prižiūrinti įmonė yra prikaupusi 2 tūkst. tonų druskos ir 540 tonų smėlio. Tokios atsargos yra likusios iš praėjusių metų. Darbui parengtos 9 mašinos.

Pasak I.Šakalienės, lapkričio pradžioje bus važiuojama į vietą pasižiūrėti ir įvertinti, kaip kelininkai pasiruošę žiemos sezonui.

Pradės budėti naktimis

Nuo lapkričio 1 dienos įmonės pradės budėti ir sekti situaciją, kada išvažiuoti į gatves.

„Jei atsitiktų taip, kad iškristų krituliai, tada būtų sureaguota. Tačiau pagal orų prognozes manome ir tikimės, kad žiema dar greitai nepasirodys“, – tvirtino I.Šakalienė.

Kelininkų budėjimas per mėnesį savivaldybei atsieina apie 12 tūkst. litų. Per sezoną – 59 tūkst. litų. Abiejose miesto pusėse budi po du mechanizmus.

Pasak I.Šakalienė, bus tariamasi su rangovais, kad lapkričio pradžioje budėtų tik po vieną mechanizmą.

„Nėra būtini du. Gamta dar neparuoš siurprizų“, – vylėsi vedėja.

I.Šakalienė pabrėžė, kad už budėjimą rangovams mokama, jei yra nevykdomi darbai. Pasnigus ir kelininkams išvažiavus barstyti ar valyti gatvių, mokama už darbus.

Pradės dėlioti dėžes

Šaligatvius ir miesto viešąsias erdves prižiūrinti įmonė taip pat nurodė, kad žiemai pasiruošusi. Jos sandėliuose yra 100 tonų smėlio ir druskos mišinio bei 10 tonų druskos.

Paruošta darbui ir technika: 14 mini traktorių, 2 traktoriai sniego valymui, motorinės šluotos, mini barstytuvai. Planuojama, kad žiemą šaligatviais rūpinsis 100 darbuotojų.

Šią savaitę numatoma mieste pradėti dėlioti dėžės su smėlio ir druskos mišiniu. Mieste numatoma pastatyti apie 300 plastikinių dėžių ir 50 konteinerių. Panašus skaičius jų būna kasmet.

Į dėžės ir konteinerius bus supilta 60 tonų smėlio ir druskos mišinio. Jie bus išdėliotos pagrindinėse miesto gatvėse, prie autobusų stotelių, pavojingų pėsčiųjų perėjų, mokyklų.

Spynų kabinti nežada

Įmonės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas pasakojo, kad po praėjusios žiemos sezono teko atnaujinti apie 10 proc. plastikinių dėžių. Jos buvo suniokotos ir eismo įvykių metu, ir pasidarbuoja chuliganai. Viena plastikinė dėžė kainuoja apie 300 litų.

„Nuostolių turime nemažai. Su eismo įvykiais viskas gerai. Nuostoliai būna atlyginti. Tačiau chuliganų nepavyksta surasti, nors į policiją kreipiamės“, – pasakojo vadovas.

Anot G.Valašino, nuostolių pridaro ir asmenys, kurie iš dėžių vagia druskos ir smėlio mišinį.

„Anksčiau dėdavome ant dėžių spyneles. Tačiau tai nepasiteisino. Jos tai užšaldavo, tai užrūdydavo. Kildavo problemų, kol atrakini“, – teigė vadovas.

Šaligatvius prižiūrinti įmonė tvirtino, kad savo sandėliuose turi 100 tonų druskos. Jos užteks užpildyti dėžėms bei porą kartą pabarstyti miestą.

„Esame sudarę sutartį dėl smėlio ir druskos mišinio. Atsargas nuolat pildysime“, – tvirtino vadovas.

Ištirpo 2 mln. litų

Namų administratoriai taip pat nurodė, kad yra pasiruošę žiemai. Jie turi darbuotojų, smėlio atsargų.

I.Šakalienė tvirtino, kad lapkričiui pinigų miesto priežiūrai užteks. Gruodžio sąskaitos tradiciškai bus apmokėtos kitais metais.

