Ar Klaipėdoje bus skirtos baudos dėl vėliavų, paaiškės antradienį

Kovo 11-ąją vėliavų neiškėlė ir viešosios įstaigos. Joms norima skirti nuobaudas, tačiau, ar taip bus, turi nuspręsti miesto vadovai.

Sekmadienį patikrinimą vykdę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai iškabintų trispalvių nerado ant pastatų, kuriose įsikūrusios kai kurios gydymo įstaigos. Vėliavų nebuvo iškėlęs Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialas, Stomatologijos poliklinika.

Trispalvės nebuvo ir ant Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pastato Kretingos gatvėje, „Sodros“ padalinio Vytauto gatvėje. Jos neiškėlė ir savivaldybės kempingas Giruliuose.

„Kad nėra vėliavų ant šių pastatų, labai rėžė akį. Mano manymu, šioms įstaigoms turėtų būti surašyti protokolai“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Iš viso Kovo 11-ąją savivaldybės darbuotojai užfiksavo per 300 pažeidimų.

Anot K.Vintilaitės, keisčiausia, kad vėliavų nekelia prabangių namų savininkai. Vėliavų pasigesta garsiojoje Skautų gatvėj. Čia jų buvo iškeltos tik keturios. Jų kaip ir Vasario 16-ąją nebuvo ir ant Gintaro gatvėje esančių naujų daugiabučių namų. Jų mažai buvo ir Lenbrenciškėse.

„Pažeidimų nustatyta daug. Tačiau vaizdas bent miesto centre buvo kur kas geresnis nei Vasario 16-ąją. Vėliavas iškėlė daugiau namų. Patikrinimas davė rezultatų“, – teigė K.Vintilaitė.

Ar pažeidėjams bus surašyti protokolai, priklausys nuo miesto vadovų. K.Vintilaitė medžiagą pateikė miesto merui Vytautui Grubliauskui ir savivaldybės administracijos direktorei Juditai Simonavičiūtei.

„Tikiuosi, kad ryt ryte bus sprendimas. Mano nuomone, nuobaudas, kad ir juokingas bei beviltiškai mažas, skirti reikėtų tiems, kurie pakartotinai neiškėlė vėliavų ir vešiesiems juridiniams asmenims. Kitiems užtektų įspėjimo. Mūsų pagrindinis tikslas ne bausti, o vykdyti prevenciją“, – tvirtino vedėja.

K.Vintilaitei taip pat įstrigo nuo vėjo nukentėjusios vėliavos. Ant kelių pastatų miesto centre buvo likę tik jų kotai. Dėl vėjo nemažai vėliavų buvo susisukusios. Vienos buvo nulūžęs kotas.

„Prieš gamtą nepakovosi“, – teigė vedėja.

Vedėja, pabrėžė, kad atvirkščiai vėliavą iškėlę asmenys pažeidė vėliavos naudojimo įstatymą. Jame nurodyta, kad vėliavą riekia iškelti tinkamai.

Išradingai dėl vėliavos iškėlimo išsisuko gyvenvietė „Romai“. Vėliava buvo iškelta ne ant kiekvieno namo, o viena didelė visai gyvenvietei.

„Tai yra improvizacija. Vėliava pagal įstatymą privalo iškelti kiekvieno namo savininkas. Tačiau ši gyvenvietė vis tiek išreiškė pagarbą“, – pabrėžė vedėja.


Šiame straipsnyje: kovo 11vėliavos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas Lupeika

Vytautas Lupeika portretas
lLaikas pačiai Savivaldybei būti geru pavyzdžiu.Pagaliau Valstybės vėliava turi grįžti į seną istorinę vietą---ant centrinio stogo į tam skirtą aukštą,tvirtą flagštoką.Šičia plevėsuodama vėliava gražiai matydavosi iš visų aplinkinių kiemų ir gatvių...Gi dabar esančios gatvės pakrašty trys mažos vėliavėlės ant mizernų stiebelių /kartu su Europos ir miesto/ nežadina jokio pilietinio ir patriotinio jausmo...

NISUPRANTU

NISUPRANTU portretas
A KOKIA VELIAVA REIK KELTI?... A UBAGU?... A BANDITU?..A KITA KUOKE?

Janina

Janina portretas
Vintilius visai nukliedėjo. Ant maisto ir vet. tarnybos pastato vėliava buvo, jeigu kas, galėsiu p Gailiui teisme prieš savidurnybę paliudyti. Dar nustebau, kokia čia šventė, bene sekmadienis? Gerai sako, kad blogai yra durnius (-a) su inicialyva. Kai komuniagų partkome Vintilius darbavosi, dabar niekas neprisimena? Ir ką ji kuravo?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių