Apklausos rezultatai Klaipėdos savivaldybei – it antausis

Klaipėdos savivaldybės paslaugos verslui – nepatenkinamos. Tai paaiškėjo apklausus kas dešimtą uostamiesčio bendrovę. Tad verslininkus stebina vieno kaimyninės šalies žurnalo tyrimas, teigiantis, kad Klaipėda yra sėkmingiausias Baltijos šalių miestas, kuriame galima kurti, vystyti ir įgyvendinti savo verslo planus.

Rezultatų nepagražino

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros užsakymu šių metų vasario–balandžio mėnesiais bendrovė „Eurotela“ atliko uostamiesčio smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių tyrimą.

Telefonu, įrašant pokalbius, buvo apklausta 400 Klaipėdos verslo įmonių.

Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip verslininkai vertina šiuo metu savivaldybės teikiamas paslaugas verslui, koks šių paslaugų žinomumas ir kurios paslaugos verslui teikia didžiausią suvokiamą vertę.

Klaipėdoje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš kurių apklausta kas 10 bendrovė. Paaiškėjo, kad smulkusis ir vidutinis verslas paslaugas, kurias teikia valdžios institucijos, tarp jų ir savivaldybė, vertina vidutiniškai keturiais balais iš dešimties.

Verslininkai, pamatę apklausos rezultatus, stebėjosi, kad apklausos rengėjai nepagražino rezultatų, o esą juk galėjo nuslėpti.

„Gal reikėtų suprasti, kad savivaldybė pribrendo permainoms. Tikiuosi, jie mato, kad vertinimas prastas, ir supranta, kad reikia kažką keisti“, – svarstė Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška.

Apklausė smulkiuosius ir vidutinius

76 proc. apklaustų įmonių – uždarosios akcinės bendrovės, 15 proc. – individualios įmonės, 2 proc. – mažosios bendrijos, 7 proc. – biudžetinės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, akcinės bendrovės ir asmenys, vykdantys individualią veiklą.

Apie 40 proc. apklaustų įmonių turi iki 3 darbuotojų, 26 proc. – nuo 4 iki 9 darbuotojų, 15 proc. įmonių – nuo 10 iki 19 darbuotojų, 11 proc. – nuo 20 iki 49, 8 proc. – daugiau nei 49 darbuotojus.

Vertinant įmonių veiklos trukmę, daugiausia – 38 proc. – veikia 10–19 metų, 25 proc. – 5–9 metus, 24 proc. – 0–4 metus, 13 proc. – daugiau nei 20 metų.

Paslaugomis naudojasi trečdalis

60 proc. apklaustųjų teigė, kad savivaldybės paslaugomis, teikiamomis tiesiogiai ar per tarpininkus, naudotis neteko. 32 proc. įmonių kada nors jomis naudojosi.

Daugiausia (48 proc.) įmonių pažymėjo, kad tokios paslaugos yra neaktualios, jomis nesidomėjo. 32 proc. įmonių patvirtino, kad trūksta informacijos apie paslaugas. 11 proc. įmonių atbaidė sudėtingos paramos gavimo procedūros.

Apklausos duomenimis, prie mažiausiai žinomų paslaugų priskiriami verslo inkubatoriai (35 proc.) ir verslo pradžios lengvatos (49 proc.).

Reikalingiausios paslaugos įmonėms pasirodė esančios finansinė parama verslo pradžiai, verslo informacijos teikimas, konsultacijos teisiniais, vadybos ir kitais klausimais.

Mažiausiai reikalingos pasirodė kontaktų mugės ir parama naujų darbo vietų kūrimui.

Užsieniečiai mus vertina geriau

„Tai, ką paliudijo apklausos rezultatai, mes šnekėjome nuolat. Atlikta apklausa tik įrodo, kad neveiksminga savivaldybės parama verslui yra ne pavienė mūsų nuomonė“, – pabrėžė A.Mileška.

Beje, verslininkus labai nustebino Latvijoje leidžiamo verslo žurnalo „Forbes“ tyrimas, kuriuo siekta išskirti geriausius verslo regionus Baltijos valstybėse. Lietuvos uostamiestis Klaipėda pagal šį tyrimą atsidūrė sąrašo viršuje.

Klaipėda atliktos apklausos metu įvertinta kaip pats sėkmingiausias Baltijos šalių miestas, kuriame galima kurti, vystyti ir įgyvendinti savo verslo planus.

Skirtingai nei Kaune, Klaipėdoje, pasak „Forbes“, malonu ne tik dirbti, bet ir gyventi.