Pernai per visą sezoną sniego valymui mieste išleista beveik 2 mln. litų.

Žadama, kad šį sezoną kelininkai bus kontroliuojami taip pat griežtai kaip ir praėjusį. Pernai jiems už netinkamai atliktą darbą ne kartą buvo skiriamos baudos.

Pastarosios yra numatytos sutartyse. Kelininkams už vieną atvejį skiriama 400 litų dydžio bauda.

„Jei nesusitvarkys, bausime“, – pabrėžė I.Šakalienė.


Šiame straipsnyje: smėlisžiemasniegastraktorius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostus labiausiai tempia konteineriai
  Uostus labiausiai tempia konteineriai

  Nors Klaipėdos uoste kovą smarkiai sumažėjo ir skystųjų, ir biriųjų krovinių, jis vis dar išlaiko teigiamą krovos rezultatą pagrinde dėl konteinerių. ...

  3
 • Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka
  Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka

  Šiukšlės prie daugiabučių – viena didžiausių gyventojus kamuojančių problemų. Reaguoti į pranešimus vos spėjantys Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai jau žada imtis griežtesnių priemonių....

  2
 • Kūdikių namuose pražydo Velykų medis
  Kūdikių namuose pražydo Velykų medis

  Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose pražydo Velykų medis, kurio šakas puošia per 200 įvairiaspalvių margučių. Pasigrožėti spalvingais, šventiniais vaizdais kviečiami visi klaipėdiečiai. ...

 • Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas
  Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas

  Kai kurie Baltijos jūros šalių uostai jau pradėjo kruizinį sezoną, kiti, kaip Klaipėda, jį pradės po kelių dienų. ...

  3
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita
  Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita

  Pasibaigus 2018 metams, apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinamas praėjęs laikas, palyginamas su ankstesniais laikotarpiais. Pasidžiaugiama ne tik naujovėmis, bet ir stabiliai išlaikytais bei sutvirtintais anksčiau padėtais pamatais. Iš st...

  2
 • Į Kauną iš Klaipėdos pervežta girta moteris jau pagimdė
  Į Kauną iš Klaipėdos pervežta girta moteris jau pagimdė

  Vakar Klaipėdos ligoninėje atsidūrė dar viena girta netrukus gimdyti turinti moteris. Dėl kilusios didelės grėsmės motinos ir vaikelio gyvybei ji buvo pervežta į Kauno klinikas. Šioje ligoninėje šiandien priešpiet moteris pagimd...

  9
 • Žvejybos uosto kvartale – kaimynų anarchija
  Žvejybos uosto kvartale – kaimynų anarchija

  Žvejybos uosto bendruomenės pirmininkė Rasa Senkienė, surinkusi šūsnį gyventojų skundų, kreipėsi į miesto savivaldybę tikėdamasi, kad reikalai pagaliau pajudės iš mirties taško. Klaipėdiečių problemos – labai įvairio...

  7
 • Vilnius ir Klaipėda baigia šildymo sezoną
  Vilnius ir Klaipėda baigia šildymo sezoną

  Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės nuo penktadienio baigia daugiau nei pusmetį trukusį šildymo sezoną. ...

  6
 • Lietuvos vėliavos spalvų dilema
  Lietuvos vėliavos spalvų dilema

  Praėjus lygiai 101 metams po to, kai Lietuvos Tarybos nutarimu nustatytos Lietuvos tautinės vėliavos spalvos, vėl pasigirsta lietuvišką trispalvę kritikuojančiųjų balsai. Esą valstybinė vėliava – ne heraldinių spalvų ir ją galbūt r...

  21
 • Naujas tėvų baubas – skiepai
  Naujas tėvų baubas – skiepai

  Viešojoje erdvėje pasigirdus politikų pasisakymų, jog darželius lankyti turėtų tik paskiepyti vaikai, tėvai sukluso. Vieni tokiai idėjai pritaria, o kiti priešingai – sunerimo ir mano, jog valdžiai į privatų gyvenimą kišt...

  14
Daugiau straipsnių