Apklausos rezultatai Klaipėdos savivaldybei – it antausis

Klaipėdos savivaldybės paslaugos verslui – nepatenkinamos. Tai paaiškėjo apklausus kas dešimtą uostamiesčio bendrovę. Tad verslininkus stebina vieno kaimyninės šalies žurnalo tyrimas, teigiantis, kad Klaipėda yra sėkmingiausias Baltijos šalių miestas, kuriame galima kurti, vystyti ir įgyvendinti savo verslo planus.

Rezultatų nepagražino

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros užsakymu šių metų vasario–balandžio mėnesiais bendrovė „Eurotela“ atliko uostamiesčio smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių tyrimą.

Telefonu, įrašant pokalbius, buvo apklausta 400 Klaipėdos verslo įmonių.

Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip verslininkai vertina šiuo metu savivaldybės teikiamas paslaugas verslui, koks šių paslaugų žinomumas ir kurios paslaugos verslui teikia didžiausią suvokiamą vertę.

Klaipėdoje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš kurių apklausta kas 10 bendrovė. Paaiškėjo, kad smulkusis ir vidutinis verslas paslaugas, kurias teikia valdžios institucijos, tarp jų ir savivaldybė, vertina vidutiniškai keturiais balais iš dešimties.

Verslininkai, pamatę apklausos rezultatus, stebėjosi, kad apklausos rengėjai nepagražino rezultatų, o esą juk galėjo nuslėpti.

„Gal reikėtų suprasti, kad savivaldybė pribrendo permainoms. Tikiuosi, jie mato, kad vertinimas prastas, ir supranta, kad reikia kažką keisti“, – svarstė Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška.

Apklausė smulkiuosius ir vidutinius

76 proc. apklaustų įmonių – uždarosios akcinės bendrovės, 15 proc. – individualios įmonės, 2 proc. – mažosios bendrijos, 7 proc. – biudžetinės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, akcinės bendrovės ir asmenys, vykdantys individualią veiklą.

Apie 40 proc. apklaustų įmonių turi iki 3 darbuotojų, 26 proc. – nuo 4 iki 9 darbuotojų, 15 proc. įmonių – nuo 10 iki 19 darbuotojų, 11 proc. – nuo 20 iki 49, 8 proc. – daugiau nei 49 darbuotojus.

Vertinant įmonių veiklos trukmę, daugiausia – 38 proc. – veikia 10–19 metų, 25 proc. – 5–9 metus, 24 proc. – 0–4 metus, 13 proc. – daugiau nei 20 metų.

Paslaugomis naudojasi trečdalis

60 proc. apklaustųjų teigė, kad savivaldybės paslaugomis, teikiamomis tiesiogiai ar per tarpininkus, naudotis neteko. 32 proc. įmonių kada nors jomis naudojosi.

Daugiausia (48 proc.) įmonių pažymėjo, kad tokios paslaugos yra neaktualios, jomis nesidomėjo. 32 proc. įmonių patvirtino, kad trūksta informacijos apie paslaugas. 11 proc. įmonių atbaidė sudėtingos paramos gavimo procedūros.

Apklausos duomenimis, prie mažiausiai žinomų paslaugų priskiriami verslo inkubatoriai (35 proc.) ir verslo pradžios lengvatos (49 proc.).

Reikalingiausios paslaugos įmonėms pasirodė esančios finansinė parama verslo pradžiai, verslo informacijos teikimas, konsultacijos teisiniais, vadybos ir kitais klausimais.

Mažiausiai reikalingos pasirodė kontaktų mugės ir parama naujų darbo vietų kūrimui.

Užsieniečiai mus vertina geriau

„Tai, ką paliudijo apklausos rezultatai, mes šnekėjome nuolat. Atlikta apklausa tik įrodo, kad neveiksminga savivaldybės parama verslui yra ne pavienė mūsų nuomonė“, – pabrėžė A.Mileška.

Beje, verslininkus labai nustebino Latvijoje leidžiamo verslo žurnalo „Forbes“ tyrimas, kuriuo siekta išskirti geriausius verslo regionus Baltijos valstybėse. Lietuvos uostamiestis Klaipėda pagal šį tyrimą atsidūrė sąrašo viršuje.

Klaipėda atliktos apklausos metu įvertinta kaip pats sėkmingiausias Baltijos šalių miestas, kuriame galima kurti, vystyti ir įgyvendinti savo verslo planus.

Skirtingai nei Kaune, Klaipėdoje, pasak „Forbes“, malonu ne tik dirbti, bet ir gyventi.

„Gal užsieniečių akimis taip atrodo. Keista, kad latvių leidinys skelbia, jog Lietuvoje geriau nei Latvijoje, neaiškus motyvas, neaišku, kokios čia manipuliacijos. Gal siekiama paspausti savus, parodant, kad kitur yra geriau“, – svarstė A.Mileška.NAUJAUSI KOMENTARAI

pamastymui

pamastymui portretas
Baigia liberalai nustekenti Klaipėda galutinai. Nei čia turistinis, nei čia pramoninis miestas. Šiandien Klaipėda tik savo interesus atstovaujančių valdininkų ir valdininkėlių miestas... Iš mokesčių mokėtojų pinigų nusamdė matyt kažkokią agentūrą Latvijoj, kad ale tyrimą atliktų ir reklamuojasi tarsi čia viskas gera ir gražu.

nu

nu portretas
labai idomus verslinyko p. Mileskos poziuris... dziaugtis reikia, kad zurnalas Klaipeda gerai ivertino ir net geriau nei Latvijos miestus, o ne bambeti ir ieskoti slieku

1-am

1-am portretas
uždirbai savo 20 cnt? Pradėk imti po 30, bus simbolišką. Apie verslininkų nepasitenkinimą - blogai remia verslą - neduoda pinigų. Tai verslas turi mokėti miestui, o ne miestas verslui. Jei verslininkai nesupranta šito, tai nesupras ir pačio įtakingiausio pasaulyje žurnalo tyrimo. Beje žurnalo devizas - "The Capitalist Tool". Mūsų verslininkams to nereikia.
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  13
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  9
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  5
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  7
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  21
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  4
 • Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?
  Aplink Klaipėdą – afrikinio kiaulių maro užkratas?

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perspėja, jog aplink uostamiestį veriasi savotiškas afrikinio kiaulių maro užkrato žiedas. Nors didžiuosiuose šalies miestuose ūkininkų veikla uždrausta, pajūrio kraštui ...

  5
 • Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos
  Virš klaipėdiečių galvų – pūvančios lajos

  Uostamiestį prižiūrinčios įmonės iki šiol kovoja su rugsėjo pabaigoje pajūrį talžiusios audros padariniais. Aiškinama, jog vėjas išvertė 67 medžius, nulaužė šimtus šakų, tačiau iki šiol dešimtys...

  7
Daugiau straipsnių