„Gal užsieniečių akimis taip atrodo. Keista, kad latvių leidinys skelbia, jog Lietuvoje geriau nei Latvijoje, neaiškus motyvas, neaišku, kokios čia manipuliacijos. Gal siekiama paspausti savus, parodant, kad kitur yra geriau“, – svarstė A.Mileška.NAUJAUSI KOMENTARAI

pamastymui

pamastymui portretas
Baigia liberalai nustekenti Klaipėda galutinai. Nei čia turistinis, nei čia pramoninis miestas. Šiandien Klaipėda tik savo interesus atstovaujančių valdininkų ir valdininkėlių miestas... Iš mokesčių mokėtojų pinigų nusamdė matyt kažkokią agentūrą Latvijoj, kad ale tyrimą atliktų ir reklamuojasi tarsi čia viskas gera ir gražu.

nu

nu portretas
labai idomus verslinyko p. Mileskos poziuris... dziaugtis reikia, kad zurnalas Klaipeda gerai ivertino ir net geriau nei Latvijos miestus, o ne bambeti ir ieskoti slieku

1-am

1-am portretas
uždirbai savo 20 cnt? Pradėk imti po 30, bus simbolišką. Apie verslininkų nepasitenkinimą - blogai remia verslą - neduoda pinigų. Tai verslas turi mokėti miestui, o ne miestas verslui. Jei verslininkai nesupranta šito, tai nesupras ir pačio įtakingiausio pasaulyje žurnalo tyrimo. Beje žurnalo devizas - "The Capitalist Tool". Mūsų verslininkams to nereikia.
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

 • Žibintams atnaujinti – naujas planas
  Žibintams atnaujinti – naujas planas

  Uostamiesčio savivaldybė nori padidinti įmonės "Gatvių apšvietimas" įstatinį kapitalą, perduodama jos nuosavybėn visus gatvių žibintus, kitą įrangą. Teigiama, kad toks žingsnis padėtų greičiau atnaujinti infrastruktūrą, efe...

  3
 • Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“
  Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&scar...

 • Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems
  Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems

  Uostamiestyje siūloma įamžinti vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų Stasio Vaitekūno atminimą, ant senato pastato pakabinant memorialinę lentą. Iniciatyvą panašiai pagerbti ir pernai mirusį uostamiesčio futbolo klubo "Atlantas" tr...

 • Sergantiems onkologinėmis ligomis – kitokie „vaistai“
  Sergantiems onkologinėmis ligomis – kitokie „vaistai“

  Diagnozė „vėžys“ žmones dažnai priverčia užsisklęsti. Prieš gerus metus gimusi socialinė iniciatyva, atvirkščiai, skatina išeiti viešumon ir neužsidaryti namuose vieniems su liga. Manoma, kad geros emocijos ir...

  3
 • „Be patyčių“ – kova ne su vėjo malūnais
  „Be patyčių“ – kova ne su vėjo malūnais

  Lietuvoje skelbiama kampanija "Veiksmo savaitė be patyčių". Iniciatyvos tikslas – sumažinti žeminančio elgesio paplitimą mokyklose ir kitoje vaikų aplinkoje. Devintą kartą rengiamos akcijos iniciatoriai pastebi, jog visuomenė pagalia...

 • Įsidarbinti neįgaliajam – misija neįmanoma?
  Įsidarbinti neįgaliajam – misija neįmanoma?

  Nors valstybė finansiškai skatina verslininkus kurti darbo vietas neįgaliesiems, jiems įsidarbinti Klaipėdoje vis dėlto dar labai sunku. Neretas darbdavys, pasinaudojęs subsidija, neįgaliuoju tiesiog atsikrato. ...

  7
 • Pramonininkams išdalyti apdovanojimai
  Pramonininkams išdalyti apdovanojimai

  Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariai antradienį surengė ataskaitinį susirinkimą, kurio metu buvo išrinktas ir naujasis prezidentas – Viktorą Adomaitį pakeitė bendrovės "Smiltynės perkėla" generalinis direktorius Darius B...

  4
 • Po žiemos – nemalonūs siurprizai kiemuose
  Po žiemos – nemalonūs siurprizai kiemuose

  Nutirpęs sniegas atskleidė netvarką daugiabučių namų kiemuose. Akis bado besimėtančios šiukšlės, nesurinktos šunų išmatos. Būtent tai ypač piktina miestiečius. ...

  21
 • Pagalbos šauksmas – iš Amerikos
  Pagalbos šauksmas – iš Amerikos

  Amerikoje viešinti klaipėdietė neatsigina minčių, kad grįžusi į uostamiestį namuose negalės džiaugtis saulės šviesa ir spinduliais, kuriuos užstoja prie buto lango augantis medis. Gyventojai siekia, kad būtų sutvarkyti šalia ...

  19
Daugiau straipsnių